Jedna ideja

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Jedna ideja

Unread post by Izitpajn »

Dakle, potaknut jednim Berislavovim postom na StarWars forumu (danas sam kona?no zasjeo u kompjutersku na faxu pa sad lurkam uokolo), dobio sam ideju za nešto na Sferakonu koju bi, zbog moje (pre)optere?enosti Biltenom morao napraviti netko drugi. Naime, kad smo bili na Worldconu u Glasgowu uletio sam u dva LARPa koji nisu bili ono što bi ?ovjek o?ekivao kad se kaže LARP. Slijede opisi.

1. Na Zemlju dolazi signal iz svemira. Ubrzo nakon što ga ljudi ubace u kompjutere, ispada da je to nekakav virus koji uskoro preuzima kompletnu svjetsku kompjutersku mrežu. Uklju?uju?i i kontrolu nad nuklearnim projektilima.

Igra?i su ?lanovi ?etiri svjetske vlade: USA, Rusija, Pacific Rim (Australija, Japan... bez Kine) i EU i svatko ima svoj sektor - ministar obrane, ministar znanosti, ministar vanjskih poslova itd. Bio je još jedan tip koji je bio novinar, a ?ini mi se da ih je na po?etku bilo još, ali su otpali. Uglavnom, igra?i su u interakciji s game masterom i jedni s drugima dobijali informacije i donosili odluke - ho?e li proglasiti izvanredno stanje, ho?e li ugasiti struju iz svih svjetskih elekrana, ho?e li baciti atomsku na radio-teleskop koji je preuzeo virus kako bi uhvatio drugu poruku koja je po?ela stizati nakon prve... Sje?am se kako je u jednom trenutku, u stanju totalne izgubljenosti - komunikacije su u qurcu, internet ne radi, telefoni su beskorisni, ekipa komunicira pomo?u telegrafa i golubova pismonoša (to je bilo prije ID4) - dolazi master s novim vijestima. Naime, CK KP Kine je izdao priop?enje (koje svi o?ekuju s nestrpljenjem jer nitko ne zna u kakvom je stanju kineska tehnologija, je li virus i nju preuzeo ili u kineskim silosima dežuraju dobri stari homosapiensi s prstom na dobrom starom prekida?u) u kojem se kaže "All of our missiles are accounted for". Pet sekundi grobne tišine, a onda kre?u konzultacije - ministri obrane EU i SAD-a tr?e napraviti novi plan, njihovi ministri vanjskih poslova tr?e Rusima da se osiguraju da im ovi ne?e zabiti nešto dugo i oštro u le?a, znanstvenici Pacific Rima pokušavaju skenirati Kinu da vide jel to istina...

Uglavnom, shvatili ste poantu i sistem kako se sve to odigravalo. A sad, pri?a druga (o kojoj je, mislim, Vlatko nešto i napisao u Niribanimesu):

2. Dva kolonizacijska broda dolaze istovremeno do nenaseljene planete (ne sje?am se koji je prvi krenuo, ali znam da je jedan išao par godina, a drugi više od stolje?a, ono, hibernacija i tako to). E, sad, zayeb je što su na jednom brodu kolonisti organizirani po hijerarhijskom principu, ono, ima kapetan, pa zapovjednika ima ispod njega, pa ispod njih, sve dok na kraju ne do?e do raje koja radi i, bar u prvo vrijeme, šuti, eventualno se sprema za izbore ili tako nekako. Me?utim, na drugom brodu se nalaze anarhisti koji su, u roku od 24 sata nakon spuštanja, izgubili dio populacije (ne sje?am se jel se 20% rasulo ili ih je 20% ostalo) koja se raspršila po planetu s portabl generatorima i sad žive sretno i izolirano i nitko ih ne dira. E, sad, da je svatko od njih sam, problema ne bi bilo. Me?utim, sad treba pregovarati i sura?ivati. Iga?i opet imaju svoje sektore: glavni znanstvenik, unutrašnji poslovi, kapetan/koordinator itd. Situaciju komplicira to što neki - donekle organizirani - oblici lokalnog života ne vole koloniste, a stvar postaje još zapetljanija kad u sustav dolazi prototip G.W.Busha s brodom punim raznih gadgeta koji se sprema izeksploatirati planet u mjesec dana (?itaj: oglodati do kosti) i onda oti?i dalje. Naravno, pitanje je što bi nakon toga ostalo kolonistima. I, da, "G.W.Bush" je isto igra? koji je došao u kasnijem stadiju igre, pa masteri nisu znali što bi s njim pa su mu dali brod misle?i da ?e krenuti pregovori i dogovori, a kad ono, ?im je dohvatio mikrofon, re?e: "Od sada je ovaj planet vlasništvo korporacije XYZ, uklonite se ili ?ete biti izrudareni." I onda kre?u dogovori i pregovori, pa onda nešto dobre stare akcije. U me?uvremenu lokalni organizmi po?inju puštati "obrambenu sluz" na koju su oni imuni, dok na ljudske tvorevine ona ima efekt sli?an alienskoj kiselini i tako... The plot thickens and thickens...

Uglavnom, Berislav je natuknuo dosta dobru ideju na StarWarserskom forumu (pogledajte pod "StarWars udruga u Hrvata" -> Još malo o PCChipu), a u svakom slu?aju moglo bi se smisliti i još ponešto. Samo, naravno, treba netko tko ?e to voditi. Ja mogu pripomo?i, ali jednostavno se bojim biti glavni organizator toga jer ne znam ho?u li imati vremena zbog Biltena.

Pa ajd razmislite.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Re: Jedna ideja

Unread post by BerislavLopac »

Izitpajn wrote:Dakle, potaknut jednim Berislavovim postom na StarWars forumu (danas sam kona?no zasjeo u kompjutersku na faxu pa sad lurkam uokolo), dobio sam ideju za nešto na Sferakonu koju bi, zbog moje (pre)optere?enosti Biltenom morao napraviti netko drugi. Naime, kad smo bili na Worldconu u Glasgowu uletio sam u dva LARPa koji nisu bili ono što bi ?ovjek o?ekivao kad se kaže LARP. Slijede opisi.
Eh, da, takve stvari bi i mene zanimale da sudjelujem...
Izitpajn wrote:1. Na Zemlju dolazi signal iz svemira. Ubrzo nakon što ga ljudi ubace u kompjutere, ispada da je to nekakav virus koji uskoro preuzima kompletnu svjetsku kompjutersku mrežu. Uklju?uju?i i kontrolu nad nuklearnim projektilima.

...
Ovo zvuci kao Diplomacy na acidu... :blob:
Izitpajn wrote:Uglavnom, shvatili ste poantu i sistem kako se sve to odigravalo. A sad, pri?a druga (o kojoj je, mislim, Vlatko nešto i napisao u Niribanimesu):

...
Da se ljudi ne muce: http://www.niribanimeso.org/ess/bartley.htm
Uglavnom, Berislav je natuknuo dosta dobru ideju na StarWarserskom forumu (pogledajte pod "StarWars udruga u Hrvata" -> Još malo o PCChipu)
Opet: http://forum.moscroatia.com/viewposts.a ... 1029509102
, a u svakom slu?aju moglo bi se smisliti i još ponešto. Samo, naravno, treba netko tko ?e to voditi. Ja mogu pripomo?i, ali jednostavno se bojim biti glavni organizator toga jer ne znam ho?u li imati vremena zbog Biltena.

Pa ajd razmislite.
Ja nazalost isto necu imati vremena, ali zbog obiteljskih obaveza. Ali bilo bi lijepo procitati neki izvjestaj u stilu onog na NRNM.
Post Reply