pitanjce za prevodioce ili druge znalce

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

?ini mi se da se nedavno postavilo pitanje koji je hrvatski naziv za gargojle, eto ju?e su nam na HRTu naveli jednu verziju prijevoda, a sad jel se nekom svi?a ili ne to je drugo pitanje :)


u pitanju je repriza crtane serije o gargojlama, a seriju su preveli kao:

VODORIGE


da budemo iskreni ima neke logike, neke gargojle su imale funkciju rine (oluk,...) da bi spre?ile sljivanje ki[?]nice po zidovima, cijev je zavr[?]avala u ustima te izbacivala vodu dalje od zidova - rigala je vodu :)


(ju?e me nije bilo na forumu, jer se za**** s windowsima te instalacijom MAXadsla koji nkako da proradi - ja budala nisam uhvatio montera da mi sve to ljepo instalira ko [?]to ide u reklami, a tek sam dan prije napravio posla instaliraju?i XP koji na kraju nema podr[?]ku za moju TV capturing karticu a i za Voodoo 3 grafi?ku nema potrebne dodatke (posvjetljivanje slike) koje sad ponovo na 98SE ne uspjevam instalirati.........sve to me podsjetilo za[?]to su gotove konfiguracije skuplje - mora se naplatiti utro[?]eno vrijeme na probleme nastale pri sklapanju i instalacijama)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

da, samo što im to nije bila jedina 'funkcija'

plus, zvu?i diskasting :?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

gargojle zvuči više cool, a vodrige zvuči :pukeleft:
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

Den wrote:instalacijom MAXadsla koji nkako da proradi - ja budala nisam uhvatio montera
Reci, koliko si cekao da ti dodju? Ja sam predao zahtjhev u HT, pardo, T centar, u prosli petak.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

L.Z. wrote:gargojle zvu?i više cool, a vodrige zvu?i :pukeleft:
Hrvatski se kaze gargulj.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

BerislavLopac wrote:
Hrvatski se kaze gargulj.
Iiihaaa! Zna?i li to da je moj [?]kolski kolega Garguljak vodoriĹžnog porijekla? Wow!
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

MadDog wrote:
BerislavLopac wrote:
Hrvatski se kaze gargulj.
Iiihaaa! Zna?i li to da je moj školski kolega Garguljak vodorižnog porijekla? Wow!
Mozda mu je neki predak bio specijaliziran za izradu gargulja, ili je pak licio na jednog. :;
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Nedavno sam saznala zanimljivu ?injenicu: da engleski jezik ima puno vi[?]e rije?i od hrvatskog. (Stvarno sam mislila da rije?i ima podjednako :scratch: )

Sad me jako zanimaju brojke. Prona[?]la sam da engleski ima oko 500000. Zna li netko koliko ima hrvatski?
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ban wrote:
Den wrote:instalacijom MAXadsla koji nkako da proradi - ja budala nisam uhvatio montera
Reci, koliko si cekao da ti dodju? Ja sam predao zahtjhev u HT, pardo, T centar, u prosli petak.
malo vi[?]e od dva tjedna (15-16 dana)

20.predao zahtjev na [?]alteru, a u srijedu (?ini mi se 6.10.) me do[?]ao spojiti.
no kreteni ne donesu username pasword na papiru ve? zove onaj besplatni telefon za podr[?]ku pa se igramo gluvih telefona - tri dana se poku[?]avao spojiti s pogre[?]nim username (pod XP) dok mi u subotu nije odgovorio momak koji je znao pomo?i kod instalacije dialupa pod Win98 i dao mi pravi username

a prije dan dva je stiglo pismo s paswordom
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Klara wrote:Nedavno sam saznala zanimljivu ?injenicu: da engleski jezik ima puno vi[?]e rije?i od hrvatskog. (Stvarno sam mislila da rije?i ima podjednako :scratch: )

Sad me jako zanimaju brojke. Prona[?]la sam da engleski ima oko 500000. Zna li netko koliko ima hrvatski?
Ina?e engleski je jezik koji ima najvi[?]e rije?i na svijetu.
Mislim da smo to u?ili u [?]koli (na satu engleskoga) i da ti podaci imaju u nekom od Headwaya. Samo neznam kojem.
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
ban

Unread post by ban »

Den wrote:a prije dan dva je stiglo pismo s paswordom
Hvala. I meni je toliko trajalo. Neki dan mi je stigao covjek i sve instalirao ;) S time da sam password dobio preko telefona. Mogu reci da me surfanje preko adsl-a vratilo onom pocetnom odusevljenju Internetom jer covjek moze malo slobodnije zastati i citati nesto a da se ne boji da ce prekardasiti s vremenom. No, dosta offtopica, da nas ne bi moderator :oops:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Dren wrote:
Klara wrote: Ina?e engleski je jezik koji ima najvi[?]e rije?i na svijetu.
Mislim da smo to u?ili u [?]koli (na satu engleskoga) i da ti podaci imaju u nekom od Headwaya. Samo neznam kojem.
U Headwayu ?e vjerovatno pisati koliko ima rije?i u engleskom. Mene zanima gdje bi se mogao na?i podatak za hrvatski jezik :scratch:
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

ban wrote:
Den wrote:a prije dan dva je stiglo pismo s paswordom
Hvala. I meni je toliko trajalo. Neki dan mi je stigao covjek i sve instalirao ;) S time da sam password dobio preko telefona. Mogu reci da me surfanje preko adsl-a vratilo onom pocetnom odusevljenju Internetom jer covjek moze malo slobodnije zastati i citati nesto a da se ne boji da ce prekardasiti s vremenom. No, dosta offtopica, da nas ne bi moderator :oops:
nek nas....

meni je došao, stavio spliter, dao modem, cedeje i papire da potpišem i ošo!
:scratch: onaj drugi cd uopće ne radi...
al spojim ja to nekako, sam ne znam di trebam ić da vidim koliko trošim, ajd prva 2 mjeseca je flatrate pa vald ću saznati do 1.12. di se to ide. no, puca mi veza svaki put kad me neko nazove. veza mi se popne na 1 megabit (ajd to mi ne smeta). mogu se spojiti više puta odjednom, ne mogu učitati mejl, onaj webmejl ne radi.... koji su to luzeri!! :dontknow: :whax:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:iconbiggrin: ja fino imam inta? prek kablovske, pa briiiiiiiiiiiiijeeeeeeeeeeem.. :iconbiggrin:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply