Ken MacLeod, Cydonia

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Ken MacLeod, Cydonia

Unread post by Dagi »

Dojmovi o MacLeodovoj Cydoniji?

Roman GoH-a zadnjeg Sferakona tiskala je Zagreba?ka naklada u biblioteci Nexus (ovo nije nepla?ena reklama, ve? informacija), a prodavao se na Sferakonu, dok vjerujem kako bi ga sada trebalo biti i po kioscima.

Cydoniju sam pro?itao u dvije ve?eri, nije sre?om duga, i op?i dojam je kako se radi o ne?emu sli?nom Heinleinovim romanima za mladeĹž (juveniles), samo smje[?]tenom u cyberspace. Pitko za ?itanje, brzog ritma, dosta duhovito. Kraj me za nijansu razo?arao... Sve u svemu, preporu?ljivo.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

za sada (prvih 10 brojeva) mi sve to nije ni za primirisati izboru koji je i[?]ao prije 40 godina u onda[?]njoj X-100 roto biblioteci

prvo sam pomislio da je to zato [?]to sam omatorio, pa da vi[?]e to nije [?]tivo za mene :) , no te stare jo[?] uvijek mogu uzeti ponovo čitati
(Atomska princeza, Svemirska patrola,Čovek s trećim okom,...) jo[?] uvijek imaju nekog [?]arma za razliku od ovih u Nexusu
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Unread post by mcn »

Proccitao Cydoniu. Bilo je okej, zabavno na momente, ali osnovna misao mi je bila "pa ovako pissu i nassi" - utjecaj filmova i massmedije velik, komentari dnevnopoliticcki prisutni, trikovi zanata svladani ... I mala potreba da se Americi i svijetu ccitaju lekcije takodjer je tu. Mozzda je to zajedniccka crta svih malih SF literatura? Mozzda samo Ameri nemaju komplekse?

Sve u svemu, nije mi zz'o, ali nisam ni fasciniran.

U jedinom drugom MacLeodu kojeg sam ccitao - "Stone Canal" - bilo mi je malo kao da ccitam Banksa, malo Judge Dredda, a malo njegove uspomene na vrijeme kad bjeshe mladjan socijalist sskotski on. To treche je bilo najzanimljivije, jerbo Banks bolje radi Banksa, a John Wagner Judge Dredda ... 8)

mcn
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Sasvim OK, ne mogu odluciti da li je pisano tako jer sve skupa ide iz pozicije 16-godisnjaka, ili je pisano tako jer MacLeod ne zna pisati... mislim da bih se odlucio za ovo prvo...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

U redoviti sastav biblioteke Nexus se ne bih pa?ao.

S druge strane, Žiljak mi kaŞe kako je na sferakonskom predstavljanju Cydonije izrijekom bilo re?eno kako su ciljana publika romana "young adults". To nisam znao kad sam otvarao temu.
Bilo je okej, zabavno na momente, ali osnovna misao mi je bila "pa ovako pissu i nassi"
Mmmda... A [?]to fali na[?]ima?
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Unread post by mcn »

>Mmmda... A [?]to fali na[?]ima?

Novaca, naravno. Kojima bi kupili vrijeme u kojem che pisati. ;)

mcn
ban

Unread post by ban »

mcn wrote:Novaca, naravno. Kojima bi kupili vrijeme u kojem che pisati. ;)
Jednom je Ante Stamac (cini mi se, mozda je i Pavao Pavlicic) u nekom intervjuu izjavio kako smatra da je bas super sto nasi pisci drugim poslovima zaradjuju za zivot jer tako usput stjecu i iskustva koja ce onda opisivati u svojim knjigama. Ja se sa svoje strane recimo nikad nisam mogao oteti dojmu da ono malo sto fali tekstovima nasih pisaca (osobito ovih recentnijih koji pisu u ovoj suvremenoj eri kapitalizma) da budu na nivou tekstova njihovih kolega sa, recimo, zapada, fali upravo zbog tog nedostatka vremena jer se s pet (ili pedeset) primjeraka knjige ne mogu platiti rezije.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...uh pročitah - ovo iskustvo sam mogao i propustiti... ;)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Za[?]to? ?isto pristojan juvenile.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...dobro, dobro... :mrgreen:
Ipak nije tako lo[?]e ali malo sam se razmazio...
User avatar
Wasabi
Ewok
Posts: 40
Joined: 31 May 2004, 15:09
Location: Carstvo sunca

Unread post by Wasabi »

Kad smo ve? kod anglizama knjiga je te[?]ki trash, rezultat kasnog otkrivanja kiberpanka u ranom klimakteriju.
TisuĂŚe cvjetova nije ni[?]ta u usporedbi s jednim stablom

http://wasabi.blog.hr
Post Reply