Po'z'bunjeni mjesec

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Po'z'bunjeni mjesec

Unread post by corwin »

Dali ste gledali?
Ako jeste, smatrate li da je vrjedan mišljenja?
Evo kako ga je opisao Jurica Pavičić za Jutarnji, a ja bi se složio s njim.

"Spektakl - međutim - nije pratila i originalnost ideja. "Rebel Moon" u osnovi bi se mogao opisati kao "Sedam samuraja" u SF verziji. Film prati skupinu pobunjenika-plaćenika koji brane ubavo selo od moćnog intergalaktičkog imperija. Pri tom zlikovci u filmu izgledaju kao iz "Zvjezdanih staza", a arkadijski domoroci podsjećaju na "Dine". Film vrvi od patetičnih sentenci, pogleda u nebo i herojskih gesti. Pun je nehotično ironičnog kiča. No, spektakularan je i trivijalno zabavan, te- iskreno- ni po čemu gori od većine kasnijih derivacija "Ratova zvijezda"
sorry zbog gramatike
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Po'z'bunjeni mjesec

Unread post by Izitpajn »

Nisam, a sve mi se čini da ni neću, kao što nisam gledao ni pola "SF" blockbustera u zadnje vrijeme.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Po'z'bunjeni mjesec

Unread post by Zoran »

Nisam gledao, a vjerojatno hoću. Nekad u ponoć, kad svi zaspu i kad ne budem u stanju gledati išta za što treba mozak. Onda ću zaspati za 15 min i onda ću sutradan nastaviti gdje sam stao, ignorirajući činjenicu da sam i ono što sam vidio, vidio u polusnu. Tako ću kroz tjedan dana pogledati film i neću znati što sam točno vidio, ali već znam da je to 7 samuraja u svemiru pa ću to onda vjerojatno tako i zapamtiti.

To je bolje nego da ima originalnu radnju, jer nju ne bih mogao zapamtiti nikako.
Post Reply