Twilight

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Twilight

Unread post by niniane »

Okej, naprosto sam ovo MORALA pogledati (knjigu još nijednu nisam pročitala ***************************) da vidim oko čega se to digao takav teen hype.
I, uf, što reći... ovdje otvaram sezonu pljuvanja po filmu... ups, što sam to napisala? Mislih reći, sezonu poštenih kritika filma :vrag:

Nije mi se NIMALo svidio. Ne samo da je glavna likica "ja-sam-tako-posebna-i-oh-jao" emo, svi je vole i žele se družiti s njom iako fakat ne vidim zašto, glavni lik vampir je još više emo i totalno nesposoban prikriti svoju vampirsku prirodu pred ljudima (točnije, svojom-oh-tako-velikom-ljubavi-kojoj-ne-može-čitati-misli-pa-mu-je-zato-tako-oh-napeta) kao da nema već sto godina. Zatim, njegova obitelj koja prihvati klinku koja je poprilična prijetnja jer zna za njihovo postojanje, zatim vampirski baseball, pa tek hint Indijanaca-vukova/vukodlaka koji je tako oh-neuočljiv, pa nesposobni roditelji koji nemaju podloge u stvarnosti, pa cijela ta emo oh-mi-se-volimo spika koja je tako bljutava da to nije normalno, pa totalni nedostatak kemije između lika i likice, pa njeno inzistiranje na kraju da je se pretvori u vampira i zadnja rečenica "I know what I want", pa... E mogla bih tako do preksutra.

Sve u svemu, našla sam možda tri iole okej momenta u filmu, a sve ostalo mi je bilo totalno bezveze. (Od ova tri, jedan je kad klinka za njegove super-moći kaže "I considered radioactive spiders and Kryptonite")

Okej mi je to što vampiri nemau velike, oštre očnjake. I okej su mi tri bad guys vampira koji se ponašaju malo više vampirski od ovih vegetarijanskih, ne-pijemo-ljudsku-krv-nego-samo-životinjsku-iako-je-bljak obiteljskih tipova. I to je otprilike to.

Btw, jedna od ta tri bad guys vampira, ženska s dugom kosom, se zove Viktoria. Kinda made me laugh.
Last edited by Ire on 11 Jan 2009, 12:45, edited 2 times in total.
Reason: Korisnik, pače moderator, se nije pridržavao pravila foruma
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Twilight

Unread post by Ire »

a što si ti očekivala od ovog filma? :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Twilight

Unread post by niniane »

Pa nisam ništa puno očekivala, samo sam htjela vidjeti what`s the big deal. :zbunj:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Twilight

Unread post by Ire »

za hrpe napaljenih emo tinejdžerica - smisao života :zubo:
za tebe ništa - osim ako nisi napaljena emo tinejdžerica :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Twilight

Unread post by poison »

nisam ga još pogledala do kraja. na dva puta sam stigla do sat -sat i deset minuta, a onda se posvetila zanimljivijim stvarima: pranju veša, pisanju priprema... :D
sad ozbiljno: knjige su simpatične. film je promašaj. kao što rekoh, nisam stigla do kraja (čekam da počnem zbilja umirati od dosade da pogledam zadnjih pola sata), ali ovo što sam vidjela... evo, da ne budem zla: cool scena mi je ono kad vampači ulaze u kantinu - jedna od boljih ulaznih scena.
sa cijelim tim "mi smo tako emo" stavom uspjeli su ubiti sve što je u knjizi bilo simpatično. ma, sve skupa, ostali su mi samo tragovi bljak-detalja, koji su bili previše intenzivni da bi ih se potisnulo u sjećanju. :D
promašaj, promašaj, promašaj...
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Twilight

Unread post by niniane »

Ire wrote:za tebe ništa - osim ako nisi napaljena emo tinejdžerica :D
LOL, tinejdžerica definitivno nisam već neko vrijeme, a emo nisam nikad ni bila :zubo:
Al ozbiljno. Kad sam imala kojih 14-15 godina, gledala sam Intervju s vampirom, zaljubila se u Brada Pitta, ali u svom "dnevniku gledanja filmova" zapisala kako je, eto, "šteta što je Louis tako njinjast i cendrav". :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Twilight

Unread post by Ire »

znači samo si napaljena :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Twilight

Unread post by niniane »

:angel:
Nije moglo proći neprimijećeno, jelda?... :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Twilight

Unread post by Ire »

za što me ti smatraš? :D :P :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Twilight

Unread post by Xaotix »

Čekamo Merlinovu reakciju :lol:

Mene zanima jedna stvar. Glavni vampir u Twiglightu ima koliko, 100tinjak godina? I još uvijek ide u srednju školu?
Pretpostavljam da ideja lika nije bila da to radi jer se pali na srednjoškoljke (ipaj je namijenjeno tweenisma). Kako to onda objašnjavaju, ako mali nije totalni retard?
Randomness is strong with this one!
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Twilight

Unread post by poison »

to ti je simple. vampač ti je u tijelu 17-godišnjaka. obitelj se nastoji uklopiti u sredinu, pa onda "klince" pošalju u školu, i to u razred-dva niže, kako bi dulje mogli ostati negdje, jer ako starta kao 16-godišnjak, može se švercati tamo negdje do 21-22, prije nego što nekome nestarenje postane sumnjivo.
nije baš da pretjerano drži vodu kad se ovako sroči, ali bar je neko objašnjenje. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Twilight

Unread post by Makovnjacha »

Eh, bila ja jučer s boljom polovicom u kinu i u nedostatku slobodnih sjedala za ostale projekcije, pogledali smo dotični filmček.

Nažalost bih se morala složiti s prvim postom u ovoj temi (mislim da je to bila niniane)- jednostavno previše neprobavljivih stvari za prožvakati. Jedina dobra stvar u filmu su donekle humoristične scene (ono s kriptonitom, suzavcem, sačmaricom i tak to). Da sam možda 5 godina mlađa film bi mi vjerojatno bio odličan.

Svaćam zašto klinke padaju na to: princ na bijelom konju, savršena ljubav na prvi pogled, oni su spremni žrtvovat život jedan za drugog iako se znaju ono, hm, 2 tjedna...bla, bla, blaa.

Jedino moram priznat da sam nakon gledanja filma dobila neopisiv poriv da si kupim gel sa zlatnim šljokicama. :scratch: Vjerojatno su u film strpali par subliminalnih poruka.

Ugl. ne preporučam za gledanje bez škrnecle za povraćanje.

P.S. nisam pročitala knjige.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Twilight

Unread post by Nazir »

Makovnjacha wrote:Eh, bila ja jučer s boljom polovicom u kinu i...
...tolko bilo zanimljivo da sam bio LIVE upucen u dogadanje :lol: :lol:

(al bolje da sutim, znam da cu pogledat prije il kasnije film pa je pitanje hocu li jos imat hrabrosti to priznat u javnosti) :zubo:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Twilight

Unread post by Ire »

koji vam je? zašto svi gledate smeće iako znate da je smeće? :scratch:
pipl su čudni
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply