Administriranje vijesti

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Administriranje vijesti

Unread post by Indigo Montoya »

Ergo nakon humanog preseljenja NOSFa na novi srever primjetih kako nemogu editirati vlastite vijesti, iako se bez problema logiram i uploadam vijest glupavi mi Czar ne dopušta njeno naknadno editiranje i brisanje uz poruku
News Admin

E R R O R

You are only allowed to delete your own news items
????

A kako mi pedantnost nije baš ja?a strana doga?aju mi se stvari kao primjerice danas da ista vijest ima dva naslova koje zbog opisanog Czarovog zajeba nemogu ispraviti.

Bane?

:blob:
Image
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

jaa prekjuče to radio bez problema
povremeno mi je tipkovnica preosjetljiva pa izleti vi[?]ak slova pa sam i[?]a obrisati i radilo bez problema
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ni ja nisam imala nikakvih probljema neki dan.. :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Eh, ja pak imam problema... S vije[?]?u - jkad je jednom postavljena - vi[?]e ne mogu u?initi ni[?]ta!
ban

Re: Administriranje vijesti

Unread post by ban »

Indigo Montoya wrote: A kako mi pedantnost nije ba[?] ja?a strana doga?aju mi se stvari kao primjerice danas da ista vijest ima dva naslova koje zbog opisanog Czarovog poku[?]ava ne psovati nemogu ispraviti.
Bane?
:blob:
Haha. Ovo sad lici na vijest u novinama. S nadnaslovom i sve :) Ne znam sto je. Trebao bi moci editirati i brisati vlastite vijesti. Takve su sad postavke. Ako se pokaze da ne budes mogao, prijavit cu bug autoru. Inace, skripta je mrkli mrak kolko je dobra, pa ne treba vrijedzat Cara ;)
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Ma slažem se da je skripta super, i ovako lai?ki mislim da nije problem u njoj jer kako rekoh prije preseljenja sve je workalo ej-Ou-Kej...

No sada šteka, evo jutros sam digao novu vijest i imam dva typo-a koja nemogu ispraviti ... što je najgore nemogu je (vijest) ni izbrisati pa da je ponovno dignem...

Whattafuck? Da nema neke veze sa user-mod-admin statusom?

:blob:
Image
ban

Unread post by ban »

Kad smo vec kod postanja vijesti. Czar skripta s kojom se rade vijesti za nosf ne radi s bbcodom nego s obicnim html kodom

Code: Select all

Primjeri:

za bold:
koristi se <b>tekst u boldu</b>, a ne koristi se [b]tekst u boldu[/b]

za link:
koristi se <a href="http://www.nesto.net/nesto.htm" target="_blank">ime linka</a>, a ne koristi se [url=http://www.nesto.net/nesto.htm]ime linka[/url]
ban

Unread post by ban »

Indigo Montoya wrote:Ma slaĹžem se da je skripta super, i ovako lai?ki mislim da nije problem u njoj jer kako rekoh prije preseljenja sve je workalo ej-Ou-Kej...
Nedavno sam upgradeao i skriptu. Prije i nije bilo opcije da user moze editirati i brisati samo svoje postove, nego je prakticki mogao brisati i editirati sve postove. Reci mi, sjecas li se jesi li mogao editirati i brisati svoje postove nakon upgradea na v1.12, pa da se odjednom pocela javljati ta greska?
Indigo Montoya wrote:No sada [?]teka, evo jutros sam digao novu vijest i imam dva typo-a koja nemogu ispraviti ... [?]to je najgore nemogu je (vijest) ni izbrisati pa da je ponovno dignem...
Da, evo vidim da je to known issue. Promijenio sam dio skripte prema napucima supporta. Probaj jel sad radi!

Pitanje za ostale koji postaju vijesti (Ire, Dagi, Nimrod...) jeste li se i vi susreli s ovakvim problemom kakvog opisuje Indigo i susreceta li ga jos?
Last edited by ban on 23 May 2004, 16:35, edited 1 time in total.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Da, upravo isto to - ne mogu ni editiriati, ni obrisati (eda bih je ponovno postao, ispravljenu) svoju vijest.
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:Da, upravo isto to - ne mogu ni editiriati, ni obrisati (eda bih je ponovno postao, ispravljenu) svoju vijest.
Evo kontaktirao sam autora na support forumu. Vidio sam da se i nakon promjene pojavljuje isti problem. Pricekat cemo, pa ako se problem ne rijesi, povecat cu svima privremeno ovlasti tako da mozete editirati i brisati sve postove (ta opcija sigurno radi)
ban

Unread post by ban »

Svima vama koji objavljujete vjesti jos jednom zahvaljujem i obavjestavam vas da bi sa skriptom sad trebalo biti sve u redu. Autor skripte je uspio rijesiti problem. Testirajte kako sad fercera pa javite ovjde ako se jos javlja kakva greska!
ban

Unread post by ban »

Isprike svim posterima vijesti zbog greske "500 internal server error" koja se trenutno javlja. Nadam se da ce problem uskoro biti otklonjen, a mozda je tako i dok ovo citate. Takodjer se ispricavam citateljima vijesti zbog pobrkanog formata vijesti.
ban

Unread post by ban »

Evo nam nove, toliko cekane, mogucnosti s vijestima. Uz svaku vijest moze ici vlastita slika koju mozete sami sa svog racunala podici na server. Dakle, ne samo kao url odnekud s interneta sto je vecinom bila dosadasnja praksa.

Uocite u lijevom meniju opciju 'Images' uz pomoc koje uploadirate sliku, te opciju 'insert images' koja se pojavi kod unosa samog clanka.

Redosljed je dakle ovaj:
1) u meniju izaberite 'Images' i u pop-up prozoru uploadajte sliku
2) prilikom unosa teksta za vijesti koristite opciju 'insert images' uz pomoc koje mozete sliku koju ste uploadirali postaviti uz svoj clanak.

Imajte na umu: slike ne bi trebale biti prevelike.

OVa opcija je sada u testnoj fazi. Molim sve probleme prijavite ovdje.
Post Reply