kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by Ire »

http://www.tor.com/index.php?option=com ... g&id=30351

tekst je LOL :D
posebno mi se sviđa ovaj citat:
So it’s only natural that if you wish to present yourself as a well-read person, a certain degree of complete bullshit is required.
kao i izrazi: self-doofication, literary bullshittery, to out-lit-nerd, a sentient Dixie cup

:zubo: :lol:

pravilo br. 2 će se posebno svidjeti niniane, a pravilo br. 4 rantalici :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by niniane »

LOL, "Be a psychologist" :D :D :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by poison »

moram riječničkim akrobacijama dodati sg. doofus - pl. doofi :D

nego, jeste li vi ikada slagali da ste nešto pročitali, a ustvari niste?
ne znam, ja radije riskiram ispasti nenačitani doofus, nego lažljivi doofus.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by Makovnjacha »

s-lažem se :D
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by Zoran »

ja mislim da treba napisati ovakav savjetnik za konverzacije o domaćim piscima.

Posebno bi bio koristan za članove Sferinog žirija, tako da se mogu pravit da su ekšli pročitali Pasinija, Franića i sl. :P
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by uglib »

Ja pocrvenim kad lažem i imam osjećaj da mi nos raste i raste tako da mi niš ne pomaže. :(
Mogu lagati samo dok pišem. :zubo:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by ratchet »

Ponekad mi se čini da jedino mogu lagati da nisam pročitao ono što jesam. S obzirom na to koliko sam toga pročitao i kako naš čovik gleda na takve tipove. U prosjeku Hrvati čitaju jednu knjigu godišnje, to sve govori. I večinom će lagati da ne čitaju ako i čitaju, tko želi ispasti frik. Dobro malo karikiram i kenjam kvake, ali mi se čini da se ne moram bojati ispasti nenačitan u ovoj zemlji.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by poison »

ratchet wrote: U prosjeku Hrvati čitaju jednu knjigu godišnje, to sve govori. I večinom će lagati da ne čitaju ako i čitaju, tko želi ispasti frik. Dobro malo karikiram i kenjam kvake
pa baš i ne. prije xy godina (još tamo davno u srednjoj) sam u knjižnici (gdje sam bila stalni gost) ugledala jednog dobrog prijatelja. teta knjižničarka ga je pozdravila po imenu prije nego što je pokazao karton. on pravac police, vraća se s deeeebelom knjižurinom, i onda me skuži. na izlasku: "ako ikome pisneš da si me ovdje vidjela, ubit ću te." :D :D :D
vjerojatno ih ima još takvih. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by uglib »

poison wrote:pa baš i ne. prije xy godina (još tamo davno u srednjoj) sam u knjižnici (gdje sam bila stalni gost) ugledala jednog dobrog prijatelja. teta knjižničarka ga je pozdravila po imenu prije nego što je pokazao karton. on pravac police, vraća se s deeeebelom knjižurinom, i onda me skuži. na izlasku: "ako ikome pisneš da si me ovdje vidjela, ubit ću te." :D :D :D
vjerojatno ih ima još takvih. :D
Ovo zvuči kao da je posuđivanje i čitanje knjiga kriminalni čin. :zbunj:
Ne znam nikoga tko ide poskrivečki u knjižnicu, barem još nikoga nisam ulovila na djelu, ali znam ih dosta koji stalno nose hrpetine knjiga koje navodno nemaju vremena čitati. Imam i jednog na poslu koji rado kupuje knjige, sav intelektualan, ali je dobra duša, pa se sažali nada mnom siroticom i posuđuje mi svoje nove knjige, a kad ja pročitam, ispričam mu o čemu se radi i kakvi su dojmovi, on ne mora ni čitati. I tako mi sretni i zadovoljni, dao bogek naš dobri, živjeli dugo u simbiozi.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: kako da uspješno lažete o knjigama koje niste pročitali

Unread post by Zeljko »

ne čitam za druge nego za sebe

da mi ljepse bude
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply