Moj koncept Sferakonskih sajtova

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Moj koncept Sferakonskih sajtova

Unread post by BerislavLopac »

Vlatko, sad kad si tu, za tebe i za sve ostale da ukratko predocim koncept sto i kako sa sajtovima od Sferakona.

Trenutacno radim na pripremi jednog sajta, koji ce se nalaziti na adresi sferakon.org (trenutacno vodi na sfera.hr), a na kojem ce se nalaziti sadrzaj za organizatore: forum, novosti i slicno.

Nakon sto taj sajt profunkcionira (nadam se u iducih par dana) pokrenuo bih akciju da SFera sluzbeno dobije i domenu sferakon.hr (sto moze, kao tzv. HR-I domenu); taj bi sajt, uz malo srece, profunkcionirao do Sferakona 2005, a do tada se moze koristiti http://www.sfera.hr/sferakon.

Na ovom drugom sajtu imalil bi standardne fore vezane uz Sferakon: program, raspored, goste itd -- na http://www.lopsica.com/sferakon_old/ se moze vidjeti kako je toizgledalo jedno vrijeme.

Znam da je ovo sturo, i da se ne moze detaljnije komentirati dok se stvari ne postave, ali bih volio cuti neka preliminarna misljenja i posebice ideje.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

gornji link mi nije funkcionirao!

stranica na donjem linku mi izgleda super.. umjereno brzin brauzanjem mogu ustanoviti da ima sav potreban sadržaj, što informativni, što op?eniti, koji ovakva str treba sadržati..

jedino bi ja, recimo, kod glavnih linkova INFO, NOVOSTI itd. stavila i podlinkove koji se nalaze na pojedinim stranicama, tak da se odma vidi da je tu sve sto ti treba..

:wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

ire wrote:gornji link mi nije funkcionirao!
Jasno, kad tamo ni nema niceg (jos).
ire wrote:stranica na donjem linku mi izgleda super.. umjereno brzin brauzanjem mogu ustanoviti da ima sav potreban sadržaj, što informativni, što op?eniti, koji ovakva str treba sadržati..

jedino bi ja, recimo, kod glavnih linkova INFO, NOVOSTI itd. stavila i podlinkove koji se nalaze na pojedinim stranicama, tak da se odma vidi da je tu sve sto ti treba..

:wave:
Zahvaljujem na komentarima.

Samo vidim da jednu stvar nisam dovoljno naglasio. Ovako: novi sferakonski sajt biti ce potpuno novi, a to znaci da ce osim tehnickog rjesenja imati i potpuno novi dizajn. Dakle, sajt nece izgledati kako izgleda ovaj iz 2000. (kad je napravljen dizajn).

Stoga me prvenstveno zanimaju misljenja i komentari sto se tice sadrzaja: sto je na starom sajtu suvisno, sto fali, sto biste voljeli vidjeti, sto je korisno za javnost itd. Imajmo na umu da je to sajt za javnost -- onaj organizatorski je sasvim druga prica, iako me zanimaju prijedlozi i za njegov sadrzaj.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:iconbiggrin: pa skužila sam da ne bu bilo isto.. rekla sam da što se sadržaja ti?e, tu je valjda sve, barem meni nije palo na pamet što bi se još moglo dodati..

a linkova glede.. mislim da bi na budu?em sajtu trebalo biti malo preglednije.. npr. kad sam došla na stranicu prvo što mi je palo na pamet da fali jest karta kako do?i uop?e do fera.. (kasnije sam je našla) o?u re?, te bi stvari trebale bit odma na po?etnoj..

tolko.. :wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply