Škandal!

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Škandal!

Unread post by Zoran »

Evo i to ste dočekali:

http://carpenoctem.pl/wordpress/zoran/2009/09/30/14/

Imam blog.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Škandal!

Unread post by davors »

Hahahaha, stvarno škandal, Krušvar postao bloger! Još malo pa ćemo te dočekati i na fejsu!

Mali savjet: ne troši sve adute odjednom, rasporedi ih u više postova, tako će te ljudi početi "pratiti" i češće svraćati da vide što ima novoga...
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Škandal!

Unread post by Ire »

:lol: welcome to the dark side, zok
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Škandal!

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

I kakav je osjećaj "pridružiti im se"? :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Škandal!

Unread post by Zoran »

davors wrote:
Mali savjet: ne troši sve adute odjednom, rasporedi ih u više postova, tako će te ljudi početi "pratiti" i češće svraćati da vide što ima novoga...

Ali što ako izgubim volju i interes prije nego što ispucam sve adute? :scratch:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Škandal!

Unread post by Milena »

Mwahahahaha. Nice blog. :D

Inače, ako imaš aduta, teže ćeš izgubiti, to je bar svakome jasno, zar ne? :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Škandal!

Unread post by Dagi »

Cool. A i engleski manje-više štima, koliko mogu procijeniti, iako ni ja nisam ni naravnim govornikom, niti imam diplomu istog.

Općenito, blogovi pisaca jesu zanimljivi, jer:
a) ljudi koji ih pišu su barem elementarno pismeni i
b) imaju štogod reći o čemu.

Recimo, preporučam blog Charlieja Strossa. Momak ima što reći.

Eh sad, ne znam kako s blogovima stoje hrvatski pisci-srednjestrujaši. No, nije ni bitno, skoro svaki ima kolumnu u novinama. :vrag:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Škandal!

Unread post by Milena »

Eh, ako ćemo preporučivati blogove, meni je obavezno štivo blog Stevena Brusta. Jest da je njegova politička orijentacija nekima možda malo prejaka, ali čovjek je silno duhovit, a u zadnje vrijeme još ima i seriju "Texas Wisdom", u kojoj prebacuje zen koane u teksaški kontekst, što je fenomenalno smiješno. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Škandal!

Unread post by Zoran »

Inače, kako ću ja tamo pisati o hrvatskoj sceni, možete očekivati da ću vas sve ogovarati (već sam pomalo i počeo) pa vam je bolje da se latite komentiranja i ispravljanja netočnih navoda, jer ću inače bez beda napisati da sam lično izmislio fantasy u hrvata, a svi vi ostali ste banda mojih bezočnih plagijatora. :P

Znate da se ne šalim. :angel:

http://carpenoctem.pl/wordpress/zoran/


:occasion9:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Škandal!

Unread post by Zoran »

Ok, poslali su mi neku statistiku o posjećenosti mog bloga u prvih devet dana postojanja.

Budući da nisam nikad imao blog, ti brojevi mi ne znače baš previše. Možete li mi vi koji imate nikih iskustva s blogovima reći, je li to ok posjećenost za prvih devet dana?

Evo brojeva:
Hi!
some statistics :-)

1583 persons from a start of the blog
2842 visits
3042 visits from Croatia on a whole Carpe Noctem site
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Škandal!

Unread post by niniane »

A čuj, ja sam imala oko dvije tisuće posjeta u jednom danu samo kad sam pisala o dvoje ljudi na željezničkom mostu preko Save (za koje je pretpostavka bila da su se popeli na most kako bi se tamo poseksali;)), tako da meni te tvoje brojke zvuče poprilično dobro.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Škandal!

Unread post by davors »

Ja sam imao dvije tisuće posjeta u jednom danu samo iz Kine kada je link na moj blog osvanuo na blogu one kineske TV-novinarke koja je snimala nešto po Istri, a njen blog inače ima pet milijuna hitova dnevno; tako da meni ove tvoje brojke zvuče fenomenalno. U vrijeme dok sam koliko-toliko redovito punio Bookaletu, prosječan broj posjeta bio je 50-100 dnevno, tako da meni ove tvoje brojke zvuče nevjerojatno. Imaš inače dosta programčića koje možeš linkati da ti rade statistiku posjeta, recimo http://extremetracking.com/ ali ima i drugih, ovaj daje statistiku dana, tjedna, mjeseca, godine, po zemljama, po serverima, po tipu browsera, po OS-u, po tipu tražilice, čak i po ključnim riječima korištenima u tražilicama, itd. Ako ti je stalo do posjeta, onda je najbitnije često osvježavanje odnosno česti novi postovi, makar i kratki. Vršljanje po tuđim blogovima i ostavljanje komentara na njima također može imati efekta.
*Istria is a state of mind*
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Škandal!

Unread post by Zoran »

danas mi je neki tip ostavio neki komentar na blogu i išao sam kliknuti na njega, tj. link na njegov blog. Ono, naravno, blog je na poljskom i niš ne razumijem, ali skužih da je stavio citat iz moje priče "Mario", iz knjige "Najbolji na svijetu" za koju sam mislio da je nikad nitko u Poljskoj neće ni vidjet, a kamoli pročitat :-))

Tako da me to silno razveselilo, jer sad imam dokaz da ju je netko u Poljskoj fakat čitao! :cheers: :occasion9: :cheers: :occasion9:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Škandal!

Unread post by Zoran »

Švel, u Poljskoj postoji interes za tvoje pisanje:
http://carpenoctem.pl/wordpress/zoran/2 ... comment-60

pogledaj pod komentare
Post Reply