WORLD BUILDING radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Moj svijet je zemljolik (za razliku od punkfrogovog ;)) i ne[?]to je ve?i od zemlje ali se i brĹže okre?e (mora se brĹže okre?ati ina?e nebi za posljedicu imao situaciju u kojoj nema godi[?]njih doba.)
Glavna geografska obiljeĹžja su:
veliki planinski lanac nastao vulkanskim djelovanjima i pomjeranjem kontinentalnih/tektonskih plo?a. Najmanja planina u takvom lancu je veli?ine na[?]eg Mt. Everesta a sam lanac planina se prostire preko cijelog ekvatorijalnog pojasa i prakti?ki dijeli sjevernu i juĹžnu polutku planeta. Kako stalni vjetrovi pu[?]u s istoka odnosno zapada (ovisno o polutci) i s jedne i s druge strane planinskog lanca po?inju pra[?]ume s puno vode, mo?vara i raznih oblika Ĺživota. Manje planine i konfiguracije terena mogu na naekim djelovima zaprje?iti put vlaĹžnom vjetru pa se nakon njih prostiru pustinje.
Uski prolaz postoji na zapadnoj strani planinskog lanca i to je jedina veza izme?u sjevera i juga. Sama pozicija i nije toliko idealna zbog sjevernih i juĹžnih vjetrova koji znaju naglo doprijeti sa polarnih podru?ja no kolijevka je trgovine, piratstva i glavni izvor sukoba.
Gle?eri. Postoje ?itava prostranstva ovih ogromnih ledenih planina i na sjeveru i na jugu planeta, i jedan su od uzroka nastanka planinskog lanca jer sadrĹže enormne koli?ine vode koje su dovele do povla?enja morske obalne linije.
To bi bila glavna obiljeĹžja planete a ostala su vi[?]e manje lokalna.
Mapu sam ru?no nacrtao no nemam ba[?] volje je crtat ponovo na ra?unalu nit je ba[?] pogodna za skeniranje (pogotovo [?]to treba unijeti i par lokalnih izmjena. Ili moĹžda vi[?]e od par :))
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Crtam, crtam, pišem, pišem... uf I need more time damnit!
:blob:
Image
Post Reply