Pravopisanje

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: nije namijenjeno nikom posebno [šaljive slike, linkovi ..]

Unread post by Xaotix »

Pa ono... imaš točkuu, imaš zarez.. Može prvo ispred drugog, drugo ispred prvog.. ali kak ih posložiš po vertikali majke im ga spalim?
Na Olympiji mi ide; opališ zarez, malo namjestiš papir i opališ točku. Ako si dobro nišanio, imaš točku zarez.
Mico sam ja sliku na monitoru i gore i dolje al taj recept ne ide na ovoj digitaliji. I to mi je napredna tehnologija... :P

Kad smo već kod tehnologije, evo isječka iz pilota za seriju "24"(YouTube), ali iz ranih devedesetih! To je bila napetost! Ne može to nikakva tehnologija nadoknadit!
Randomness is strong with this one!
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: nije namijenjeno nikom posebno [šaljive slike, linkovi ..]

Unread post by MadDog »

Dagi wrote:
Xaotix wrote:A kako vi stavite tu točku iznad zareza? :scratch:
Lijepo.
Prvo lupiš tipku s dvotočkom :
onda se vratiš jedno mjesto natrag,
na posljeku, lupiš zarez ,
:lol2: :lol2:
Sad si me podsjetio kako nisam tukao po šrajbmašini, pa biti će jubilarnih 15-tak godina ili nešto manje... :notworthy: ... hvala na podsjećanju...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: nije namijenjeno nikom posebno [šaljive slike, linkovi ..]

Unread post by MadDog »

Xaotix wrote:Pa ono... imaš točkuu, imaš zarez.. Može prvo ispšred drugog, drugo ispred prvog.. ali kak ih posložiš po vertikali majke im ga spalim?
Ovako: opališ točku, digneš ju u superscript i povećaš font za 4 pt.
Onda lupiš zarez i kernaš ga minus 5-6 točaka... i gle... dobiš ;
Istinabog malo je šajtrava (ona koju tak dobiješ, ne ova tu), ali... :pottytrain5:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: nije namijenjeno nikom posebno [šaljive slike, linkovi ..]

Unread post by Milena »

:lol2: :lol2: :lol2:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: nije namijenjeno nikom posebno [šaljive slike, linkovi ..]

Unread post by Xaotix »

Dagi wrote:Prvo lupiš tipku s dvotočkom :...
Točka iznad točke? WTF??? Pa kolko ima takvih znakova? I kak sad do toga doć? Nemoj mi samo reć da otkucam točku zarez pa joj obrišem repić...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: nije namijenjeno nikom posebno [šaljive slike, linkovi ..]

Unread post by Samuel »

Ma uvijek možeš malo u Photoshopu urediti mali .png, saveaš, i onda programiraš komp da se ubaci svaki put kad klikneš ctrl + alt + točka/zarez/znak za veće od, s time da je drugi plus + stvarno tipka za plus. I onda dobiješ sarkazam. Koje ideje ti ljudi imaju... :occasion9:
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Pravopisanje

Unread post by Ire »

uglavnom, željela sam biti jako pametna i izdvojiti postove o onom sarkiću i točka-zarezima u izdvojen topik i greškom sam uspjela jedan dio postova izbrisati

:boink: :( :krepan:

a kako ne postoji UNDO :x nemoguće ih je sve vratiti :ninja:

uspjela sam jedan dio izbrisanih postova "spasiti", ali se bojim da su 3, 4 nepovratno izbrisana.

kažem "spasiti" jer zapravo nisu spašeni, samo sam uspjela sejvati stranicu koju sam obrisala, napraviti PDF, a od PDF-a napraviti JPEG-ove da ih mogu aplodati na forum i dodati kao privitke. ovi nepovratni su se nalazili na drugoj strani do koje se više nije moglo :krepan: isprike svima, danas jednostavno nije moj dan ...

uglavnom cilj je skrpati :zubo: koliko-toliko suvislu temu od ovoga što je ostalo, spojiti preostale relevantne postove i nastaviti ovdje pričati o - PRAVOPISANJU!

dakle, početak rasprave ("spašeni" dio) dodan je u prvi (Samsungov) post. a nakon ove kratke obavijesti vašeg već poluludog moderatora sleš admina, slobodno nastavite raspravljati o pravopisu.
komentare ovog nemilog događaja ("Veliko brisanje") slobodni ste dati, ali u primjerenoj temi i podforumu. ukoliko ih bude u nastavku ove teme bit će obrisani. nešto mi brisanje ide danas, zašto stati. hvala na pažnji.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Pravopisanje

Unread post by Ire »

eh, da, razlog zašto sam jučer napravila cijeli ovaj nered bio je da stavim link na ovo ...

How to use a semicolon: The most feared punctuation on earth

a osim drugih zanimljivih i poučnih vodiča, ovaj odličan sajt ima još ova dva pravopisna:

Ten words you need to stop misspelling
i
How to use an apostrophe

uživajte :wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply