Meksički roman strave

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Meksički roman strave

Unread post by Zoran »

Čitam ovu knjigu i knjiga ne valja. Ok, nije to niš čudno, ima puno knjiga koje su loše pisane. Ali ova je hit. Opet, nije ni to čudno, ljudi kao vrsta su generalno glupi i imaju generalno loš ukus pa kad nešto postane hit (film, knjiga, proizvod u dućanu) često se desi da to bude nešto što je traljavo napravljeno.

Ali dođe mi tako žao (i sebe, naravno, al sebe stalno žalim, to se ne broji) svih rvackih knjiga i romana koje sam čitao ove godine (ok, osim jednog) koji su SVI bolje pisani od ovog, a nikad neće dobiti ovakvu pažnju.

Što sam htio ovim reć? Ništa, samo kukam bezveze, tako mi bude lakše. :razz:
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Meksički roman strave

Unread post by corwin »

Kod nas em se malo čita, em smo malo tržište.
sorry zbog gramatike
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Meksički roman strave

Unread post by Zoran »

Ajd nije SASVIM bez zasluga, zamisao s gljivama je donekle interesantna. Mislim, prije dvije godine mi je došlo da napišem horror o gljivicana, lani sam ga počeo pisati... I od tad sam otkrio i The Last of Us, i priču Eda Barola o gljivicama i sad ovaj roman o gljivama. Očito to nije baš toliko originalna ideja kao što sam mislio 🤣 No, ipak je valjda originalnija nego duhovi i vampiri. Htjedoh reći, sviđa mi se ta centralna ideja, ali je izvedena jako loše. Dijalozi su grozni, radnja je razvučena, a sve što nas je trebalo iznenaditi je previše najavljivano. Pokušavao sam shvatiti zbog čega se taj roman uopće probio, radna teza mi je da su etnički Meksikanci htjeli čitati roman o mladoj Meksikanki koja se bori protiv zlih Europljana. E da, knjiga sadrži i Amerikancima trenutno omiljeni motiv - zlikovci su bijelci, s naglaskom na bijele muškarce, kojima je suprotstavljena žena indijanskog porijekla.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Meksički roman strave

Unread post by corwin »

Domoljubni roman strave???
sorry zbog gramatike
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Meksički roman strave

Unread post by Zoran »

A ono... ne znam što bih rekao na to. Većina romana događa se u kući te engleske obitelji. Oni su Englezi, kuća je europska, žive kao da su u Engleskoj... za jedan domoljuban roman ima jako jako malo doživljaja Meksika. Uglavnom piše o poremećenim Europljanima, a o tome je 90% europskih romana tako da sam se zbilja nadao nekim autentičnijim temama.

Znaš, to ti je kao da si ti npr. Englez i uzmeš roman nekog pisca iz Hrvatske i onda umjesto da piše o hrvatskom folkloru i propasti Jugoslavije, on ti pošalje junake u svemir. Bezveze.
Post Reply