Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by davors »

Zbirka je upravo stigla iz tiskare, evo kako izgleda:

Image

Deveta Istrakonova zbirka sadrži sljedeće priče, sljedećim redom:

Stablo jabuke (Mirela Jovičić); Čovjek koji je prodao svijet (Zoran Krušvar); Crveni kaput (Vesna Kurilić); Avangarda (Ed Barol); Vrhunska tajna (Franjo Plavšić); Patke (Marijo Glavaš); Police (Denis Giljević); Vampirski stol (Sanja Tenjer); Unajmljeni čarobnjak (Zoran Krušvar); U mom selu četvrtkom se uvik dicu tuklo (Danijel Bogdanović).

Pohrlite po svoj primjerak na Istrakon, a vaši se dojmovi očekuju ovdje!
*Istria is a state of mind*
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by Zoran »

au šit. :puca:

Ja mrzim tu spiku s "tajnom" i ide mi na živce što postoje ljudi koji na to briju, a vi stavite taj pečat na naslovnicu. Kao, "dimenzija tajne", pa da sliči na "tajnu".

Strašno.

Jel se to pokušavate prodat dokonim njuejdž kućanicama?

Inače izgleda ok. :cheers:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zašto sam ja mislio da se zbirka zove Tajna dimenzija? :scratch:

Nema veze, meni se sviđa i naslovnica i koncept. Izgleda kao neki zapečaćeni tajni dokument s malim brojem ali vrlo važnih podataka. Ne mora se zbirka baš uvijek zvati Centripetalni aksiomi subatomskih derivacija ili slično. A najviše mi se sviđa što je tako mala. Koliko ima stranica?

Žao mi je što ju neću nabaviti već na Istrakonu, budući da ne mogu doći ove godine.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by Sandman »

Zoran wrote:Jel se to pokušavate prodat dokonim njuejdž kućanicama?
Možda kad bi se zvala "Dimenzija trajne". :lol:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by Zoran »

Sandman wrote:
Zoran wrote:Jel se to pokušavate prodat dokonim njuejdž kućanicama?
Možda kad bi se zvala "Dimenzija trajne". :lol:
Zar ti ne znaš za ovaj megahit, koji svaka prava njuejdžerica čita uvijek kad njeno indigo dijete zaspi, muž si ode prefarbat auru, a tarot majstor još nije počeo s emitiranjem na tv-u: http://www.superknjizara.hr/index.php?p ... jiga=22251
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by Sandman »

Zoran wrote:
Sandman wrote:
Zoran wrote:Jel se to pokušavate prodat dokonim njuejdž kućanicama?
Možda kad bi se zvala "Dimenzija trajne". :lol:
Zar ti ne znaš za ovaj megahit, koji svaka prava njuejdžerica čita uvijek kad njeno indigo dijete zaspi, muž si ode prefarbat auru, a tarot majstor još nije počeo s emitiranjem na tv-u: http://www.superknjizara.hr/index.php?p ... jiga=22251
Očigledno neznam, i sad mi je sve jasno. :x
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by ratchet »

Strašno. I to se sigurno prodaje alva. :x :x
Daj nek netko u dvije rečenice pukne tu tajnu ovdje, da mogu odvalit od smijeha. Ili moram to sranje naći u knjižnici i prolistat u pet minuta. Samo što sam siguran da postoji lista čekanja za tu, hm, književnost.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by Ire »

zar nije i neki dokumetarac po tome napravljen? :scratch: ili sam fulala ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by Milena »

ratchet wrote:Daj nek netko u dvije rečenice pukne tu tajnu ovdje, da mogu odvalit od smijeha.
Nisam je čitala, ali sam je vidjela sumiranu*: If you think good thoughts and sit on your butt doing nothing, good things will happen to you, because the universe OWES YOU! :kava:


________
*Za njuejdž kućanice ne znam, ali žene koje čitaju ljubiće se ne da prevariti samo tako. :angel:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by ratchet »

Otprilike ono što sam i mislio. Jednom sam pročitao jednu takvu knjigu. Prijatelj mi je utrapio hvaleći je do nebesa. Ja njemu posudio Rose Madder. On mene optužio za nesanicu, ja njega za širenje idiotizma. Nismo više razmjenjivali knjige.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by Zoran »

Milena wrote: ________
*Za njuejdž kućanice ne znam, ali žene koje čitaju ljubiće se ne da prevariti samo tako. :angel:
njuejdž je tu ključna karakteristika.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by Milena »

Zoran wrote:
Milena wrote: ________
*Za njuejdž kućanice ne znam, ali žene koje čitaju ljubiće se ne da prevariti samo tako. :angel:
njuejdž je tu ključna karakteristika.
Moguće. Ne znam ni jednog njuejdžera iz prve ruke. Bar ne znam da ih znam. (Spomenula sam ljubiće jer sam opis pokupila s jednog ljubićkog sajta.)
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by nelchee »

Zoran wrote:Zar ti ne znaš za ovaj megahit, koji svaka prava njuejdžerica čita uvijek kad njeno indigo dijete zaspi, muž si ode prefarbat auru, a tarot majstor još nije počeo s emitiranjem na tv-u: http://www.superknjizara.hr/index.php?p ... jiga=22251
ekšuli ja sam je i pročitala (kod frendice, u pola sata, njena stara ju je kupila) čisto da mogu argumentirano pljuvati.
sažetak je upravo ono što je Milena napisala.
jedan od savjeta je da ZAMIŠLJAŠ KAKO TI STIŽE ČEK i onda će ti sigurno kapnuti neka lova.
wow. just wow. :x

P.S. da se razumijemo, ja jesam njuejđerica
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Istrakon 2010: Dimenzija tajne

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

nelchee wrote:jedan od savjeta je da ZAMIŠLJAŠ KAKO TI STIŽE ČEK i onda će ti sigurno kapnuti neka lova.
Ja upravo zamišljam kako mi u sobu stižu Angelina Jolie, Scarlet Johansson i Jessica Alba i počinju se igrati na mom krevetu. Hm, bolje da otključam ulazna vrata da ne čekaju vani na hladnoći.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply