Èasopis Urbani vraèevi

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

'Ajde, malo si se izvukao :iconbiggrin: Ne?emo angažirati vra?eve da na tebe bace kletvu i da ti propadne urod pšenice :ocasion:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Dren wrote:... moram re?i da sam ?itao i bolje va[?]e uratke.
Ĺ to se mojih pri?a ti?e, slaĹžem se :;
Dren wrote:Ali opet ste bolji od ostalih koje sam u UV3 pro?itao (do sad).
Malo suformumske subjektivnosti :)
Dren wrote:Ina?e, ?ini mi se da urednici ba[?] i nisu bili ekskluzivni - ne mogu se otet dojmu da su objavili sve [?]to im je stiglo na natje?aj.
To me ba[?] ne veseli :(
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Dren wrote:Ina?e, ?ini mi se da urednici ba[?] i nisu bili ekskluzivni - ne mogu se otet dojmu da su objavili sve [?]to im je stiglo na natje?aj.
Pa, to je svojedobno radila "Plima" - i to iz broja u broj. Sva[?]ta je tamo bilo... Neki su uratci objavljeni u "Plimi" ?ak znali dobiti nagradu SFera.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Evo, danas dobijem poštom primjerak UV-a. GAMAD MI KRIVO NAPISALA PREZIME!
Mislim, poslao sam im pri?u samo zato jer se fora zovu a oni meni tako! :!:

Dobro, dobro...
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Dren wrote:...Od meni poznatih,u UV3 vidio sam kratku pri?icu Zorana KruSvara: Kovitlanje...
Nije ti bilo ?udno [?]to sam naglasio ovo S? Mislio sam da si skuĹžio...
Btw, slijede?i vikend sam u Rijeci, mada vjerojatno ne radite (Fa[?]nik) moĹžda navratim do tog GameMastera ;)
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Dobila sam UV3 po[?]tom i pro?itala ve?inu.
Dren, jo[?] pro[?]li tjedan, wrote:Inaèe, èini mi se da urednici ba[?] i nisu bili ekskluzivni - ne mogu se otet dojmu da su objavili sve [?]to im je stiglo na natjeèaj.
?ini mi se da jesu, ne zbog kvalitete pri?a, nego zbog onoga [?]to pi[?]e u predgovoru. Kao da poru?uju: objavit ?emo vam pri?e, ali nisu sve ba[?] jako dobre, nastavite vjeĹžbati...
Ali mislim da je to dobro, u svakoj su pri?i na[?]li ne[?]to pozitivno i ?itatelji ?e valjda na?i, a autorima ostaje motivacija za dalje.

Usput, Zorane, kamo je oti[?]la Erika?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Klara wrote:
Usput, Zorane, kamo je otišla Erika?
Na ono mjesto kamo odu ljudi kad njihova tijela zaposjednu duhovi :;
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Klara wrote: zbog onoga [?]to pi[?]e u predgovoru. Kao da poru?uju: objavit ?emo vam pri?e, ali nisu sve ba[?] jako dobre, nastavite vjeĹžbati...
Ali mislim da je to dobro, u svakoj su pri?i na[?]li ne[?]to pozitivno i ?itatelji ?e valjda na?i, a autorima ostaje motivacija za dalje.
Ja sam to vi[?]e shvatio kao: objavit ?emo vam sve pri?e, premda su lo[?]e, u nadi da ?ete slijede?i put napisat i ne[?]to vrijedno objavljivanja. Kako vidi[?] lijevu kolumnu je pisala urednica koja hvali dobre stvari u pri?ama a s desne strane urednik koji je trebao pisati o lo[?]im stvarima..ali o?ito da je ?ovjek krenuo linijom manjeg otpora - samo je napisao da se nada da ?e slijede?i put bit bolje.

Mada meni stvarno ima dosta simpati?nih pri?ica (sad kad sam pro?itao veliku ve?inu)

E, [?]ta kaĹžete na Matriks?
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Zoran wrote:
Klara wrote:
Usput, Zorane, kamo je oti[?]la Erika?
Na ono mjesto kamo odu ljudi kad njihova tijela zaposjednu duhovi :;
Pa da , kako se nisam sjetila :x
E, [?]ta kaĹžete na Matriks?
Tu pri?u jo[?] nisam pro?itala.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

well imam par pitanja...

Gdje se i kako mogu dobaviti "Vra?evi"?
Primaju li još pri?e i kako se iste šalju? Mailom?
Dali bi bilo OK kada bi im poslao neke od stvari kojima sam se poigravao u našoj radionici? Dopeglane i izglancane naravno....
Anybody?
:blob:
Image
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Gdje se i kako mogu dobaviti "Vraèevi"?
Izdaje se u samo 250 primjeraka pa ne vjerujem da ga ima u knjiĹžarama. Probaj im poslati mail i pitati?
Primaju li jo[?] prièe i kako se iste [?]alju? Mailom?
Da, mailom, ali mislim da mora[?] ?ekati novi natje?aj. (Vjerujem da ?e biti natje?aj za UV4)
Dali bi bilo OK kada bi im poslao neke od stvari kojima sam se poigravao u na[?]oj radionici? Dopeglane i izglancane naravno....
Mislim da bi, ?ak i bez peglanja :;
Ali to "je li OK" nemoj ni pitati. Ĺ alji pri?e na bilo koji natje?aj kojeg na?e[?] (ako zadovoljavaju uvjete). Ni[?]ta ne moĹže[?] izgubiti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Klara wrote:
Primaju li još pri?e i kako se iste šalju? Mailom?
Da, mailom, ali mislim da moraš ?ekati novi natje?aj. (Vjerujem da ?e biti natje?aj za UV4)
mislim da je on i imao na umu sljede?i broj a ne ovaj koji je ve? izašao
Klara wrote:
Dali bi bilo OK kada bi im poslao neke od stvari kojima sam se poigravao u našoj radionici? Dopeglane i izglancane naravno....
Mislim da bi, ?ak i bez peglanja :;
Ali to "je li OK" nemoj ni pitati. Šalji pri?e na bilo koji natje?aj kojeg na?eš (ako zadovoljavaju uvjete). Ništa ne možeš izgubiti
u pravilu, ako u propozicijama natje?aja stoji da pri?e NE smiju prethodno biti objavljivane, onda ne smije biti prethodno objavljivane, a to se odnosi i na one objavljene na internetu. e sad, ne znam kako to ide s pri?ama koje su bile objavljene na internetu, ali su na natje?aj poslane prera?ene. vjerojatno bi trebale biti jako prera?ene.. :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

1)Glede slanja pri?a- Sorry, trebao sam naglasiti...DA mislio sam na budu?i novi broj :iconbiggrin:

2)Glede njihova objavljivanja i Irina pojašnjenja - Pa to je i bit mojeg pitanja...naime koliko sam ja skužio (ne)pisana pravila "Literarne Radionice" ona je u osnovi upravo to radionica namijenjena sticanju iskustva, peglanju stila i izri?aja i op?enite pismenosti u izražavanju. Dakle on-line event nalik onima koje Nimrod vodi IRL u svojoj radionici u ZGB-u. -
Ako sam je dobro shvatio, ja'b primjerice naramak svojih printanih uradaka mogo godinu dana konstantno donosit' tamo na iš?itavanje, pljuvanje i drugarsku kritiku i ni jednom se isti nebi smatrali objavljenima, ne vidim zašto bi sa On-line radionicom bilo druk?ije?

Drugi bi par klompi bilo da sam iste posl'o Banu pa da ih je on evenutalno objavio u svom NOSF-u.

Molim ispravite me ako griješim... :dontknow:

:blob:
Image
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Moje pri?e su bile objavljene na Pisa?oj Ma[?]ini. Prije nego sam ih poslala, pitala sam smeta li to, rekli su da ne. Vjerujem da bi isto vrijedilo za Nosfovu radionicu.
Uvijek se moĹže pitati i provjeriti, pa neka organizatori natje?aja odlu?e...
Locked