nije mi uopæe smiješno

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

agencije za pronalaženje posla moraju
> jednako tretirati poslodavce koji traže
> prostitutke i one koji traže konobarice ili
> medicinske sestre.
:shock:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Dren wrote:E ovo je stvarno za ovaj topic :shock:
Ne nužno. Nigdje se ne kaže da ista pravila ne vrijede i za muškarce. Štoviše, prili?no sam siguran da vrijede.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

http://www.htnet.hr/vijesti/svijet/fset.html
U BiH traĹže legalizaciju poligamije

Zastupnik u Zastupni?kom domu Parlamenta Federacije BiH Mirsad Hasani? podnio je na prijedlog federalnoga obiteljskog zakona amandman prema kojem osoba moĹže imati dva ili vi[?]e gra?anskih brakova u isto vrijeme bez obveze da raskida jedan kako bi stupila u drugi

'Ovim bi se ozakonili slu?ajevi kakvih ve? imamo na ovim prostorima', izjavio je Hasani? te dodao 'kako danas ima slu?ajeva da jedna osoba ima vi[?]e supruga, ali prema vaĹže?em zakonodavstvu samo jedna od njih moĹže biti vjen?ana'.

Hasani? nagla[?]ava da njegov prijedlog podrazumijeva bra?ne partnere suprotnog spola i suglasnost partnera za sklapanje ovakvih brakova. Prijedlog obiteljskog zakona FBiH uvr[?]ten je u mogu?i dnevni red za 17. sjednicu Zastupni?kog doma Parlamenta FBiH u Sarajevu.

Mirsad Hasani?, zastupnik SDA i ujedno predsjednik Povjerenstva za za[?]titu osnovnih ljudskih prava u Zastupni?kom domu, predloĹžio je spomenuti amandman kao zastupnik, neovisno od Povjerenstva kojem je na ?elu i stranke kojoj pripada.

T-Portal
srijeda, 09.02.2005
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Ajme ... poligamija :x
Eto jednog VELIKOG oblika [?]ovinizma :!: . Mu[?]karci mogu imati vi[?]e Ĺžena, a Ĺžene vi[?]e mu[?]karaca ne. Mislim da niti jedna pametna Ĺžena nebi niti pomislila na brak sa vi[?]e mu[?]karaca, ali nepravda je nepravda.
Posebno ne razumijem Ĺžene koje si dopu[?]taju to poniĹženje da budu druga ili tre?a Ĺžena nekom mu[?]karcu.

Na Ĺžalost svijet je [?]ovinisti?ki nastrojen prema Ĺženama, ali mene to ne ferma, ako ne[?]to Ĺželim ja ?u to i u?initi i nije me briga [?]to o tome drugi misle.
Mah - mah
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pa, kad ve? aktiviramo prastaru dretvu...

Poligamija ima jako smisla u onim dru[?]tvima gdje je fond mu[?]karaca jako istro[?]en, primjerice ratom. Navodno je Iran tolerirao fakti?nu poligamiju nakon rata s Irakom tijekom osamdesetih.

Povijesno, neka dru[?]tva su s jedne strane tro[?]ila fond mu[?]karaca u konstantnim ratnim pohodima, s druge strane toleriraju?i mu[?]ku homoseksualnost. Manjak mu[?]karaca koji su ekonomski i psiholo[?]ki bili spremni uzdizati obitelj nakna?ivan je poligamnim odnosima.

Kad bi se takva situacija dogodila u nekom budu?em tehnolo[?]ki razvijenom dru[?]tvu, potreba za poligamijom bi se vjerojatno nadomjestila umjetnim osjemenjivanjem i promicanjem Ĺženske homoseksualnosti. O potonjem su klasi?na poligamna dru[?]tva [?]utjela, iako je za o?ekivati kako je za mu[?]karca prili?na gnjavaĹža trajno i kvalitetno zadovoljavati dvije do ?etiri Ĺžene...
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Istina aktivirala sam stariju temu, ali ja sam relativno novi ?lan foruma i nisam imala mogu?nost sudjelovati u ovoj raspravi, zato ne zamjerite, a osim toga malo ste mi se uspavali zadnje vrijeme pa slabo postate na forum ( nadam se da je u pitanju ?injenica da pi[?]ete sve u [?]esnaest pa nemate vremena za tipkanje )

Vidi[?] Dagi nikad nisam razmi[?]ljala na taj na?in o poligamiji. Ja sam to uvijek smatrala hirom mu[?]karaca koji ?ine sve da bi im u Ĺživotu bilo lak[?]e i ugodnije. Vidi[?], vidi[?] ... interesantno!
Mah - mah
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Argumentum a contrario, neka dru[?]tva - ?ini mi se u crnoj Africi, odnosno svojedobno u Nepalu - poznavala su poliandriju. Dakle, jedna Ĺžena, vi[?]e mu[?]karaca.

Osobno mi nije jasan razlog takve institucije. Ako razmi[?]ljamo po analogiji, morao je postojati manjak Ĺžena (rodi se Ĺžensko dijete, pa ga baci[?] u baru), ili barem Ĺžena sposobnih za ra?anje (infekcije?). S druge strane, ?ini se da je u slu?aju poliandrije ta zabava bila rezervirana za najvi[?]i sloj - kraljicu i sl. Naime, radilo se o matrijarhalnim dru[?]tvima, koliko me sje?anje sluĹži. No, nisam ni antropolog, ni sociolog...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

OK, ne vidim zabave ni u poliandrije ni u poligamije. Kako god uzme[?], previ[?]e obaveza. Najbolje jednostavno biti promiskuitetan... :wave:
At last, the stars are finally right...
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Gledao sam prije godinu-dvije na tv o još jednoj vrsti zajednice, poli(nekako). Uglavnom, tu su 3 muškarca i 2 žene, kao to je najbolji omjer za uspješno funkcioniranje obitelji. :scratch:
Ne znam, meni je ipak bolje po šerijatu. :iconbiggrin: Fino, dovedeš dvije žene u ku?u pa nek se vidi ko može, a ko ne može. :angel:
Il si bos il si hadžija! :headbang:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Šta, il' te tako ogule da više nemaš ni cipele, il' te istjeraju iz ku?e pa put pod noge? ;)
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

zapravo vjerovatnije je da ?e te ogulit do koĹže pa istjerat :x
sorry zbog gramatike
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Miles wrote: Ne znam, meni je ipak bolje po [?]erijatu. :iconbiggrin: Fino, dovede[?] dvije Ĺžene u ku?u pa nek se vidi ko moĹže, a ko ne moĹže. :angel:
Il si bos il si hadĹžija! :headbang:
Zaboravio si mali detalj...

Kad dovedes kuci X zena, automatski dobijas i X punica u paketu... :ocasion:

Isto vrijedi i za poliandriju.
Zena privede kuci Y muskaraca, i onda Y puta cesce slusa "Moja mama bi to ovako.." :mrgreen:
Randomness is strong with this one!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

U Heinleinovom romanu The Moon is a Harsh Mistress ima detaljnih opisa raznih, akhm, nekonvencionalnih obiteljskih zajednica.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

poligamija u ameri?kom stilu je, recimo, vrlo zanimljiva ..
to nema nikakve veze s antropologijom ili sociologijom, a bogami ni sa zdravim razumom. ni muškim ni ženskim.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply