Priče o dinosaurima

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

davors wrote:
Zoran wrote:Eto, baš jučer (nedjelja) u Novom listu članak o mojoj budućoj SF zbirci koju će Mentor objaviti iduće godine - ako dobije para od Grada i Županije. :cheers:
Nije, doduše, kritika nego najava, ali ima 15-ak redova teksta najave plus 15-ak redova ulomka iz priče. I moju prekrasnu fotku :P
edit: a jutros su se Irena Hartmann i Valentina Mišković fotografirale za naslovnicu mjesečnog priloga Novog lista "Rijeka info", tako da će u popratnom tekstu biti govora o Istrakonu, Sferakonu, istrakonskoj zbirci, nagradi sfera i sl.
Pa daj to malo skeniraj i stavi na net da vidimo i pokazujemo drugima (Novi list on-line još uvijek ima samo početke tekstova, ne?)

Pa nije valjda da Glas Istre ne može povući tekst iz Novog lista? Alo, zlorabi malo taj svoj položaj!

Ne da mi se to skenirat jer mi je skener a4, a ovo je neki veći format. Tekst o mojoj zbirci je samo dio članka koji ide preko cijele jedne stranice i stupca druge.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Izitpajn »

Ja više ne skeniram ništa otkad imam digitalni fotić.

Dakle...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote:Ja više ne skeniram ništa otkad imam digitalni fotić.

Dakle...

Da nekom od vas treba taj članak za neku korisnu svrhu, potrudio bih se. Al ako vam treba eto tek tako, onda ću vas rado informirati da se nalazi u Novom listu, u prilogu "Mediteran", od 20.9. ove godine te će vam ga ljubazne gospođe u odjelu periodike sigurno lako pronaći.

A Šišović radi u novinama koje imaju redakcijsku suradnju s NL i mogu preuzeti bilo koji članak objavljen u istom, tako da on ne treba čak ni do periodike. :P


Edit: a ako ste pretplatnici možete i ovdje
http://novine.novilist.hr/Default.asp?W ... 328582863Y
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

"Prvi poriv koji netko dobije kada mu se u rukama nađe zbirka „Priče o dinosaurima“ jest taj da je lijepo i polako vrati tamo gdje ju je i našao." - iz recenzije u Eridanu br. 8
Broj je dostupan za download na: http://3zmaj.hr/file_download/21/url
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Dagi »

Budući da se na moju priču ni ne osvrće (koja je pozicionirana na kraju knjige), kao ni na Žiljakovu (kojom se zbirka otvara), moram to ispraviti na adekvatan način.
Priča Borisa Švela Prinosi izučavanju korespondencije Julesa Vernea i Pierrea-Julesa Hetzela (neuređeni) opravdano je na kraju zbirke, a mogla je biti ispuštena a da to nitko ne primijeti. Osim što nije jasno kome Švel podilazi izborom teme i arhaičnom terminologijom, njegov neduhoviti pastiš oslanja se na potpuno nepoznati roman, a svojom naivnom iterativnošću ne uspijeva se izdići iznad razine kakvog fanzina.
@Žiljak: navali, majstore!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Priča Borisa Švela Prinosi izučavanju korespondencije Julesa Vernea i Pierrea-Julesa Hetzela (neuređeni) opravdano je na kraju zbirke, a mogla je biti ispuštena a da to nitko ne primijeti. Osim što nije jasno kome Švel podilazi izborom teme i arhaičnom terminologijom, njegov neduhoviti pastiš oslanja se na potpuno nepoznati roman, a svojom naivnom iterativnošću ne uspijeva se izdići iznad razine kakvog fanzina.
Odakle je to?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Sandman »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Priča Borisa Švela Prinosi izučavanju korespondencije Julesa Vernea i Pierrea-Julesa Hetzela (neuređeni) opravdano je na kraju zbirke, a mogla je biti ispuštena a da to nitko ne primijeti. Osim što nije jasno kome Švel podilazi izborom teme i arhaičnom terminologijom, njegov neduhoviti pastiš oslanja se na potpuno nepoznati roman, a svojom naivnom iterativnošću ne uspijeva se izdići iznad razine kakvog fanzina.
Odakle je to?
Eridan
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Izitpajn »

Ja bih rekao da je hommage recenziji :D

Koju je, skupa s Eridanom, kao što već napisah, Krušvar već izreklamirao na tri teme, pa nema razloga da i ja ovo ne napišem na iste tri, a u kojoj su popljuvane sve priče u tri zbirke osim Krušvarovih :lol:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:Ja bih rekao da je hommage recenziji :D
Da, još jedan pastiš.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Milena »

@Dagi: Meni u tvojoj verziji recenzije fali jedino stereotipno opisana femme fatale. :cheers:

@Izitpajn: Gle, kad je već mučio ljude i tjerao ih da čitaju očito pomno birajući one koji ne vole niti SF* niti kratke priče, nije čudo da su ljudi ishvalili njegove priče, od straha što bi im tek učinio ako mu se zamjere.


___
*Spekulativnu Fikciju, mislim, naravno.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Dagi »

Milena wrote:@Dagi: Meni u tvojoj verziji recenzije fali jedino stereotipno opisana femme fatale. :cheers:
Imao sam problema ugurati je, pa sam odustao. :kava:

A sad ozbiljno: teza izenesena u recenziji - da su se autori podijelili u dva tabora: jedne koji su priče pozicironirali u sadašnjost, odnosno druge koji su ih stavili u budućnost (a nitko u doba suvremeničko dinosaurima) - stoji jedino ako zanemarimo Žiljakovu i moju priču. Njegova jest doduše samo u polovini smještena u prapovijest, dok je moja u 19. stoljeću, ali dovoljno da obeskrijepi iznesenu tezu. Ali, čemu činjenice, ako remete tezu?
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Milena »

Dagi wrote:A sad ozbiljno: teza izenesena u recenziji - da su se autori podijelili u dva tabora: jedne koji su priče pozicironirali u sadašnjost, odnosno druge koji su ih stavili u budućnost (a nitko u doba suvremeničko dinosaurima) - stoji jedino ako zanemarimo Žiljakovu i moju priču. Njegova jest doduše samo u polovini smještena u prapovijest, dok je moja u 19. stoljeću, ali dovoljno da obeskrijepi iznesenu tezu. Ali, čemu činjenice, ako remete tezu?
Tko je ono rekao, "My mind is made up, don't confuse me with facts!"?
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

Milena wrote:
@Izitpajn: Gle, kad je već mučio ljude i tjerao ih da čitaju očito pomno birajući one koji ne vole niti SF* niti kratke priče,
Zapravo, izabrao sam jedine tri koje su PRISTALE pisati recenziju. S tim da je jedna u međuvremenu odustala pa sam morao naći drugu.

U biti, jedino Martina koja je recenzirala Sferakonsku se dobrovoljno javila.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Milena »

Zoran wrote:
Milena wrote:
@Izitpajn: Gle, kad je već mučio ljude i tjerao ih da čitaju očito pomno birajući one koji ne vole niti SF* niti kratke priče,
Zapravo, izabrao sam jedine tri koje su PRISTALE pisati recenziju. S tim da je jedna u međuvremenu odustala pa sam morao naći drugu.
Pa, to ti se hvata na isto...

Gle, svi znamo da si pokušavao izazvati kontroverzu. Sad ćeš morati pronaći neki drugi marketinški štos, ovaj se izlizao. :P
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply