Istrakon 2010.

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Nazir »

Hm, bilo ok, dobro koliko je moglo s obzirom na primjetno manji nedostatak programa i sadrzaja, a i ljudi. Ja bih ipak reko da zelim malo podijelit jezikove juhe jer me nedjeljni slucaj poprilicno naljutio. Naime, vecina posjetitelja (bar vjerujem da je tako) kupuje kotizaciju za sva tri dana. Jasno, ned je obicno najslabija, ali ovo je bilo katastrofalno. Na programu su bila samo dva sadrzaja, za prvi "buvljak" ni ne znam da li se odrzao, a druga tombola koja je trebala startat u 12h je bila odgodena min pol h. Vise od toga mi se nije dalo cekat. Kad sam pitao zasto ne starta - "voditelji se nisu pripremili i jos printaju brojeve i mozda pocnu za 25-30min". I k tome se jasno vidi da od posjetitelja u biti nema nikoga i svi su vec otisli jer se ionako nista ne dogada. Malo je stvar pristupa posjetiteljima i stvarno nije u redu da se takvi slucajevi dogadaju.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

Ja bih se požalio što Kelečić nije hengao s nama u kući za pisce! Kad smo mi ostali patili, zašto nije i on? Mislim da to nije kolegijalno od kolege Kelečića! :P

Edit: jesi li kupio istrakonsku zbirku?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Izitpajn »

Meni je bilo zanimljivo kad smo pričali viceve o Tuđmanu. A i Srbi su bili oduševljeni :lol:

Postalo mi je dosadno kad se počelo pričati o parama :dontknow:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote:
Postalo mi je dosadno kad se počelo pričati o parama :dontknow:
Da, meni je isto uvijek tlaka kad moram smislit kako potrošit dva miljona evra.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Nazir »

Zorane, cemu prozivanje "kolege" Kelecica? Iso sam svojim putem, tako se poklopilo :kava: Al da, cujem da je u sub bilo raspitivanja o mojim ekonomskim znanjima :lol:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

Nazir wrote:Zorane, cemu prozivanje "kolege" Kelecica?
Tako malo, falio si mi :P
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Xaotix »

Evo, samo za Samsunga, kako sam se sproveo na Istrakonu 2010. (zadaćnica) :D

Daklem, kon je najavljivan kao recesijski i bogami, ispunili su obećanje. Bilo je manje ljudi nego inače, ali se to nije toliko primjetilo zbog manjeg prostora na kojme se kon održavao. Ove godine nije bilo Bree Inna pa su se žedni morali zadovoljiti samo jednim šankom, i naravno, Epolonom (birc u sklopu spomen doma).

Od petka nisam previše vidio zbog poslovičnog kašnjenja nakon posla. Ali, stigosmo se vidjet s ljudima, čuti arlaukanje na mjesec koje nije utišalo ni arlaukanje na karaokama, popit koju, odigrat koju i tako do 4 ujutro. Prenosim usmene pohvale predavanju Davor Andrijevića–Emarda o Teslinom bežičnom prijenosu energije, uz koje je prikazan i zanimljiv eksperiment (paljenje ledica nadaljinu).
Ove godine su veliki dio programa preuzele komšije, točnije Jovan Ristić, sa pregledom Srpskog filma fantastike i horora 1990-2010. Bilo je ti svačeg, od urnebesnih treshina do filozofskih filmova, a sve je završilo sa dobrim komedijama. Jovan je sve još začinio anegdotama iz srpske filmse scene, i čini mi se da bi imao materijala i za puno duže predavanje i projekcije da ga nije prekinuo fajrunt. Ovako je trajalo do tri ujutro! I to je tek bio prvi dan!

Subota je bila malo temeljitija:
Mlada snaga Istrakona David Colledani je oržao predavanje o Bionici. Dečko je maturant, i u početku sam mu bio spreman oprostiti i nesigurnost i nepripremljenost, i gubljenje po vlastitom kompu u potrazi za slikama i video isječcima, ali je na kraju imao previše izgovora tipa "Napravio bi ja powerpoint prezentaciju, ali mi se nije dalo". Prvi mačići. Da se barem malo pripremao bilo bi puno bolje, unatoč neiskustvu. Da kažem i koju dobru, ima petlju za govor pred publikom, a i tema je bila dobra.

Švel se raspričao o misterioznim i "nepostojećim" atomskim bombama u JAR-u, na svoj klasičan, zabavan način. Usput je raširio i malo paranoje o tome kako JAR o svemu šuti, a Izraelci koji su na atomskoj njima surađivali također šute, a periodički nekog i koknu. Tu su se ljudi počeli diskretno okretati oko sebe i tražiti bliskoistočen foizionomije u publici. :lol:

Horvatić se izgleda dobro zabavljao dok je tračao ekipu koja je otkrivala i teoretizirala o crnim rupama, a i svi ostali s njim. Dobro predavanje, razumljivo čak i onima koji nisu načisto s bilo kojom vrstom fizike.

Korado je opet bio glavna zvijezda. Jako dobro predavanje koje je povezivalo neka od prošlih godina. Što mi kao tehnološka civilizacija radimo da se proširimo u svemir i da opstanemo, kako nam ide i koje su nam prepreke. Prognoze nisu najbolje, al bar se na nečemu radi!

Koncert sama propustio, ali je ekipa prašila do jutra. Ja sam geekovski roleplayao roguea u Pathfinderu, novom izdanku Danđonsa i dragonsa. Šta se može, prve ljubavi se ne puštaju lako... :D
Opet iz druge ruke: Jovan Ristić je nastavio sa projekcijama filmova fantastike, i kažu da je subota bila bolja od petka. U tim filmovima su nekadašnji amateri već naučili štogod o efektima, kamerama i sličnom, a prikazani su filmovi koji su kupili nagrade po raznim svjetskim festivalima.

Nedelja nije postojala. Što se programa tiče, nadnaravno nepostojeća. Tombola trajala unedogled, ekipa gejmuckala i tako...

Bio je to manji i tiši Istrakon, čak i u inače tradicionalno obilatom zabavnom programu. Kad kažem tiši, ne mislim na decibele. Tu su nadoknadili, a i prebacili normu!
Stvar su dosta spasili filmovi kojih je bilo oho ho, nekome čak i previše. Ukratko, bilo je OK, ali su nas Pazinjani dosad razmazili i navikli na više.
Što se maski tiče, pohvale idu Steampunkerima koji nisu mogli dočekati SFeraKon, i spomenutoj vražici s kopitima koja bi se mogla pojaviti i na Sferakonu (motala se po Haloweenu 2009.).
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

ja bih samo htio grafički prikazati bitne odrednice ovog istrakona:

Image

ako ima pitanja, rado ću pojasniti. A može i kolega Ed Barol.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

a i ova varijanta je dobra. Čak malo bolja:

Image

Jedino što ovako previše daje na SW... ali i tu se radi o nekim propalim republikama pa je prikladno.
Last edited by Zoran on 30 Mar 2010, 11:41, edited 1 time in total.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Istrakon 2010.

Unread post by ratchet »

Tko je Geek, Geek je. Ja jučer napravio svoj.
Image

Čisto zbog pojašnjenja, moj ima samo 5 mačeva. Hrvatska, Bosna, Srbija, Slovenija i Istra posebno. Ako se kasnije još netko uključi ima mjesta.
Radi se o ideji, Šišinoj, kako potrošiti nenormalno velike pare na SF u dotičnim državama. Zajedničkim nastupom. Moglo bi se i zvati Šišo sprema ražanj, a zec u Bruxllesu. Iako izgleda da ovaj zec izlazi iz birokratske šume tek kad vidi lijepi i spremni ražanj.
Pa smo Zoki i ja smislili grb udruga koje traže pare ( velike ) za zajednički projekt. Savez Udruga Spekulativne Fikcije ( SUSF ), ili nešto slično. Također smo zdušno zastupali ideju da se pare potroše na organiziranje jednotjedne konvencije na Maldivima, ili barem na Havajima uz usputno stajanje u Las Vegasu, ali Šišo baš i nije imao sluha za naše briljantne ideje.

P.S. Zoki sastanak je održan u subotu 26.03. ne u ponedjeljak 28.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

ratchet wrote: P.S. Zoki sastanak je održan u subotu 26.03. ne u ponedjeljak 28.
:scratch: ako je danas utorak 30., onda je ponedjeljak bio 29. a nedjelja 28. A čini mi se da smo nakon ponoći imali najbolju raspravu... al dobro, trebala bi bit subota na datumu, što će reći 27. 26. je bio petak :lol2:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

Zoran wrote: Image
Evo, popravio sam SW varijantu.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

ratchet wrote:Savez Udruga Spekulativne Fikcije ( SUSF ), ili nešto slično.
Savez Fantastičnih Regionalnih Jedinica?
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Istrakon 2010.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

ratchet wrote:Tko je Geek, Geek je. Ja jučer napravio svoj.
Image

P.S. Zoki sastanak je održan u subotu 26.03. ne u ponedjeljak 28.
A to je 26 treći! Ja mislio da piše 26. 111. 2010. :x :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply