Špica

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Špica

Unread post by Miles »

Sino? je na Špici bila reportaža iz Istre o ve?eri vina i sf, iliti pilo se vino i ?italo sf iz istrakonske zbirke, tj dvojica su ?itala a ostali pili! Je li iko s foruma bio jedan od te dvojice?
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

8 nas je ?italo samo je kamera došla kad su ?itala zadnja dvojica
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

A sam ne bi[?] ni[?]ta rekao? i, [?]to je bilo, gdje, kada, tko je sve bio?

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Dagon wrote:A sam ne biš ništa rekao? i, što je bilo, gdje, kada, tko je sve bio?

Nat
prošlu subotu, negdje oko 21 30, imena autora koji su prisustvovali ne?u navodit jer neznam svima puno ime pa ?ete za to zamoliti šišovi?a da ja kog ne zaboravim ili mu zeznem ime, bilo je super :headbang:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ĺ u, Davor, ?ekam izvje[?]taj!

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

bilo je super
Gdje ne?e biti super? Cuga i sf, 2 zadovoljstva odjednom! Svaka ?ast onome ko se toga dosjetio! :mrgreen:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Miles wrote:
bilo je super
Gdje ne?e biti super? Cuga i sf, 2 zadovoljstva odjednom! Svaka ?ast onome ko se toga dosjetio! :mrgreen:
Tek sam sad nasao ovu dretvu, pa evo s nekoliko tjedana zakasnjenja: naumili smo povesti seriju "regionalnih" predstavljanja sve cetiri istrakonske zbirke odjednom, s piscima koji su iz tog kraja... Poceli smo od Rijeke (u sve cetiri zborke objavili smo price tocno deset autora iz Rijeke i okolice), gdje je predstavljanje bilo zakazano u Krusvarovoj butigi, no meni je i zadnji cas iskrsnulo nesto na poslu, pa su dogadjaj uz Krusvara kao domacina odradili Iva i Mirko. Predstavljanje je preraslo u lijep razgovor koji je potrajao preko sat vremena, tako da se price uopce nisu citale, i bilo je svejedno OK.

U Puli smo predstavljanje imali desetak dana nakon Rijeke, i to u kaficu P-14 (ne, nije oznaka masonske loze, nego se tako zove zbog adrese - Preradoviceva 14), koji inace ima stalnu seriju knjizevnih dogadjanja "pisci i vino". Od 14 istarskih pisaca koje smo objavili u cetiri istrakonske zbirke, nastupilo ih je osam: Marina Jadrejcic, Robi Selan, Leon Zambon, Nikola Stjelja, Mario Rosanda (Krusvar, imas pozdrav!), Nenad Stojkovic, Neven Udovicic i Sasa Skerla. Na Istrakonu smo bili poceli, a na ovom predstavljanju nastavili proces medjusobnog upoznavanja ljudi koji pisu i citaju SF, zive u susjedstvu a prakticki se ne poznaju, a s toliko ljudi na gomili lako se radjaju i ideje za akciju. Pricali smo o mogucem fanzinu (na kraju prihvativsi da svi podrzimo Leonov fanzin o kome citajte na drugom mjestu), o novim slicnim okupljanjima, o mogucoj istarskoj SF mailing-listi, itd. Najesen cemo vjerojatno imati jos jedno istarsko predstavljanje i citanje u Umagu. Inace, P-14 je otvoren za suradnju, i ako netko od vas s objavljenom knjigom dolazi na vise dana u Istru, mozemo lako organizirati predstavljanje na istom mjestu.

Ovi iz Spitze su snimili toliko materijala i izjava da smo ocekivali fantastican prilog, a kad ono - ispalo je par sekundi u kojima nisu jasno rekli ni o cemu se tocno radilo ni tko je i zasto tamo bio. Sasa je dao izjavu kao friski dobitnik Sfere, a od toga nisu uvrstili ni sekunde. Bit ce bolje drugi put :-)

Za zagrebacko predstavljanje istrakonskih zbirki imam "na nisanu" Booksu, no malo mi je problematicno sloziti termin, kad ideja sazrije, pricat cemo.

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

davors wrote:Najesen cemo vjerojatno imati jos jedno istarsko predstavljanje i citanje u Umagu. Inace, P-14 je otvoren za suradnju, i ako netko od vas s objavljenom knjigom dolazi na vise dana u Istru, mozemo lako organizirati predstavljanje na istom mjestu.

Davor
E, pa izvolite to oglasiti navrijeme negdje na vidljivom mjestu, a ne da posle saznajem iz masmedia. Neki bi htjeli i do?i. :x

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ovi iz Spitze su snimili toliko materijala i izjava da smo ocekivali fantastican prilog, a kad ono - ispalo je par sekundi u kojima nisu jasno rekli ni o cemu se tocno radilo ni tko je i zasto tamo bio.
Heh, tako to obi?no biva. Ko zna, možda iz Zagreba daju malo detaljniju reportažu
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ne, moja k?i koja studira novinarstvo kaĹže da se to tako obi?no rade. Snimu hrpu svega, i onda urednik ve?i dio toga baci u ko[?]. :(

Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply