Natjeèaji za sferakonsku (Zagrob) i istrakonsku zbirku 2006?

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Natje?aji za sferakonsku (Zagrob) i istrakonsku zbirku 2006?

Unread post by Tomislav Sakic »

Ju?er sam se uzaludno namu?io da jednoj osobi prona?em propozicije/natje?aje za idu?u sferakonsku i istrakonsku zbirku. No kako ih nema online, na kraju ?u morati prepisati iz knjiga... Anybody? Ne bi trebali biti barem ovdje postani?
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Re: Natje?aji za sferakonsku (Zagrob) i istrakonsku zbirku 2

Unread post by BerislavLopac »

Tomislav Šaki? wrote:Ju?er sam se uzaludno namu?io da jednoj osobi prona?em propozicije/natje?aje za idu?u sferakonsku i istrakonsku zbirku. No kako ih nema online, na kraju ?u morati prepisati iz knjiga... Anybody? Ne bi trebali biti barem ovdje postani?
Nekako mi je logicno da bi propozicije za Sferakonsku zbirku trebale biti postavljene na http://www.sferakon.hr .
webman
Ewok
Posts: 8
Joined: 21 Jun 2005, 14:40

tekst konkursa

Unread post by webman »

2005-06-21 // Ĺ aljite pri?e!
SFera raspisuje redovni natje?aj za doma?e neobjavljene pripovjetke koje ?e biti objavljene u godi[?]njoj sferakonskoj zbirci za 2006. godinu pod radnim naslovom "Zagrob". Ovaj put se traĹži pri?a iz Ĺžanra nadnaravnog horrora. Rok za slanje je 12. prosinca 2005. godine. Pri?a mora biti dulja od 10 kartica. Pripovjetke i svoje podatke po[?]aljite Darku Vrbanu na adresu: Darko Vrban (za zbirku), Siget 20 d, 10020 Zagreb.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Hvala!

Ja sam po nekoj logici traĹžio na Sferinu sajtu (to mi je zapravo logi?nije nego sferakonski sajt)... ali ni preko Googlea nisam na[?]ao ni[?]ta preciznije, kao ni za istakonsku.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Nisi našao jer sam sad stavio. :)

Ina?e, ima jedna vijest od prošlog ljeta gdje su objavljena oba natje?aja, za zadnju i sljede?u sferakonsku zbirku, ali da, imalo je smisla sada to ponoviti.
ban

Unread post by ban »

Zagrob: http://nosf.net/index.phtml?a=166
Za istrakon 2006 ne vidim na istrakonskim stranicama da je objavljen, a ni davors jos nije ovdje na forum stavio.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

ban wrote:Zagrob: http://nosf.net/index.phtml?a=166
Za istrakon 2006 ne vidim na istrakonskim stranicama da je objavljen, a ni davors jos nije ovdje na forum stavio.
Na serveru su nesto petljali s apgrejdovima i pobrkali passworde pa jos nema natjecaja na webu, ali istrakonski natjecaj se tradicionalno vec cetiri godine smatra objavljenim prvi dan poslije zavrsetka prethodnog Istrakona, i tekst natjecaja za iducu godinu se objavljuje na zadnjoj stranice svake zbirke za tekucu godinu. Poslat cu ga ovdje kad ga iskopam sa harda, zasad samo osnove:
- price do 5 kartica
- rok za slanje 15. 01. 2006.
- tri novcane nagrade i jedna posebna za "istarsku temu"

Inace, imat cemo jos jedan natjecaj koji ce biti vezan za Festival fantasticne knjizevnosti 2006., i kome ce iskljuciva tema biti vampirski horror, rok ce biti negdje do svibnja 2006., saznat ce se na vrijeme.

Davor
*Istria is a state of mind*
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Hvala svima!
Ma na[?]ao sam ja tu staru objavu za Zagrob, i pretpostavljao naravno da je istrakonski natje?aj isti kao svake godine, ali znate kako je, ja ne pi[?]em pa to ne pratim, pa sam jednostavno pomislio da ?u to lako na?i preko Googlea. Uostalom, ove stare vijesti potonu u traĹžilicama pred novima + ljudi koji bi prvi put slali ne moraju znati kakvi su na[?]i obi?aji = natje?aji za Sferu/Istrakon bi stalno trebali biti na topu njihovih stranica. Ipak je neka primarna djelatnost privu?i mlade i nove pisce.
Ve?ina korisnika interneta i sajtova su ipak one-hit-wonderi, lupe u traĹžilicu [?]to traĹže, i ako informacija nije jasna, izravna i transparentna, odo[?]e oni, a ti ostaje[?] bez "mu[?]terije"... To me barem nau?ilo moje iskustvo sa sajtovima.
Tako da je ovo bio mali poticaj koji je djelovao :uzdravlje:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ovaj thread je zaklju?an i otvaram dva posebna za svaki od natje?aja.
malo reda, molim
hvala

Image
Instant Geek. Just Add Coffee.
Locked