Priče o dinosaurima

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

Milena wrote: Gle, svi znamo da si pokušavao izazvati kontroverzu.
Yup. Jesam. Doduše, izazvao sam je na način da sam dao ljudima knjige i rekao da napišu što iskreno misle, bez uljepšavanja.

Iz toga možemo nešto izvući, a i ne moramo. :kava:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Milena »

Zoran wrote:
Milena wrote: Gle, svi znamo da si pokušavao izazvati kontroverzu.
Yup. Jesam. Doduše, izazvao sam je na način da sam dao ljudima knjige i rekao da napišu što iskreno misle, bez uljepšavanja.

Iz toga možemo nešto izvući, a i ne moramo. :kava:
Možemo. Nikad ne možeš usrećiti sve. Zato uvijek usreći sebe, jer tako si siguran da će bar jedna osoba biti sretna. :D
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by stara vještica »

kaj jamrate!
ja sam ispala pobjednica
i još k tome žena!!!
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by uglib »

stara vještica wrote:kaj jamrate!
ja sam ispala pobjednica
i još k tome žena!!!
Sram te bilo, ženo jedna ženstvena! :lol:
Kako se samo usudiš pisati kao što to samo žena može.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by stara vještica »

moram priznati da mi je ovo diglo perje!
već sam sumnjala sama u sebe ili se
sad kad navale muški, na radost nadahnute kritičarke - više neću imati vremena za pisanje!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

uglib wrote: Kako se samo usudiš pisati kao što to samo žena može.
Da, moram priznati da konkretno značenje te opaske ni meni nije bilo jasno :scratch: Da je tip pisao tu recenziju, tražio bih da se to modificira. Ali kako ju je pisala žena, onda se nisam htio uplitati. A plus toga, navedenu zbirku još nisam pročitao pa ne mogu tvrditi da u priči uistinu nema nešto što izgleda baš kao nešto što bi samo žena mogla napisati, iako ne mogu zamisliti što bi to moglo biti. :kava:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja sam pročitao zbirku i nemam pojma o čemu vas troje tu govorite. Možda je stvar u tome što ne znam tko se krije iza nicka "stara vještica"? :dontknow:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by stara vještica »

to što si pročitao zbirku, ne može ti pomoći, moraš pročitati recenziju
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Ire »

Zoran wrote:A plus toga, navedenu zbirku još nisam pročitao pa ne mogu tvrditi da u priči uistinu nema nešto što izgleda baš kao nešto što bi samo žena mogla napisati, iako ne mogu zamisliti što bi to moglo biti. :kava:
i zašto bi to pobogu bilo percibirano kao loša stvar? :scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by nelchee »

zato što je kontekst negativan.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Ire »

jel to znači da žene moraju pisati kao muškarci (whatever that means) da bi dobro pisale? or what? malo sam zbunjena općenito tom izjavom "tako nešto samo žena može napisati" jer izjava nije objašnjena već je jednostavno stavljena u negativan kontekst.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Pročitao recenziju. Po drugi put. Prvi put propustio memorirati to spominjanje pisanja "kako samo žena može".
Nejasno što se htjelo reći s time. Valjda spominjanje ljubavnog trokuta. Kao, ne bi muškarac o tome mogao pisati. Možda muškarac ne bi, ali zato ću ja pokušati! :palica:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by uglib »

Zoran wrote:
uglib wrote: Kako se samo usudiš pisati kao što to samo žena može.
Da, moram priznati da konkretno značenje te opaske ni meni nije bilo jasno :scratch: Da je tip pisao tu recenziju, tražio bih da se to modificira. Ali kako ju je pisala žena, onda se nisam htio uplitati. A plus toga, navedenu zbirku još nisam pročitao pa ne mogu tvrditi da u priči uistinu nema nešto što izgleda baš kao nešto što bi samo žena mogla napisati, iako ne mogu zamisliti što bi to moglo biti. :kava:
Hm, kako je pisala žena, onda si je pustio neka se osramoti i to za svaki slučaj dva put.
Ukratko, priča je sladunjava, dječja, traljava i, nadasve, odiše onim nečim što poručuje da ju je samo žena mogla napisati.
Uvredu dinosaurima nanijela je i Dragana Stojiljković o čijim dinosaurima ne vrijedi niti pričati - opet nešto što može napisati samo žena.
Privatno svatko od nas može misliti da su žene lošiji pisci, da samo žena može pisati toliko loše da o tome ne vrijedi ni pričati, sladunjavo, dječje, traljavo itd., možemo o tome galamiti za birtaški stolom i baljezgati po forumima, ali u javnim publikacijama koje teže nekakvoj ozbiljnosti i imaju urednika, pa makar se radilo o fandomskim publikacijama i malim nakladama, trebalo bi se voditi računa o ravnopravnosti spolova i ne dozvoliti da se na ovakav način loše pisanje ili bilo što drugo loše, pripisuje jednom spolu i tako ga se omalovažava. I ne moraš pročitati zbirku da bi ti bilo jasno što tu ne valja i bode oči, čak vrijeđa po pitanju roda. Zoran Krušvar privatno može misliti da loše i sladunjavo štivo može poteći samo iz ženskog pera, ali kao mentor mlade i neiskusne, a očito i nepromišljene recenzentice, koja je svojim nespretnim izjavama u sveopćoj pljuvačini pljunula i na samu sebe, nije smio dopustiti ovakav kiks bez obzira je li čitao priče ili ne. Stoga packe tebi Zorane i urednici.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

uglib wrote: Privatno svatko od nas može misliti da su žene lošiji pisci, da samo žena može pisati toliko loše da o tome ne vrijedi ni pričati, sladunjavo, dječje, traljavo itd., možemo o tome galamiti za birtaški stolom i baljezgati po forumima, ali u javnim publikacijama koje teže nekakvoj ozbiljnosti i imaju urednika, pa makar se radilo o fandomskim publikacijama i malim nakladama, trebalo bi se voditi računa o ravnopravnosti spolova i ne dozvoliti da se na ovakav način loše pisanje ili bilo što drugo loše, pripisuje jednom spolu i tako ga se omalovažava. I ne moraš pročitati zbirku da bi ti bilo jasno što tu ne valja i bode oči, čak vrijeđa po pitanju roda. Zoran Krušvar privatno može misliti da loše i sladunjavo štivo može poteći samo iz ženskog pera, ali kao mentor mlade i neiskusne, a očito i nepromišljene recenzentice, koja je svojim nespretnim izjavama u sveopćoj pljuvačini pljunula i na samu sebe, nije smio dopustiti ovakav kiks bez obzira je li čitao priče ili ne. Stoga packe tebi Zorane i urednici.

Mmmm... okej, za ovo primam packe.

Iako pretpostavljam da se nije radilo o tome da žene pišu lošije od muškaraca, pretpostavljam da se tu implicirala neka razlika u načinu pisanja... ali nebitno. Uviđam da sam svakako pogriješio što je nisam zamolio da ukloni konkretno te rečenice koje se tiču spola. Stoga se ispričavam javno, štoviše, voljan sam za to isprku poslati i uredništvu Eridana, ili još bolje Parseka ili NOSF-a, odnosno onog fanzina koji prvi izlazi. :kava:
Post Reply