Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by Ire »

Zoran wrote:
Ire wrote:sferakonski je natječaj već godinama na isti datum :kava:
Znam. Ali kao osobu koja bi voljela sudjelovati, UOPĆE me to nije briga. Zanima me samo da mi rokovi za dva bitna natječaja ne budu u istom tjednu.
moja je napomena tu jer ne shvaćam zašto se sferakonu predlaže pomicanje roka ako je taj rok tu kakav je već godinama. neka se istraknu predloži ponovno pomicanje roka ako je već njegovo početno pomicanje uzrokovalo probleme.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by Zoran »

nu, predlažem istrakonu da ove godine odobri produženje roka za 14 dana, a iduće godine stavi rok na 15.11.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by davors »

Rezultati 9. Istrakonovog natječaja

Dragi čitatelji, ljubitelji SF-a, pisci, kupci ili posuđivači knjiga i oni koji će nešto od navedenog tek postati, evo službene objave rezultata devetog Istrakonovog natječaja za kratku SF&F priču.

Uvrštenje u devetu Istrakonovu zbirku zaslužili su sljedeći autori sljedećih priča:

Franjo Plavšić: "Vrhunska tajna"
Marijo Glavaš: "Patka"
Sanja Tenjer: "Vampirski stol"
Ed Barol: "Avangarda"
Denis Giljević: "Police"
Mirela Jovičić: "Stablo jabuke"
Danijel Bogdanović: "U mom selu četvrtkom se uvik dicu tuklo"
Vesna Kurilić: "Crveni kaput"
Zoran Krušvar: "Čovjek koji je prodao svijet"
Zoran Krušvar: "Unajmljeni čarobnjak"


Na natječaj su pristigle ukupno 72 priče, a najbolje među njima odabrala je komisija u sastavu: Mirko Grdinić, Tihana Linardon i Davor Šišović. Komisija je ocijenila da je prosječna kvaliteta pristiglih priča vrlo niska te da jedva ima dovoljno suvislih priča za sastaviti zbirku, i da se stoga na devetom Istrakonovom natječaju neće dodijeliti niti jedna od uobičajenih nagrada.

Dragi pisci, lijepo vas molimo da se drugi put malo bolje potrudite!
*Istria is a state of mind*
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by LordShaper »

Opa, to su neki opaki kriteriji ove godine primjenjeni...s obzirom na kvantitet prethodnih godina...a i što se tiče kvalitete očito, jer ono što se inače moglo naći u Istrakonskim zbirkama (sudim po vlastitim pričama, stvari koje su mi upale pred par godina ne bih danas ni curi dao da ih čita :lol: )...

Možda se ljudi ispucali na Sferakonski i UBIQov natječaj :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by Xaotix »

davors wrote:...stoga na devetom Istrakonovom natječaju neće dodijeliti niti jedna od uobičajenih nagrada.
Prokleta recesija! :lol:

Čestitke izabranima!
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by LordShaper »

Xaotix wrote:Čestitke izabranima!
Yes, yes :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Deset priča? Koliko će ta zbirka imati stranica? :scratch:

PS: što se tiče kvalitete, mislim da je svoju ulogu u istoj imala i činjenica da je rok za slanje pomaknut mjesec dana unatrag, pa su ljudi, naviknuti slati sve u zadnji čas (a i ja se ubrajam među njih) pisali navrat-nanos da stignu nešto poslati. Naravno, može biti da je recesija udarila ne samo gospodarstvo, nego i muze, pa su odlučile povisiti cijene, a kako rvacki pisci imaju para koliko i Maja Šuput kvalitetnih pjesama, nisu si ih baš mogli priuštiti, pa je ispalo tako kako je ispalo.

Čestitam svima koji su upali, iako ne znam da li bih trebao. Jer ako su sve pristigle priče bilo tako loše, a ove koje su upale su jedva zadovoljile kriterije, oni koji nisu upali će barem ostati anonimni, neće se znati tko je to napisao takav šrot i moći će se smijati nama koji smo upali, jer smo mi najbolji od najgorih.
Iako... to će biti prva stvar u kojoj sam najbolji! Onda, juhuuuu!!! :wav:

PPS: Nadam se da ćete primijetiti sarkastičan ton u prethodnom odlomku. I onom prije njega. Recesija je, pa nemam love za kupiti znak za sarkazam, pa eto, kako bez njega (prema autorima tog znaka) nitko ne može shvatiti je li netko sarkastičan, moram to dati do znanja na ovakav način. Ah, kvragu, stvarno će mi taj znak biti spas, koliko ću samo manje teksta pisati! :zubo:

Dakle, da rezimiram: žao mi je što su pristigle priče takve kakve jesu, ali sam i sretan i čestitam svima koji su upali u zbirku. :uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Čekaj, pa tu brat-bratu nema 60 kartica teksta?! To će biti kratka zbirka ...
A. Ziljak
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zapravo, kad malo razmislim, ponosan sam što sam upao baš u ovu zbirku. Siguran sam da će postati poznata u budućnosti, kao "ona istrakonska kratka". :D Ne, stvarno mi je drago što sam upao.
Aleksandar Ziljak wrote:Čekaj, pa tu brat-bratu nema 60 kartica teksta?! To će biti kratka zbirka ...
Zašto ne? Ni "Bludućnost" nema više stranica, ako se ne varam.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by ratchet »

Kriza, brate kriza. Nemaju para ni za nagrade ni za zbirku pa onda mi krivi.
Ja odgovorno tvrdim da je moja priča dobra. Ili je bar bila dok je nisam iskasapio za skoro dvije kartice da stane u kalup. Je, na kraju sam zadovoljan što je ušla, jer sam sa samom pričom nakon kidanja bio poprilično nezadovoljan. A i ima Samsung pravo, falilo je vremena na koje smo navikli. Jedva čekam vidjeti ostale, jedino je Krušvar iskočio iz prosječnosti sa dvije priče u zbirci.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by Milena »

U svakom slučaju, čestitke izabranima! :cheers:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by Dagi »

Čestitke izabranima! :cheers:

Što se tiče nagrada, ili je Istrakonova zbirka izgubila cutting edge, čemu jest moglo pridonijeti pomicanje rokova, ili je pitanje recesije, pa se nema para ni za zbirku, ni za nagrade. Pajz' vamo, nema ni pršuta!
:klopa:

Ako je za situaciju kriva recesija, možda bi se moglo razmisliti za sljedeći natječaj (i objaviti unaprijed) da novčanih nagrada ne će biti, odnosno da će biti pokresane. Pa ljudi pišu za golu slavu i drugdje.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by davors »

Nema recesija veze s time; da je bilo više dobrih priča, bila bi i zbirka deblja; a da je bilo odličnih priča, bilo bi i nagrada, pa i pršuta.
*Istria is a state of mind*
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2010. (do 15.12.2009.)

Unread post by Milena »

Ali je zato bar vijest o zbirci završila na Večernjem. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Locked