Poljska: izašla antologija SF priča balkanskih naroda?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Poljska: izašla antologija SF priča balkanskih naroda?

Unread post by Zoran »

Upravo mi je javila prevoditeljica da je izašla "Antologia opoiadań SF narodów bałkańskich".

Javila mi je to, zato što je knjigu slučajno dobila i otkrila da se unutra nalaze i moji "Najamnici" koje je ona prevodila za "Balkan United". Ustanovila je i da je jedan od urednika antologije Bartosz Konic sa Balkan Uniteda. Obzirom na to, rekao bih da je moguće da su se u antologiji našli i drugi naši pisci objavljeni na "Balkan Unitedu" pa bi trebalo to malo ispitati.

Još jedna napomena, prevoditeljica se prilično negativno izrazila o kvaliteti drugih prijevoda kao i uređivanja same zbirke. Ali, ako ništa drugo, onome tko je objavljen - jedna referenca više.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Poljska: izašla antologija SF priča balkanskih naroda?

Unread post by Zoran »

Update:

osim mene, ovo su autori objavljeni u antologiji:
Luka Vukusić, Emir Sokolović, Dalibor Perković (dva puta), Zarko Milenić, Amer Jaganjac, Zoran Ilic(dva puta), Aleksander Ziljak, Dragana Bośković, Mirko Grdinić.

Čestitke kolegama.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Poljska: izašla antologija SF priča balkanskih naroda?

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Zoran wrote:Update:

osim mene, ovo su autori objavljeni u antologiji:
Luka Vukusić, Emir Sokolović, Dalibor Perković (dva puta), Zarko Milenić, Amer Jaganjac, Zoran Ilic(dva puta), Aleksander Ziljak, Dragana Bośković, Mirko Grdinić.

Čestitke kolegama.
Dobro, a ima li neki link na to u tiskanom obliku i kako doći do autorskog primjerka? Ili oni pod antologijom podrazumijevaju činjenicu da je to puknuto na Balkan United. Nije da nitko ne čita, ima jedan komentar na Itzitpajna.

Što se prijevoda tiče, našao sam greški u svojoj priči, a dalje ne znam.
A. Ziljak
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Poljska: izašla antologija SF priča balkanskih naroda?

Unread post by Zoran »

Čuj, meni je žena poslala mejl da je ona dobila knjigu (dakle tiskani oblik) od Sokolovića, jer sad nešto njegovo prevodi pa joj je čovjek poslao primjerak. I ona ostala iznenađena jer je unutra i ta moja priča koju je ona prevodila, a nitko joj nije rekao da će to izaći negdje na papiru. Također, googlao sam po naslovu i nisam ništa našao. Imam mail od Sokolovića, al glupo mi je pisati čovjeku kojeg ne znam, kad on u biti nije za to odgovoran nego je odgovoran ovaj Konic s Balkan Uniteda. Tako da bi u biti trebalo pisati njemu i pitati njega za informacije & autorske primjerke.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Poljska: izašla antologija SF priča balkanskih naroda?

Unread post by Zoran »

Magija!

Konic mi se javio i rekao da takva knjiga ne postoji :zbunj:

Prevoditeljica, pak, kaže da posjeduje primjerak :zbunj:

Padaju mi na pamet mačke i kutije.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Poljska: izašla antologija SF priča balkanskih naroda?

Unread post by Zoran »

Najnovija kriptoknjiževna teorija kaže da je "knjiga" zapravo sadržaj "Balkan Uniteda" kojeg je Sokolović sam dao isprintati i tvrdo uvezati, a onda ga je poslao prevoditeljici kao primjerak knjige?? :scratch:

Što bi reklo da knjiga zapravo ne postoji. Odnosno, tko zna koliko je tih primjeraka Sokolović napravio :zbunj:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Poljska: izašla antologija SF priča balkanskih naroda?

Unread post by ratchet »

Skroz zgodno. Jednom kad izađe onaj knjigomat, o kojemu je pisao Antičević u reportaži sa frankfurtskog sajma, takvi slučajevi se neće ponavljati. Glavno da je u memoriji, pa tko želi primjerak lijepo 8 dolara u knjigomat i par minuta kasnije eto mu ga.

Iako, mogu zamisliti neka buduće predstavljanja izdanja vrsnih hrvatskih pisaca.
- Izašao moj roman. Dostupan na knjigomatima širom svijeta.
- U koliko primjeraka?
- Paaa, sad, vidite takvi podatci nam još nisu potpuno dostupni, ali prema nekim izvorima, pa i vjerodostojnim nagađanjima, ustvari čekamo prvi godišnji izvještaj. Ja imam jedan primjerak, a i moja mama također.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Poljska: izašla antologija SF priča balkanskih naroda?

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Zoran wrote:Magija!

Konic mi se javio i rekao da takva knjiga ne postoji :zbunj:

Prevoditeljica, pak, kaže da posjeduje primjerak :zbunj:

Padaju mi na pamet mačke i kutije.
I meni je tako rekao na mail. Kaže da je izišla knjiga makedonskih pisaca, a za hrvatske još nema para. :x
A. Ziljak
Post Reply