Sferakon.org

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sferakon.org

Unread post by BerislavLopac »

Decius wrote:Treba li se registrirati ako namjeravas odrzati predavanje (ili nesto slicno)?
Ideja je da se regostriraju svi koji imaju nesto za reci ili cuti o organizaciji -- tamo bismo onda imali sve potrebne informacije vezane uz organizaciju.

Inace, sad sam postavio da samo registrirani korisnici mogu vidjeti sadrzaj, tako da mozete stavljati svoje prijedloge i ideje bez straha da ce ih vidjeti netko tko ne sudjeluje u organizaciji.

Dagi i ekipa, bilo bi lijepo ako bi se ovi threadovi i tekstovi o predavanjima itd prebacili na sferakon.org, da se stvar malo ozivi.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ej, Berislave!

1. Pošalji mi mail tako da dobijem tvoju adresu s koje mi se ne?e vra?ati sve što pošaljem (što mi se dosad dogodilo ve? nekoliko puta)

2. Baš si i mogao re?i da si složio cijeli sferakonski sajt, a ne samo za organizatore, pa da ga linkam sa SFerine stranice

3. Ajde molim te makni one adrese sferakon(a)sfera,hr i sfera(a)sfera,hr onako napisane i stavi ih ovako kako sam ih ja ovdje napisao. Naime, onu prvu sam napravio prije tri dana i na njoj je ve? dvadeset spam poruka, dok parsek(a)sfera,hr postoji ve? godinu dana i nije bilo takvih problema, jednostavno zato jer pazim kako pišem tu adresu u javnosti.

I, da, postoji filter, ali nije savršen. Uklju?io sam ga na sfera(a)sfera,hr pa svejedno propušta.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Izitpajn wrote:Ej, Berislave!

1. Pošalji mi mail tako da dobijem tvoju adresu s koje mi se ne?e vra?ati sve što pošaljem (što mi se dosad dogodilo ve? nekoliko puta)
Uvijek mi mozes poslati i privatnu poruku na forumu. To je i najsigurnije, jer mi forum posalje mail da mi je dosla poruka. Adresa je inace berislav tocka lopac majmun lopsica tocka com.
2. Baš si i mogao re?i da si složio cijeli sferakonski sajt, a ne samo za organizatore, pa da ga linkam sa SFerine stranice
A napravio sam? Nisam to znao... Ako mislis na ono na http://www.lopsica.com/sferakon_old/ -- to je cista arheologija, ostavljeno da se ne izgubi.

Inace sam napravio dizajn za novi Sferakonski sajt, kao i neki okvirni koncept sadrzaja, ali ga jos nisam nigdje postavio. Ideja je da Sfera sluzbeno zatrazi adresu http://www.sferakon.hr (dok ju netko drugi ne zdipi), pa da je postavio kao domenu u sklopu SFerinog hostinga kod Plusa.

Kako se vrijeme Sferakona pomalo blizi, jos jednom pozivam sve koji bi htjeli a) uredjivati cijeli ili dijelove sajta, i/ili b) suorganizirati bilo sto. Neka se prijave na http://www.sferakon.org i meni posalju neki upit sto bi i kako radili, pa da stvar malo aktiviramo. Moze? Pliiiiiiiiiz!
3. Ajde molim te makni one adrese sferakon(a)sfera,hr i sfera(a)sfera,hr onako napisane i stavi ih ovako kako sam ih ja ovdje napisao. Naime, onu prvu sam napravio prije tri dana i na njoj je ve? dvadeset spam poruka, dok parsek(a)sfera,hr postoji ve? godinu dana i nije bilo takvih problema, jednostavno zato jer pazim kako pišem tu adresu u javnosti.
OK, dobio sam i tvoje mailove. Evo, promijenio sam adresu na onoj stranici koju si trazio, ali ikreno mislim da bi trebalo malo konsolidirati Web presence SFere i (narocito!) Sferakona. VLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATKOOOOOOOOOOOOO! Javi se!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

berislav tocka lopac majmun
Svi?a mi se :)
A napravio sam? Nisam to znao... Ako mislis na ono na http://www.lopsica.com/sferakon_old/

-- to je cista arheologija, ostavljeno da se ne izgubi.
?uj, to je gotov, zaokružen i funkcionalan sajt. Još da ispraviš dvije-tri informacije i to je to

(na primjer, kako nas na?i i dvije-tri adrese).
Inace sam napravio dizajn za novi Sferakonski sajt, kao i neki okvirni koncept sadrzaja,

ali ga jos nisam nigdje postavio.
Ali... Ovo meni jako dobro izgleda, zašto mijenjati konja koji pobje?uje?
BerislavLopac wrote:ali ikreno mislim da bi trebalo malo konsolidirati Web presence SFere i (narocito!) Sferakona. VLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATKOOOOOOOOOOOOO! Javi se!
Štedi grlo...
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:VLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATKOOOOOOOOOOOOO! Javi se!
Štedi grlo...[/quote]

U Vlatkovu obranu - on se pojavio u SS prošli utorak. Berislave, a di si ti? (Kids don't count as excuses. Wives do, but only partially.)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

BerislavLopac wrote:
Kako se vrijeme Sferakona pomalo blizi, jos jednom pozivam sve koji bi htjeli a) uredjivati cijeli ili dijelove sajta, i/ili b) suorganizirati bilo sto. Neka se prijave na http://www.sferakon.org i meni posalju neki upit sto bi i kako radili, pa da stvar malo aktiviramo. Moze? Pliiiiiiiiiz!
evo, jesam, jesam.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Nimrod wrote:U Vlatkovu obranu - on se pojavio u SS prošli utorak. Berislave, a di si ti? (Kids don't count as excuses. Wives do, but only partially.)
A domace zivotinje? :;

Doci cu i to sa zenom i djetetom, cim se rijesimo bolestina, poslova, rodbine itd.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Izitpajn wrote:
A napravio sam? Nisam to znao... Ako mislis na ono na http://www.lopsica.com/sferakon_old/

-- to je cista arheologija, ostavljeno da se ne izgubi.
?uj, to je gotov, zaokružen i funkcionalan sajt. Još da ispraviš dvije-tri informacije i to je to

(na primjer, kako nas na?i i dvije-tri adrese).
Ali... Ovo meni jako dobro izgleda, zašto mijenjati konja koji pobje?uje?
Jer ima i boljih konja.

Ovako: na Webu nikad nista nije zaokruzeno, uvijek se mogu dodati i oduzeti sadrzaji; stari sajt nije tome prilagodjen (npr. slike za zekstualne linkove), a i napravljen je tehnologijom starom svoiih 5-6 godina.

Ako se ljudima to bas tako jako dopadne, moze ostati stari dizajn, ali mora ga se temeljito preraditi sto se tice back-enda (HTML itd).

Mislio sam da mozda ne bi bilo zgorega postaviti par ideja za dizajn pa da se glasuje, ali sam zakljucio: jebes demokraciju.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ne želi opet zapo?injat ovo, ali..

mislim, berislav, svaka ?ast na sajtu i sve je to super, al ne shva?am zašto se rasprave ne mogu održavati ovdje?? ja sam stvarno lijena i?i na druge forume.. uostalom imam previše posla da bih se šetala lijevo desno i o istim stvarima raspravljala na pet strana..

kao drugo, ko što sam ve? (negdje, jednom) napisala, i ovdje se mogu napraviti rasprave zatvorenog tipa, odn. one u kojima bi sudjelovali samo ovlašteni ?lanovi.. mislim, ovo JE i sferin forum..

:dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

SlaĹžem se. Mislim da je NOSF prakti?no mjesto za takav zatvoreni organizatorski forum.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Mijesamo kruske i jabuke.

1. Moj odgovor Izitpajnu odnosio se na sajt Sferakona, a ne na sferakon.org.

2. Sto se tice sferakon.orga, dugo sam vrtio razne odgovore na ove komentare, no vecinu bi ionako srezao NOSF-ov filter. Reci cu samo ovako:

Sferakon.org sam platio iz svog dzepa i slozio kao mjesto na kojem bi organizatori Sferakona mogli razgovarati, dogovarati itd. Ako su ljudi lijeni to koristiti, u redu, lijen sam i ja to dalje odrzavati.

Postavit cu anketu na ovaj forum, i dam vam mjesec dana. Ako se vecina izjasni da je sferakon.org suvisan, ILI ako bude svega dva-tri odgovora, sferakon.org ide u vjecna lovista. A s njim i domena kad istekne.

Dodjite, Sancho i Rocinante, idemo mi naci druge vjetrenjace.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

BerislavLopac wrote:Postavit cu anketu na ovaj forum, i dam vam mjesec dana. Ako se vecina izjasni da je sferakon.org suvisan, ILI ako bude svega dva-tri odgovora, sferakon.org ide u vjecna lovista. A s njim i domena kad istekne.

Dodjite, Sancho i Rocinante, idemo mi naci druge vjetrenjace.
Mali problem sastoji se u tome što se ljudi koji organiziraju Sferakon ne pojavljuju ni na ovom forumu.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:Mali problem sastoji se u tome [?]to se ljudi koji organiziraju Sferakon ne pojavljuju ni na ovom forumu.
Istina, na Ĺžalost!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

BerislavLopac wrote:Dodjite, Sancho i Rocinante, idemo mi naci druge vjetrenjace.
Hej, stani - ova vjetrenja?a je vrijedna juri[?]anja! Ozbiljno to mislim...

U ostalom, za[?]to na sferakon.org ne prebaciti sve one sadrĹžaje sa stranice http://www.lopsica.com/sferakon_old/ ? Mislim, time bi se do[?]lo do funkcionalne sferakonske stranice?

Okej, ne kuĹžim se u postavljanje web stranica, ne znam koliko je to posla, ma[?]em tu?im trudom, no drĹžim to izvedivim...
Last edited by Dagi on 25 Jan 2005, 19:17, edited 1 time in total.
Post Reply