The Chronicles of Riddick

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

The Chronicles of Riddick

Unread post by Indigo Montoya »

Ajme... :x Riddick-ulozno!

http://www.popcorn.hr/recenzije/view/431/

Pod-tema za drvljenje:
Dajte malo komentirajte kroz vlastitu optiku SF znalca onu epizodu s Krematorije..
:blob:
Image
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

mislim da sam u nekom postu ve? spomenu da je film takav da treba isklju?iti mozak i ne traĹžiti obja[?]njenja tipa jel to mogu?e i za[?]to tako

planet je tako zami[?]ljen da se na sun?evom svjetlu temperatura diŞe do 700°C a da je temperatura zraka maksimalno 40, i tu nema vi[?]e rasprave jel to mogu?e ili ne - analogno Diskworldu - svijet je plo?a na slonovoma,...

film je za malo se opussstiti u jurnjavi i tu?njavama i ni[?]ta vi[?]e
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Well, kako sam ja shvatio.
Danju, kad je sunce 700 je stupnjeva
No?u -300
Zatvor je duboko ispod zemlje. Pa to nema nekog utjecaja.
E sad tu upada bed. Ako se svaki dan spali cijeli planet, za to treba kisika...trebalo bi na planetu biti izvora kisika (biljke ili [?]to) koje bi ga no?u regenerirale, a to ne vidim nigdje...dakle ono kad oni tr?e okolo..e pada u vodu. Prenategnuto mi je i ono skrivanje u sjenkama, ali recimo da moĹže pro?i jer su u pitanju bile prve zrake sunca (temperatura je tek po?ela rasti) Da tr?e sa maskama i da imaju sintetizatore kisika ili ne[?]to sli?no, a ne da provjetravaju!?! te da se planeta ne pali onako efektno nego da se tali il ne[?] sli?no, bio bi to savr[?]eno osmi[?]ljen svijet. Nekromongeri su mi super sa svom onom ikonografijom i brodovima...Hellion kao dekadentni svijet isto tako.
Problem sa Furijancima koje je pobio sve Marshall po[?]to je ?uo proro?anstvo da ?e poginuti od ruke Furijanca mi je glup (jer do?e Dizel i sam samcat *ebe cijelu Armadu, koja je jo[?] ja?a jer su asimilirali brdo svjetova u me?uvremenu a Furijanci su bili me?u prvima i nisu im mogli ni[?]ta!?!?) te preokret kad ga onaj sve?enik na Krematoriju spasi i kaĹže da je Furijanac (bio) je kretenoidan u najmanju ruku, jer Furijanac jesi ili nisi i kao Marshal, ja (ako bi mogao) paranoi?no bi ih pobio sve a ne asimilirao.

Kao RPG avanturica mene je film odu[?]evio. Sve one likove bi mogao igrati u igrici, i ne bi me iznenadilo da jedna iza?e uskoro. Ili D&D setting :)
Konnanovski kraj je isto bio dobar, moĹžda malo prepredvidljiv.

Glavni lik je po meni preslika R.A. Salvatoreova Drizzta (mada sam negdje pro?itao da je ra?en po Drow Witch hunteru kojeg Vin Dizel rollplaya u D&D-u). Ovakva premisa ?e vjerojatno odbiti sve one SF poklonike koji organski mrze Salvatorea (mada ne kuĹžim za[?]to, al' to bi bila druga rasprava)

Sve u svemu, ukoliko se progutaju neki previdi (ili nedostatak obja[?]njenja - jel moĹžda na krematoriju postoje migriraju?a jata/stada Ĺživotinja koja di[?]u ugljik a izdi[?]u kisik i kre?u se samo u podru?ju sjene a hrane se spaljenim pepelom...:D Predatori su im ona pseta s kojima se Riddick tako lijepo sprijateljio) film je simpati?na zabava i preporu?am ga svima, ako ni[?]ta bar zbog nekih interesantnih ideja.

Kako je D&D serijal dobio nastavak i pri?a se o tre?em (kako sam pro?itao na nosf vjestima :mrgreen: (edit) za vijest a ne za filmove ) sto posto ?emo vidjeti bar jo[?] jedan film s Riddickom u glavnoj ulozi.
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Ba[?] odgled'o.

Film je zabavan, ikonografija, scenografija, etc. je OK i sve skupa me nije toliko iznerviralo kao neke druge stvari. U jednom trenu sam se ?ak ponadao i da se matori astmati?ar (Darth Vader) vratio, a kad ono onaj mali s maskom.

E sad, oboĹžavam te planete na kojima se iz orbite vidi da nema tri hektara zelenila, al' svi di[?]u zrak bez ikakvih maski, ali [?]to moĹžemo, to je izgleda tradicija Ĺžanra. :) A i [?]to to tamo gori je dobro pitanje...

A i neke aluzije su prili?no o?ite. Mislim, ono, nova Meka, a onda navale globalizatori sa svojim melting potom.
A. Ziljak
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dren wrote:Glavni lik je po meni preslika R.A. Salvatoreova Drizzta
:uzdravlje: :iconbiggrin: :iconbiggrin: Točno to sam i ja rekao! :iconbiggrin: :iconbiggrin:
Zapravo, ne baš TOČNO to, nego: "Ovaj lik je po iritantnosti i neuvjerljivosti rame uz rame s Drizztom" ali meni to otprilike znači to što si ti rekao.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja ne kužim kaj te žene vide u tom dizelu?!? mislim, frajer je majmun koji pri?a.. :x božesa?uvaj!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

100 ljudi 100 čudi

I think that Brad Pitt is yuUUUUUUUUUUUUUUUUuuuuuk!
recimo

ali Vin Diesel - mmmmmmmmmmmmmmmmmm
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Pa, meni u svakom slu?aju privla?nij Vin Diesel nego Brad Pitt. Ali ja svakog dana vi?am tipovi koji su meni privla?niji od bilo koga od te holivodske bra?e (de?ki, ako se neko prepoznao nemojte se umisliti :; ).

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

ire wrote:ja ne kužim kaj te žene vide u tom dizelu?!? mislim, frajer je majmun koji pri?a.. :x božesa?uvaj!
ispravi se:

depilirani majmun koji priča

vidiš, kad tako na to gledamo pa to uopće nije loš kućni ljubimac....
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:iconbiggrin: ok, oguljeni :munky2: koji pri?a..
i dalje ne zvu?i primamljivo..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

all any animal needs is a good trainer

...and they don't talk back....
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

lako za to što pri?aju.. sam da ne seru po stanu
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

ma zapravo, problem je i ako puno pričaju... :!:

ja sam jednom svoju papigu poklonila iz tog razloga
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

A kako se dretva o filmu pretvorila u mlacenje prazne slame o mu[?]kicima i kucnim ljubimcima?
Muski o filmu a zene o nabildanim i znojnim glumcima.


moderatori intervenirajte :iconbiggrin:
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Post Reply