Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

corwin wrote: 17 Nov 2023, 10:02 Čekaj, čekaj...Predrag Raos je u staračkom domu, a da njega uključimo u ovu priču :twisted:
Čovjek trenutno piše erotski roman koji će se zvati "Starac, a more"
:lol: :lol: :lol:
Može nam on srediti prostor.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by corwin »

Može nam sredit i sex, ali nisam siguran da to želimo...kako Raos tvrdi, najviše vremena provodi u mrtvačnici :shock:
sorry zbog gramatike
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

:lol: :lol: :lol: :lol:
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by corwin »

Evo ako nekog zanima cijeli razgovor

https://www.novilist.hr/ostalo/kultura/ ... zajebavam/
sorry zbog gramatike
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

Pa, čini se da još nije otišao u ocat.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Izitpajn »

A ono--- s obzirom na izjave o homoseksualcima, rekao bih da je još mehanički funkcionalan, ali mentalno,,,, Doduše, pitanje je je li to nova pojava ili je takav bio oduvijek, samo se tek sad pokazalo
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote: 20 Nov 2023, 16:10 A ono--- s obzirom na izjave o homoseksualcima, rekao bih da je još mehanički funkcionalan, ali mentalno,,,, Doduše, pitanje je je li to nova pojava ili je takav bio oduvijek, samo se tek sad pokazalo
Neke nove izjave ili one od pred 10 godina?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Izitpajn »

Čini mi se da je manje od 10 godina, ali sad više nisam siguran. Ali nije u zadnje 3-4.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

izguglao sam na youtubeu nešto iz 2013. Zaboravio sam da se to dogodilo, ili nisam ni znao. Svakako bi se reklo da to kod njega traje već neko vrijeme.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Xaotix »

Zoran wrote: 17 Nov 2023, 00:21 Ti misliš 2025. u starački dom? Pa dost dobro izgledaš za tolke godine.
To je više bio žalac o povijesnom odmaku u kojem očekujem to organizaciju :D

A gle, kada se krene pričati o "konzervativnosti" o čemu točno govorimo? Ekonomskim idejama, socijalnim odnosima ili nekoj teoretskoj etici koja ne dotikavlje pola Hrvata niti bi IKAD čuli za nju da nema medija?

Primjer tog s medijima: Trenutno je u nekim meni blizim krugovima JAKO aktualna cijela priča oko transrodnosti i to isključivo zbog Rownlingsice i TERF ratova u Engleskoj. Kad njih slušaš, onda smo veće konzerve od JNA gulaša :rolleyes: fun fact, ne poznaju nikog transrodnog, transseksualnog, a čisto sumnjam da poznaju nekog od ostalih LGBTovaca a da su svjesni toga. Uglavnom znaju samo da je Rownligsica nešto rekla, da su je zbog toga napali i da ju je David Chapele branio. Izvan toga ih niš ne zanima i argumenti su pokupljeni s Twittera. Naravno, školski slučaj kopiranja samo jedne strane - pogodi koje :lol: Dakle, fanovi koji su stali na stranu dragog autora.

Nisam našao sličan primjer s lijeve strane, ali koliko komunjara/liberala znamo da su u hrvatskoj popularni zbog SFa? (NE libertarijanaca - liberala u ne-ekonomskom smislu)
I kolko bi domaćih fanova u takvom slučaju stalo na njihovu stranu?
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

Xaotix wrote: 24 Nov 2023, 02:01
Zoran wrote: 17 Nov 2023, 00:21 Ti misliš 2025. u starački dom? Pa dost dobro izgledaš za tolke godine.
To je više bio žalac o povijesnom odmaku u kojem očekujem to organizaciju :D

A gle, kada se krene pričati o "konzervativnosti" o čemu točno govorimo? Ekonomskim idejama, socijalnim odnosima ili nekoj teoretskoj etici koja ne dotikavlje pola Hrvata niti bi IKAD čuli za nju da nema medija?

Primjer tog s medijima: Trenutno je u nekim meni blizim krugovima JAKO aktualna cijela priča oko transrodnosti i to isključivo zbog Rownlingsice i TERF ratova u Engleskoj. Kad njih slušaš, onda smo veće konzerve od JNA gulaša :rolleyes: fun fact, ne poznaju nikog transrodnog, transseksualnog, a čisto sumnjam da poznaju nekog od ostalih LGBTovaca a da su svjesni toga. Uglavnom znaju samo da je Rownligsica nešto rekla, da su je zbog toga napali i da ju je David Chapele branio. Izvan toga ih niš ne zanima i argumenti su pokupljeni s Twittera. Naravno, školski slučaj kopiranja samo jedne strane - pogodi koje :lol: Dakle, fanovi koji su stali na stranu dragog autora.

Nisam našao sličan primjer s lijeve strane, ali koliko komunjara/liberala znamo da su u hrvatskoj popularni zbog SFa? (NE libertarijanaca - liberala u ne-ekonomskom smislu)
I kolko bi domaćih fanova u takvom slučaju stalo na njihovu stranu?
Aha, BRANILI su Rowlingicu? Zanimljivo. Do sada su je svi ljudi na koje sam naletio (ali možda se krećem u čudnim krugovima) a koji su uopće čuli za tu tematiku popljuvali. Ne znam, osobno ne mogu funkcionirati tako. Ako nekog čitam, onda ga čitam zato što mi se sviđa kako piše, ne zanimaju me politički stavovi te osobe (osim eventualno ako o tim stavovima napiše tu knjigu koju čitam).

Kako misliš "koliko komunjara/liberala znamo da su u Hrvatskoj popularni zbog SFa"? Govoriš o hrvatskim SF piscima? Zar je itko u Hrvatskoj popularan zbog SF-a? :-)) I zar mi imamo fanove? :-)))
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Xaotix »

Zoran wrote: 24 Nov 2023, 10:32 Kako misliš "koliko komunjara/liberala znamo da su u Hrvatskoj popularni zbog SFa"? Govoriš o hrvatskim SF piscima? Zar je itko u Hrvatskoj popularan zbog SF-a? :-)) I zar mi imamo fanove? :-)))
Jok, govorim o bjelosvjetskim autorima.
Hrvatski pisci bi bili sićani uzorak :)
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Zoran »

Pa ne znam nužno kakve tko ima poglede na svijet. Ja sam po defaultu mislio da su svi ljevičari, kako je i normalno, a onda da znamo za npr Orsona Scotta Carda da je homofob i da je Heinlein problematičan i to su nam, kao, neki izuzeci kojih smo svijesni jer odudaraju od drugih :-)) Ali realno, nisam baš svakog GoH-a na SFeraKonu pitao što misli o politici. Jesam GRR Martina, ali samo u kontekstu američkih ratova po svijetu :-))) King i Gaiman su dosta glasni što se tiče politike, za njih se zna da su lijevo... ili je King barem lijevo u odnosu na Trumpove pristaše. Neki dan sam vidio u nekoj međunarodnoj fejzbuk grupi da je netko napisao da ne čita Ursulu Le Guin jer je ona bila komunjara :lol: Evo sad čitam "Četvrto krilo" i ono je, recimo, nekakva wokesploatacija :lol: :lol: Kao, nije da se bavi nekim ozbiljnim političkim problemima ili ikakvim društvenim odnosima, ali autorica ide po ček listi: lezbijke (ček), likovi s roza kosom jer se to u jameriku smatra ljevičarskom estetikom (ček), random sporedni lik o kojem govori s they/them zamjenicama (ček)... :lol: Ništa od toga nije tema koju autorica obrađuje, ali eto, važno je da se zadovolji ček lista pa makar nemalo nikakvog utjecaja na radnju.

Ono, to su dosta popularni autori. E sad, ne znam jesi li ti mislio, kao, je li netko popularan BAŠ ZATO što je ljevičar... pa valjda nije, valjda su popularni jer dobro pišu (osim ove što je napisala "Četvrto krilo" to možemo raspravljati o tome je li to dobro pisanje ili nije - svakako je promišljeno). Ali ne mislim ni da su desničari popularni zato što su desničari. Pa nije Harry Potter postao hit zbog političkih stavova. Ajde, možda je jedino Ayn Rand zbog politike postala popularna (iako nisam čitao pa ne mogu tvrditi, možda dobro piše).
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Koliko su fanovi SF-a konzervativni?

Unread post by Izitpajn »

Pa naravno da nitko nije popularan zato jer je ljevičar ili desničar. Ili si ti fulao poantu ili sam ja fulao tvoju poantu.
Post Reply