Dungeons&Dragons je kriv za sve!

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Deset ultranasilnih videoigara
Na po?etku prazni?ke groznice kupovanja, Family Media Guide objavio je svoju listu deset najnasilnijih videoigara u 2005. godini. Ljudi moji, pa to je pravi horor!

Na po?etku potroša?ke groznice kada svi izgube glavu i po?nu mahnito obilaziti supermarkete i kupovati kao sumanuti, iz Family Media Guidea upozoravaju roditelje da vrlo pažljivo provjere listu dje?jih želja. Upravo ove godine kupcima su dostupne neke od nanasilnijih videoigara koje su ikada kreirane.

Njihov sistem vrednovanja pojedinih igrica bazira se na stupnjevanju ?etiri boje u tri podru?ja - psovke, seksualnost i nasilje. Oni prikupljaju opsežnu dokumentaciju o "primjerima psovki, seksa, nasilja i uvrijedljivih sadržaja" u baze podataka i pritom koriste oko 4000 pravila i algoritama upravljaju?i milijunima potencijalnih kombinacija.

Ovi podaci se potom analiziraju kako bi generirali objektivna vrednovanja "superiorna postoje?em ESRB (Electronic Software Ratings Board) ) pristupu ocjenjivanja".

"Superiornost", naime, ovisiti o tome kako roditelji i ostali žele koristiti procjene, koliko žele da budu precizne, koju vrstu videoigara žele zaobi?i..., a ESRB sustav se bazira na subjektivnoj procjeni triju osoba koje ?ak i ne igraju igrice, kako pišu na Family Media Guideu.

Ovdje je popis, no igrice nisu poredane po nekom posebnom redu:

Resident Evil 4
Grand Theft Auto: San Andreas
God of War
Narc
Killer 7
The Warriors
50 Cent: Bulletproof
Crime Life: Gang Wars
Condemned: Criminal Origins
True Crime: New York City


Prvih pet igara na listi uklju?uju linkove koji ?e vas odvesti do opisa i obrazloženja.

Ipak, savjetujemo roditeljima da budu vlastiti suci i da drže o?i otvorenima, ruke na oružju te da pažljivo iš?itavaju mape i polako napreduju paze?i se mutanata i zombija. Glavni cilj, na kraju krajeva, jest preživjeti.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Miles wrote: Isto kao što su Himovci na primjer poznati nekrofili?ari :iconbiggrin:

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Re: Dungeons&Dragons je kriv za sve!

Unread post by L.Z. »

Xaotix wrote:Clanak u Vecernjem listu, Srijeda 02.11.2005. 8 i 9, stranica. nisam ga nasao u on-line izdanju


"Ritualno ubojstvo po uzoru na igru"

Pocetkom ove godine, ubijen je studnet iz Labina, Ante Vukeli?. Ubojica mu je sa dva noza i sjekirom nanio 44 rane.
Jedna od optuženih, Dragan Jung je priznao ubojstvo, a tereti ga se za slicno ubojstvo Marije Knapi? iz Pule, koja je izbodena 27 puta.
Citat:
"Na mjestu ubojstva pronadjen je neobican crtez, na kojem je, poslije je utvr?eno, bio nacrtan prizor iz u svijetu kontroverzne igre Dungeons and Dragons(Tamnioce i zmajevi), koju je igralo tragicno drustvo iz Labina."

Slijedi standardni opis DnDa sa nekog sajta "Mothers against <fill in the blank>" kao igre neuravnotezenih ritualnih samoubojica.


Ako izuzmemo popizditis koji me uhvatio kad sam procitao clanak i u prvom mahu odlucio pokrenuti sveti rat za obranu roleplayera, shvatio sam da me vise zabrinjava totalna nonsalancija kojom se objavljuju neke teme bez obzira na njihovu istinitost.
Jasno mi je da nasi bajni "istrazivacki novinari" ne provjeravaju izvore, niti ih ne usporedjuju sa mogucim alternativnim izvorima, niti ih za to bilo tko pita.Ljudi koji pisu o necemu, nemaju blage veze o temi svojih clanaka, iako su svjesni da njihove škrabotine u trenutku objavljivanja postaju u kamenu zapisana istina (necu sad povuci referencu na Sabor i donosenje zakona :)).
Dosta mi je sjetiti se slucaja "Bonsai macaka" koji je u Vecernjem i jutarnjem objavljen mjesec dana NAKON sto je prica svuda potvrdjena kao patka. Ili mozda famozne vijesti da oralni sex smanjuje mogucnost obolijevanja od raka.
Zar nitko od njih nije cuo za Google???

Ostaje pitanje prikaza DnDa kao igre. Ako nekog od nas zbog Monster manuala pod rukom (slika uz clanak) pocnu zaustavljati policajci, psihijatri ili svecenici, kako cemo ih uvjeriti da nismo Novi Darkeri?

Samo mi treba da me OPET zabrinuto zove pol familije jer su culo da je nekog tko je imao susjeda koji igra DnD opsjeo duh Vinka Pintari?a.
hm, starica nije bila iz pule nego iz labina. to dovoljno govori o tome koliko je novinar istraživao (dobro bio je blizu, 50 km više manje).
?ini mi se da je i vele?asni sudac nazvao sve roleplayere sotonistima
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Sandman wrote:
Miles wrote: Isto kao što su Himovci na primjer poznati nekrofili?ari :iconbiggrin:

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Nadam se da si shvatio kako sam ovdje bio sarkasti?an
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Ja se nadam da si ti shavtio da sam ja bio sarkasti?an.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Drago mi je da se shva?amo! :uzdravlje:
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

:uzdravlje:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply