pratehnologija

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

L.Z. wrote:(kako ste mogli Ĺživit bez ra?unala, neta, mobitela, nosf-a)
Imali smo Amige, Komodorce, Atarije, ZX-ove i posudjivali si jedni drugima kazetofone, i[?]li smo u kino, puno smo igrali Monopoly, kartali ([?]naps, bela, remi, kanasta), i[?]li u diska?e (od 20:00 do 23:30), a onda su PC-i postali malo mo?niji, oni imu?niji su imali (1989-'90) i pristup na Net (2400 - 9600 bps)... a dalje se fu?ka....
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...prije pojave Spectruma i C64 smo se svaku ve?e sastajali i onda skriva?a pa susjedu pokrast' pe?enika (kukurz mladi) pa...
Za to vrijeme su oni stariji zjevali u TV i degustirali doma?e pripravke... :D
Svako vrijeme svoje nosi...
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

dmi wrote:...prije pojave Spectruma i C64 smo se svaku ve?e sastajali i onda skriva?a pa susjedu pokrast' pe?enika (kukurz mladi) pa...
Za to vrijeme su oni stariji zjevali u TV i degustirali doma?e pripravke... :D
Svako vrijeme svoje nosi...
Ili smo bjeĹžali okolo po tratinama, igrali se s auti?ima, zafrkavali susjede u okolnim zgradama, bivali polijevani toplom/kipu?om/hladnom vodom, pili vodu na benzinskoj, igrali fliper u obliĹžnjoj ozlogla[?]enoj kr?mi popularnog nadimka "vijetnam" (tko zna za[?]to :; ), krali jabuke u zapu[?]tenim dvori[?]tima, dolazili doma zdrapanih koljena od igranja "rata"...
I tako to...

Ne mogu re?i - i danas bih ponekad radije igrao 1-2-3 na stazi nacrtanoj kredom na asfaltu nego se ganjao online... ali... [?]to se moĹže... svako vrijeme svoje nosi :dontknow:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

onda skriva?a pa susjedu pokrast' pe?enika (kukurz mladi)
ah, današnja mladež ne zna kak se nekad dobro živjelo.. odeš van s društvom nakon ru?ka i nema te cijeli božji dan, a starci te ne mogu dobit na mobitel jer mobiteli ne postoje.. lovice, skriva?a, ragbi-košarke, lanca-probijanca itd. se igraš za stvarno, a ne preko ekrana, noge su ti za stvarno prljave, za stvarno si umoran i za stvarno se družiš s ostalom musavom klin?adijom.. a kra?a kukuruza i logorska vatrica tam gdje te susjed nemre na?.. eeej..
kak se nekad dobro živjelo..

*sjetni uzdah*
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...vidi[?] a za dvadeset godina ?e netko napisati : "a nekada si se i mogao odspojit' sa net-a e kakve su to godine bile..." :;
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

dmi wrote:...vidi[?] a za dvadeset godina ?e netko napisati : "a nekada si se i mogao odspojit' sa net-a e kakve su to godine bile..." :;
Tek za dvadeset? :shock:

Buuuu... regresivac u redovima nosf-a :hiding:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Mogu ja jednu nostalgi?nu:
Mijenjam svoj XP prof. OS za Amigin Workbench...
Uz doplatu naravno...

:blob:
Image
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Dobro lovice, i igranje vani je bilo fora kad sam bio mali (još se sjećam kad mi je cio donesao iz starog željeza ruzinavi karašnjikov i pretvorio ga u igračku), sada kada idem vani s frendovima većinom se svodi na to da kupimo zlatorog od pol litre i visimo kod zatvorenog bufeta "Serđo".
Što se tiče starijih kompjutera sve bi dao za ona vremena kad sam bio četvrti razred i kad sam zajedno s ostalima virio u učionicu informatike i divio se starim dva osam šesticama i prastarim igrama
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...ako ti je do virenja u 286 odi do mog susjeda koji se s istim spaja na net (a ja vri[?]tim od smjeha)... :;
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

dmi wrote:...ako ti je do virenja u 286 odi do mog susjeda koji se s istim spaja na net (a ja vrištim od smjeha)... :;
286 na netu 8-), ideeeeš 8-)
Kod tih je računala bila najbolja stvar što igrice nisu trokirale :)
Život je samo san na putu do smrti
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

L.Z. wrote:
dmi wrote:...ako ti je do virenja u 286 odi do mog susjeda koji se s istim spaja na net (a ja vri[?]tim od smjeha)... :;
286 na netu 8-), ideeee[?] 8-)
Kod tih je ra?unala bila najbolja stvar [?]to igrice nisu trokirale :)
Da, i jo[?] jedna - jo[?] bolja stvar - na njima se nikada nisu vrtjeli nikakvi windovzi... samo DOS-ovi...

Ahhhh... taj divni crno-Ĺžuti Hercules ekran... :rabbit:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:!: frikovi, što ste to napravili od mog glazbenog topika?!?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

MadDog wrote: Ahhhh... taj divni crno-žuti Hercules ekran... :rabbit:
moj je bio crno-narančasti! a da ne spominjem da mi je prva zvjer bila zx spectrum, e djeco djeco...


ehm, sorry ire.... :dontknow: nemrem si pomoć
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Aranel wrote:
MadDog wrote: Ahhhh... taj divni crno-Ĺžuti Hercules ekran... :rabbit:
moj je bio crno-naran?asti!
No, dobro, ?emu cjepidla?enje...
Recimo, tetris na tom ekranu... ahhh... pravo uĹživanje! :;

Ĺ to smo se raspekmezilililililiiiii :blob:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Post Reply