Futura 130

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Futura 130

Unread post by Milena »

Daklem, Futura 130 trebala bi biti na putu za tiskaru. Drž'te fige... :blob:

Za nestrpljive, TOC:

Nancy Kress: Izvor starosti
Phyllis Gotlieb (nedavno preminula baka kanadskog SF-a): Među vama
Elizabeth Bear: Granica plime
Ahmed A. Kahn: Presonični čovjek
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Futura 130

Unread post by Ire »

:cheers: :occasion9:
Instant Geek. Just Add Coffee.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Futura 130

Unread post by galaxie500 »

Kress i Bear su za svoje priče dobile nagrade. Dok je Bearičina priča dobra (nešto nalik Zelaznyjevoj The Engine in the Heartspring Centre), Kressičina apsolutno nije zaslužila nagradu za novelu prošle godine (imala je ona puno boljih stvari, pa čak i te godine).
Gotlieb i Kahn su Kanađani (Kahn indijski). Dok Kahna nisam čitao (noviji pisac, ima dosta toga online dostupno), od Gotliebice sam čitao poneku priču, jedna se zvala Son of the Morning ili tako nekako i nije mi bila loša čim sam je zapamtio.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Futura 130

Unread post by galaxie500 »

Još kad bi Futura malo češće.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Futura 130

Unread post by Zeljko »

ma nek samo izlazi :D
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Futura 130

Unread post by Milena »

galaxie500 wrote:Kress i Bear su za svoje priče dobile nagrade. Dok je Bearičina priča dobra (nešto nalik Zelaznyjevoj The Engine in the Heartspring Centre), Kressičina apsolutno nije zaslužila nagradu za novelu prošle godine (imala je ona puno boljih stvari, pa čak i te godine).
Gotlieb i Kahn su Kanađani (Kahn indijski). Dok Kahna nisam čitao (noviji pisac, ima dosta toga online dostupno), od Gotliebice sam čitao poneku priču, jedna se zvala Son of the Morning ili tako nekako i nije mi bila loša čim sam je zapamtio.

Vidiš, zanimljivo, meni je Bear samo OK, no predvidljiva i lagana, ali mi je Kress strašno dobra, zato sam je i uzela iako je duuuugačka i pojela mi je pola broja.

"Son of the Morning" je najlegendarnija Gotliebina priča, no uzela sam ovu jer je jedna od njenih zadnjih.

A Kahn je... pa, Kahn je zabavan. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Futura 130

Unread post by galaxie500 »

A što ćeš, de gustibus...
Inače od Bear sam pročitao samo par kratkih priča (ima ih nekoliko na Strange Horizons) i nisu me ponukale da potražim romane kojih ima dosta. Priče su dobre, ali Tideline jest predvidljiva (spomenuti Zelazny), no meni dobra (ne odlična, mislim da ni ona nije zaslužila nagadu te godine).
Fountain of Age sam pročitao u Asimovs'u i jedino čega se sjećam je da sam rekao da će se boriti za nagrade, ali da mi se ne sviđa kao neke njene druge priče (bolja mi je i Erdmann Nexus koja će ove godine vjerojatno dobiti Huga, opet nezasluženo, jer je objektivno The Tear Iana McDonalda jedna od najboljih stvari koja se pojavila godinama). Te, 2007 godine mislim da su mi Art of War i Laws of Survival bile bolje od Izvora.
Ove godine bila je jedna vrlo zanimljiva njena priča, Act One, za feministice super.
Od Kress, koja je zadnjih godina prilično produktivna što se kraćih priča tiče, i dalje su mi najbolje stvari Beggars in Spain i Flowers of Aulit Prison.
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Futura 130

Unread post by Nog »

Danas mi stigla Futura 130 :occasion9: , ako broj u zagradama znači ono što mislim pretplaćen sam na još tri broja, nadam se ne i tri godine :D
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Futura 130

Unread post by davors »

NA kiosku u Pazinu Futura rasprodana. Kupili i ja i Mirko :-)
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Futura 130

Unread post by Ire »

može nekakav sken naslovnice?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Futura 130

Unread post by ratchet »

Ja je nisam našao u trafikama. Niti u Vodicama gdje sam je našao prošlo ljeto. Može kakvo predstavljanje na FFK uz prodaju novog broja?
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Futura 130

Unread post by Nog »

Ire wrote:može nekakav sken naslovnice?
Sory, najmanji sken mi je od 284 kb, a tu ne prima ništa veće od 256, probat ću na mail. :zbunj:

P.S. Nista od maila. :x
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Futura 130

Unread post by Izitpajn »

Pa zašto jednostavno ne smanjiš sliku?
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Futura 130

Unread post by Nog »

Izitpajn wrote:Pa zašto jednostavno ne smanjiš sliku?
Mozak mi je lagano prekuhan ovih dana :dum:
F130.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Navigare necesse est, vivere non est necesse
Post Reply