s-?-anja

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

s-?-anja

Unread post by Ire »

ju?er su na RTL televiziji, u emisiji Sanja, kao gosti bili ?lanovi udruga Mos Croatia Spaceport, USS Croatia i Red srebrnog zmaja.. najradije ne bih komentirala tu emisiju, ali sad sam bila na SW forumu i oni su manje-više zadovoljni svojim nastupom.. tek su neki primijetili da ih je g?a sanja prikazala ko obi?ne frikove i luzere koji nemaju život..
žena je pokazala zavidno neznanje ?ak i o nekim stvarima koje su ve? dijelom op?e kulture, a da ne spomenem da je u titlovima cijelo vrijeme stajalo: Star Track!

e sad, takav stav prema trekovcima et al mogu o?ekivati od jedne sanje, od iks ipsilona, pa ?ak i od moje mame, al ?injenica jeste da ?ak i neki 'regularni' štovatelji sf-a (dakle, oni koji op?enito vole sf) nazivaju trekovce frikovima i promatraju ih ko neke ?udake.. (oni koji su sudjelovali na istrakonskom okruglom stolu sjetit ?e se da su pisci i ?itatelji SW romana nazvani frikovima..) ?ak sam i na jednom 'neovisnom' forumu u kojem se raspravljalo o sf-u, naišla na dijalog sli?an ovome:
- ideš ove godine na sferakon?
- obožavam sf, al tolki frik baš nisam!

okej, možda je razglabanje o tome zašto nas (sf zalu?enike) oni (svi ostali) globalno vide kao frikove, obi?no mla?enje prazne slame.. ali zašto se to doga?a i unutar sf svijeta? zašto postoji gradacija na sf ljubitelje (oni koji tu i tamo vole pro?itat sf knjigu ili pogledat sf filmi?) , sf zaljubljenike (oni koji se uglavnom drže tog žanra), sf zalu?enike (oni kojima nema ni?eg izvan sf-a) i frikove (ne samo da vole sf, nego se opredjeljuju za vrlo usko podru?je i samo ih to zanima)..* zar nije dovoljno da ve? svima ostalima do?emo ko tema za sprdnju, nego se sprdamo i jedni s drugima? ?emu sve to?

____________
* gradacija stvorena proizvoljno na uzorku od 50-tak osoba koje poznam
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

zar nije dovoljno da ve? svima ostalima do?emo ko tema za sprdnju, nego se sprdamo i jedni s drugima?
Skoro za svako podru?je ljudske aktivnosti, naĹžalost, postoje gradacije tog tipa, pogotovo ako se radi o nekom vidu onoga [?]to posve nezainteresirani zovu zabavom.

Znam da ?e ovo svim va[?]im u[?]ima (neki ih imaju i po ?etiri, ali zasada samo lurkaju :blob: ) zvu?ati kao prenategnuto, ali i SF se gura uglavnom u - zabavu, hobi (hint: vidite gdje je sf grupa na hr.usenetu), a to je slu?aj i sa glazbom, i sa filmom, i sa knjigama, i sa nogometom :? , i sa ra?unalnim igrama i sa onim na plo?i i u zbilji...
I za svako se to podru?je uvijek mogu na?i
  • ljubitelji
    zaljubljenici
    zalu?enici
    frikovi
    fanatici
    fundamentalisti
i u svakom se takvom podru?ju uvijek na?e netko tko razmi[?]lja kao i ire i pita se za[?]to...

Žao mi je [?]to te moram razo?arati -
ali:
"life is a bitch, and then you die... eventually... if you're lucky enough"

Ja toliko, mada ni[?]ta nisam pridonio odgovoru na tovje pitanje...

Recimo da :dontknow:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...pa s druge strane moĹže[?] i ljude koji prate takve emisije (ovim ne vrije?am ili umanjujem vrijednost takvih emisija jer prvenstveno sluĹže za razonodu - ?itaj : mozak na pa[?]u) svrstati u freakove i luzere, sve ti je u stajali[?]tu onoga tko promatra...
Osobno imam na poslu sudjelatnika "trekie-a" koji mi je prirastao srcu (po du[?]evnoj dobroti je sto koraka ispred svih bakica koje doslovno Ĺžive u crkvi)...
Svi smo mi skloni kategorizaciji - stoga ne osu?ujem nikoga (da upitate bilo koga tko je gledao doti?nu emisiju a nije povezan na bilo koji na?in sa SF-om - on se ne?e ni?ega ni sje?ati)...
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Doti?nu emisiju nisam gledao, no vjerojatno je da se DoleĹžalica nije niti pripremila niti je to Ĺželjela, pa je ispalo kako je ispalo.
No, ako netko ide a-priori dokazati da ne[?]to nije dobro, pa ma koliko svi ostali oko njega tvrdili da u ne?em ima "onog ne?eg", onda se dobije Latinica o ra?unalnim igrama, u kojoj su "igra?i" progla[?]eni ne frikovima, nego nakazama i asocijalnim tipovima.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

svako malo naletim na primjedbu da se Sanja nije pripremila za emisiju i da nije imala pojma o temi, no koliko sam vidjeo par drugih epizoda ona uvijek zauzme stav kao da je tema nekakva svjetska nepoznanica i da nitko ni[?]ta o tome ne zna, a pomalo po*/?|#*@ goste
kao da biti ljubitelj STa znači da mora[?] biti kostimiran
do[?]li su u emisiju kao da je tema karneval pa da se vidi tko ima bolji kostim
da su se svi pojavili normalno odjeveni emisija bi bila ozbiljnija i nebi ispali čudaci međ koje će sad trpati i sve ostale normalne ljuitelje STa
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Tko s djecom spava...

...potrebna mu je kava.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

"life is a bitch, and then you die... eventually... if you're lucky enough"
life's a bitch, and then you're reincarnated..
:;
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

MadDog wrote:"life is a bitch, and then you die... eventually... if you're lucky enough"
No ti isn't, life is a divine joke... without punchline.

:blob:
Image
Post Reply