Koje ste zadnje tri SF knjige kupili?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Koje ste zadnje tri SF knjige kupili?

Unread post by galaxie500 »

Zadnjih nekoliko godina nabavio sam prilično starih časopisa, uglavnom američkog i engleskog porijekla, nešto pulpova, više digesta.
Recimo prve godine F&SFa (imam i prvih nekoliko brojeva), dosta Galaxyja (pretežito iz Pohlove ere, no ima i iz Goldove), sve brojeve (ima ih deset) Beyond Fantasy Fiction (fantasy pandan Galaxyju iz pedesetih), dva broja (od tri ukupno) Worlds Beyond Damona Knighta, pet Unknowna (1939-1942) -s prvom Sturgeonovom prodanom fantasy pričom, par Heinleinovih i dvije iz serijala Enchanter Sprague deCampa i Pratta, prvi broj Astoundinga kojega je uredio Campbell, iz listopada 1937. ( i još nešto Astoundinga iz njegove ere), prvih pet Interzonea i još podosta toga.

Inače, počeo sam nabavljajući časopise u kojima su izašle u originalu priče Cordwainera Smitha, pa se to pomalo proširilo na dosta onih u kojima su izlazile priče koje smatram legendarnim.

A što se tiče knjiga, zadnje tri su mi zbirka Johna Crowleyja Novelties and Souvenirs, te zadnje dvije knjige, od ukupno šest, Zelaznyjevih sabranih priča.
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Koje ste zadnje tri SF knjige kupili?

Unread post by Nog »

P.K.Dick - The man in the high castle
U.LeGuin - The Earthsea quartet
F.Pohl - Gateway
Navigare necesse est, vivere non est necesse
Post Reply