Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Zoran »

Rekli su mi u mojoj omiljenoj knjižari (knjižara Ribook u Rijeci) da se ništa ne priča o toj mojoj novoj knjizi i da moramo napraviti neko događanje. Pa tako imamo događanje u utorak 08.02. u 19,00 h u knjižari Ribook u Rijeci.

Povodom tog događanja, odlučio sam napraviti :cheers: NAGRADNI NATJEČAJ :cheers: kako se ne bi zabavljala samo publika u Ribooku nego i vasceli internet.

Nagrada je, jasno, primjerak knjige "KAMOV SE VRAĆA KUĆI" koji poštom šaljem dobitniku.

a natječaj je: NAPRAVI NAJBOLJU POZIVNICU ZA DOGAĐANJE 08. 02. U RIBOOKU!

- pozivnica može biti u formi slike, teksta, zvuka, video snimke ili bilo kojeg drugog sadržaja koji se može poslati e-mailom ili postaviti na internet pa link slati e-mailom

- pozivnicu treba NAJKASNIJE DO 07.02. U 23:59 PO HRVATSKOM VREMENU poslati na NAJMANJE DESET E-MAIL ADRESA plus na adresu zorankrusvar (ovdje ubaci onaj znak koji se kolokvijalno zove majmunom) pri poslužitelju yahoo točka com

- dobitnika biram po svom osobnom izboru


Kako bih vam pomogao u izradi, dajem vam link na postojeću službenu pozivnicu:
http://i17.photobucket.com/albums/b79/z ... Ribook.jpg

također, ako vam za izradu treba više podataka o knjizi:
http://www.fantasy-hr.com/knjige/zoran- ... vraca-kuci
http://lupiga.com/vijesti/index.php?id=5639

ili ako vam trebaju podaci o autoru:
http://www.youtube.com/watch?v=sd8KJZSEImI
http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_Kru%C5%A1var




Također, Marko iz "Ribooka" je napisao tekstualnu pozivnicu koju vam isto prilažem. Oni koji ne poznaju Marka možda se malo začude, ali znajte da je to za njega normalno:




UTORAK-08-0veljača-2011-U 19satova-RIBOOK

Verbalni književni događaj

JEDNO PITANJE AUTORU!



ZORAN KRUŠVAR čita svoj zadnji roman KAMOV SE VRAĆA KUĆI

To je priča u kojoj likovi /Anđelko, C8064, G33XX, Cezare, Emira,.../ iz raznih dimenzija troše sadržaj s Jankom na prostoru Rijeke u prezentu, a kraj birate sami.



Navigator je Vana Čargonja.



Ovo je

POZIFNICA-uz koju treba pod obavezno predočiti džepni kalendar za tekuću godinu i osobnu iskaznicu jer na kraju druženja trebate znati kada ste i tko ste!

vaši ribookofci







0FF POREZNA KARTICA PSIHOLOGA ZORANA KRUŠVARA:



- vlasnik je HRVATSKE DOMOVNICE smještene na SRDOČIMA

- zaslužio je autorska prava za zbirku SF priča NAJBOLJI NA SVIJETU /2004./, za roman IZVRŠITELJI NAUMA GOSPODNJEG /2007./, za ozloglašeni roman namjenjen djeci starijoj od 14 mjeseci ZVIJERI PLIŠANE /2008./, i roman KAMOV SE VRAĆA KUĆI /2010./

- vlasnik je deviznog računa CENTRALNE BANKE GRADA HUMA na koji mu POLJSKi I FRANCUSKi izdavači njegovih naslova šalju moralnu potporu za spas planeta

- vlasnik je 4 nagrade SFERA i jedne video igrice na netu i nekoliko u malom mozgu



KRIf JE ZA iživljavanje pedagoškim metodama /već 3 godine/ na mladim riječanima u radionici kreativnog pisanja LABORATORIJ FANTASTIKE



ULOGA VANE ČARGONJA U CIJELOJ PRIČI:



Vana je kraljica svih šumskih vila Ribooka
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Zoran »

Ajde, da ne potičemo nužno spamanje putem mejla, donosim

AMANDMAN

nije nužno slati na 10 adresa, umjesto toga možete staviti pozivnicu na svoj fejsbuk i poslati link na gore navedenu adresu.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Izitpajn »

Pročitao sam samo drugi post i ništa ne razumijem. Ima li u prvom što bitno?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote:Pročitao sam samo drugi post i ništa ne razumijem. Ima li u prvom što bitno?
Sad pročitaj svoj post pa si probaj sam odgovorit na pitanje. :lol:


Al ajde, evo ti skraćeno:

Povodom tog događanja, odlučio sam napraviti :cheers: NAGRADNI NATJEČAJ :cheers: kako se ne bi zabavljala samo publika u Ribooku nego i vasceli internet.

Nagrada je, jasno, primjerak knjige "KAMOV SE VRAĆA KUĆI" koji poštom šaljem dobitniku.

a natječaj je: NAPRAVI NAJBOLJU POZIVNICU ZA DOGAĐANJE 08. 02. U RIBOOKU!

- pozivnica može biti u formi slike, teksta, zvuka, video snimke ili bilo kojeg drugog sadržaja koji se može poslati e-mailom ili postaviti na internet pa link slati e-mailom

- pozivnicu treba NAJKASNIJE DO 07.02. U 23:59 PO HRVATSKOM VREMENU poslati na NAJMANJE DESET E-MAIL ADRESA plus na adresu zorankrusvar (ovdje ubaci onaj znak koji se kolokvijalno zove majmunom) pri poslužitelju yahoo točka com

- dobitnika biram po svom osobnom izboru


Kako bih vam pomogao u izradi, dajem vam link na postojeću službenu pozivnicu:
http://i17.photobucket.com/albums/b79/z ... Ribook.jpg

također, ako vam za izradu treba više podataka o knjizi:
http://www.fantasy-hr.com/knjige/zoran- ... vraca-kuci
http://lupiga.com/vijesti/index.php?id=5639

ili ako vam trebaju podaci o autoru:
http://www.youtube.com/watch?v=sd8KJZSEImI
http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_Kru%C5%A1var
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Izitpajn »

Ono gore je bila ironija, ali očito ti je uključen filter.

Samo da napomenem da ću za svaki od ovih spamova koji dobijem deset komada proslijediti na tvoj mail, i to svaki s različite adrese i pod različitim imenom tako da ih ne možeš obrisati sve odjednom. A onda ću, ovisno o tome koliko toga bude, još razmisliti što ću ti napraviti kad se sretnemo uživo.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote:Ono gore je bila ironija, ali očito ti je uključen filter.

Samo da napomenem da ću za svaki od ovih spamova koji dobijem deset komada proslijediti na tvoj mail, i to svaki s različite adrese i pod različitim imenom tako da ih ne možeš obrisati sve odjednom. A onda ću, ovisno o tome koliko toga bude, još razmisliti što ću ti napraviti kad se sretnemo uživo.
Filter je to prepoznao kao ventiliranje tvojih privatnih dnevnih frustracija. Evo ti fotka, možda te oraspoloži:

Image
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by LordShaper »

Ček, u marketingu inače ovakve fore imaju pozitivan efekt? Pitam jer sam prvi koji se ne bi pojavio na prezentaciji a još manje bio sklon knjigu kupiti da je sam autor knjige odgovoran što mi je inbox zatrpan smećem :lol2:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Zoran »

LordShaper wrote:Ček, u marketingu inače ovakve fore imaju pozitivan efekt? Pitam jer sam prvi koji se ne bi pojavio na prezentaciji a još manje bio sklon knjigu kupiti da je sam autor knjige odgovoran što mi je inbox zatrpan smećem :lol2:
To je zato što si ti očito zamislio masu ljudi koji će se aktivirati i slati masu mejlova. I to svi tebi. Ja ću biti iznimno iznenađen ako dobiješ i jedan jedini mejl s pozivnicom. :kava:

A obzirom na AMANDMAN, vjerojatno nitko ni neće slati nikakve mejlove. :kava:

Inače, da dobiješ 3-4 različite pozivnice, marketinški gledano smatrao bih da je to dobra stvar. Al to se u praksi neće desiti.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by LordShaper »

Zoran wrote:
LordShaper wrote:Ček, u marketingu inače ovakve fore imaju pozitivan efekt? Pitam jer sam prvi koji se ne bi pojavio na prezentaciji a još manje bio sklon knjigu kupiti da je sam autor knjige odgovoran što mi je inbox zatrpan smećem :lol2:
To je zato što si ti očito zamislio masu ljudi koji će se aktivirati i slati masu mejlova. I to svi tebi. Ja ću biti iznimno iznenađen ako dobiješ i jedan jedini mejl s pozivnicom. :kava:

A obzirom na AMANDMAN, vjerojatno nitko ni neće slati nikakve mejlove. :kava:
Trebao sam napisati 'u marketingu inače ovakve fore', raspitivao sam više općenito nego specifično za ovu situaciju...a što se tiče ove specifične situacije, a bože za svaku akciju se nađe voljnih :kava:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Zoran »

LordShaper wrote:
Zoran wrote:
LordShaper wrote:Ček, u marketingu inače ovakve fore imaju pozitivan efekt? Pitam jer sam prvi koji se ne bi pojavio na prezentaciji a još manje bio sklon knjigu kupiti da je sam autor knjige odgovoran što mi je inbox zatrpan smećem :lol2:
To je zato što si ti očito zamislio masu ljudi koji će se aktivirati i slati masu mejlova. I to svi tebi. Ja ću biti iznimno iznenađen ako dobiješ i jedan jedini mejl s pozivnicom. :kava:

A obzirom na AMANDMAN, vjerojatno nitko ni neće slati nikakve mejlove. :kava:
Trebao sam napisati 'u marketingu inače ovakve fore', raspitivao sam više općenito nego specifično za ovu situaciju...a što se tiče ove specifične situacije, a bože za svaku akciju se nađe voljnih :kava:
a mislim da bi i inače bila jako mala šansa da ti mejlbox bude zatrpan. Da se baš desi da ti je mejlbox zatrpan, to bi moglo izazvati kontraefekt (ovisno o razini zatrpanosti i tome što smatraš pod zatrpano) al gledaj recimo kolika je šansa da neki veliki broj ljudi ima baš tvoju adresu i da baš nju stavi među deset na koje šalje.

A za konkretno ovu, mislim da je prekomplicirana za neki veći odaziv.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Nazir »

http://blog.hrvojemihajlic.com/nagradna ... a%E2%80%9D

Ja se slažem s autorom iz gornjeg članka, a to je "polu-profesionalno" (ipak covjek još studira) mišljenje o "spamu" u inbox s mkt stajališta... Ukratko, the point, ne to radit :baba:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Zoran »

Nazir wrote:http://blog.hrvojemihajlic.com/nagradna ... a%E2%80%9D

Ja se slažem s autorom iz gornjeg članka, a to je "polu-profesionalno" (ipak covjek još studira) mišljenje o "spamu" u inbox s mkt stajališta... Ukratko, the point, ne to radit :baba:
:ninja: isse, evo ga opet. Složio bih se i ja s njim kad bih očekivao da će itko dobit deset-dvadeset mejlova. Al mislim da ste svi postali opako paranoični i na spomen riječi "mejl" zamišljate kako svaki mali kinez na svijetu utipkava upravo vašu ardesu :ninja:

Dalje mi se o filozofiji marketinga ne da.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by ratchet »

Ako pod tom filozofijom podrazumjevaš dobivanje što veće pozornosti onda ti to i uspjeva. Iako mi izgleda da se nitko više ne sjeća čemu to u konačnici služi ( prodaji knjige valjda )
Iskreno mislim da od spamanja neće biti ništa. I to prvenstveno zbog tvoje škrtosti. Jedna knjiga? I to po tvom vlastitom odabiru ( ne knjiga nego pozivnica ). Ma daj. Umjesto da pošteno platiš stručnjaka da napravi tu stvar ti tražiš od ljudi da se potrude, a na kraju je sve što nudiš samo jedan primjerak knjige. Podsjećaš me na tipa koji je raspisao nagradu za najveći krumpir. Pa onda zaradio paru kad je prodao par kamiona krumpira koje su mu ljudi poslali.
Stavi bar pet knjiga za pet različitih pozivnica. Na taj način će svatko imati realnu šansu je i dobiti ( jer ne vjerujem da će se baš previše ljudi baciti na posao ), a onda možda i dođe do nekakvog spamanja. I naravno do Sferakonske igre nahrani Zorana.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Nagradno - knjiga za najbolju pozivnicu

Unread post by Zoran »

ratchet wrote:Ako pod tom filozofijom podrazumjevaš dobivanje što veće pozornosti onda ti to i uspjeva. Iako mi izgleda da se nitko više ne sjeća čemu to u konačnici služi ( prodaji knjige valjda )
Iskreno mislim da od spamanja neće biti ništa. I to prvenstveno zbog tvoje škrtosti. Jedna knjiga? I to po tvom vlastitom odabiru ( ne knjiga nego pozivnica ). Ma daj. Umjesto da pošteno platiš stručnjaka da napravi tu stvar ti tražiš od ljudi da se potrude, a na kraju je sve što nudiš samo jedan primjerak knjige. Podsjećaš me na tipa koji je raspisao nagradu za najveći krumpir. Pa onda zaradio paru kad je prodao par kamiona krumpira koje su mu ljudi poslali.
Stavi bar pet knjiga za pet različitih pozivnica. Na taj način će svatko imati realnu šansu je i dobiti ( jer ne vjerujem da će se baš previše ljudi baciti na posao ), a onda možda i dođe do nekakvog spamanja. I naravno do Sferakonske igre nahrani Zorana.

Pa i stavio sam jednu knjigu zato što računam da će svi koji sudjeluju dobiti. :kava:

A službena stvar je napravljena i link ti je tamo u prvom postu. Tako da nema potrebe da pošteno plaćam stručnjaka, jerbo pozivnica već postoji i u tom smislu mi zapravo ne treba.

A i što bih radio s pozivnicom koja stigne 7.2. u 23:59, a za nešto što se događa 8.2.? :x

Mislim da ste generalno krivo procjenili situaciju. Što, jasno, govori da sam vam je ja loše prezentirao pa je to moj bed.

Ah, dobro.
Post Reply