J.G. Ballard 1930.-2009.

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

J.G. Ballard 1930.-2009.

Unread post by Milena »

I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: J.G. Ballard 1930.-2009.

Unread post by Zeljko »

:(
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: J.G. Ballard 1930.-2009.

Unread post by galaxie500 »

Jedan od najboljih pisaca druge polovice dvadesetog stoljeća (ne mislim samo na SF).
Osobno su mi najdraži njegovi raniji romani i kratke priče iz šezdesetih, kao The Drowned World, The Crystal World, The Drought, The Wind from Nowhere, ali volim i High Rise, The Crash, The Atrocity Exhibition, The Day of Creation... Ipak, najdraže njegovo djelo mi je zbirka Vermilion Sands iz koje su dvije-tri priče bile i u Siriusu.
Omiljeni glavni likovi bili su mu liječnici (i sam je studirao medicinu, ali je odustao), teme postapokaliptične, propadanje okoliša, morala, ljudskih vrijednosti, a obožavao je avione i druga letala (njih ima u skoro svakom djelu). Omiljena mjesta radnje bila su napuštena ljetovališta, Afrika, mjesta gdje dekadencija cvijeta, a vrlo malo toga imalo je veze sa svemirom (ostarjeli astronauti, propali svemirski programi), tek nekoliko priča s početka karijere.
Post Reply