SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by Nimrod »

U utorak, 2. 12. 2008. u 19:30 sati održat će se projekcija SF klasika „Žena na Mjesecu" u prostorijama društva SFera. U sklopu SF Vintage programa , u prostorijama društva SFera na zagrebačkoj Kajzerici (IV. Podbrežje 5), SFera će dva puta mjesečno organizirati projekciju starog filmskog SF klasika, popraćenu predavanjem o filmu, autorima, književnim predlošcima, triviji i svim ostalim stvarima koje oduševljavaju filmofile koliko i SF geekove.
Ovogodišnji SF Vintage kreće projekcijom filma Žena na mjesecu, (Frau im Mond), slavnog Fritza Langa iz davne 1929. godine . Film traje 156 minuta, a projekcija započinje nakon uvodnog predavanja Aleksandra Žiljaka, dugogodišnjeg kritičara SF filmova u SFerinom glasilu Parseku. Ulaz je besplatan!
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by niniane »

Jučer je bilo prezabavno - još uvijek ne mogu vjerovati da sam skoro tri sata gledala NIJEMI film :zbunj:, i kraj je malo njinjast - ali mislim da je kino u SFeri pun pogodak! :D
... characters, personalities, stories and larps...
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by Quicksilver »

niniane wrote:Jučer je bilo prezabavno - još uvijek ne mogu vjerovati da sam skoro tri sata gledala NIJEMI film :zbunj:, i kraj je malo njinjast - ali mislim da je kino u SFeri pun pogodak! :D
Baš mi je drago da se takve stvari organiziraju. :cheers:
Inače njemačka kinematografija zlatnog doba ima fenomenalnih filmova.
Ne znam dal se već prikazivao u Sferi, ali svakako pogledaj prvi horor ikad:
Das Cabinet des Dr. Caligari (1920.) - ako nisi vidjela, definitivno ću ti posuditi, imam doma privatnu kolekciju švapskih filmova iz 20.-ih/30.ih/40.ih.
Sestra i ja smo se oduzele na taj film.
:ninja:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by niniane »

Quicksilver wrote:Das Cabinet des Dr. Caligari (1920.) - ako nisi vidjela, definitivno ću ti posuditi, imam doma privatnu kolekciju švapskih filmova iz 20.-ih/30.ih/40.ih.
Gimme, gimme, gimme! :blob:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by Nimrod »

Ja sam htjela predložiti da Kaligfari bude u SF Vintage ali nisam imala primjerak, kao ni Žiljak. Ali uvijek ga možemo pitati može li se to ubaciti...

I meni je bilo super, pogotvo onaj dio s predavanjem prije filma, tako je puno zanimljivije gledate te stare filmove. :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Za 10 dana opet!
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by Quicksilver »

Nimrod wrote:Ja sam htjela predložiti da Kaligfari bude u SF Vintage ali nisam imala primjerak, kao ni Žiljak. Ali uvijek ga možemo pitati može li se to ubaciti...
Nema problema. Budem ja spržila Caligarija (+ još koji takav film, kaj već nadjem) i dam SFERI u kolekciju.
Doći ću jedan utorak, pa dopeljam film(ove).
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Možemo staviti i Caligarija, ako bude termina, a shvatio sam da bi moglo biti. Inače, planiram Frankensteina i Frankensteinovu nevjestu u paketu (ukupno cca 145 minuta, mislim da nije predugo), i Things to Come, te Draculu, onog originalnog. :D

Ono što bih vrlo rado stavio, ali imam samo snimljeno s telke na VHS-u, je King Kong iz 1934. Dakle. ima li to tko na DVD-u ili DivX, ili ako netko ima i zna kako spojiti video na onaj projektor. :scratch:
A. Ziljak
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by niniane »

Aleksandar Ziljak wrote:Inače, planiram Frankensteina i Frankensteinovu nevjestu u paketu (ukupno cca 145 minuta, mislim da nije predugo), i Things to Come, te Draculu, onog originalnog. :D
:cheers: :cheers: :cheers:
Can`t wait! :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by Xaotix »

Aleksandar Ziljak wrote:Ono što bih vrlo rado stavio, ali imam samo snimljeno s telke na VHS-u, je King Kong iz 1934. Dakle. ima li to tko na DVD-u ili DivX, ili ako netko ima i zna kako spojiti video na onaj projektor. :scratch:
Hmmm.. Nemamo li nekakav video na Kajzerici? Mogu i ja donirati player ako taj ne radi. Što se tiče spajanja, mislim da se sjećam video konektora na projektoru. U svakom slučaju, može li mi netko poslati fotku ili popis konektora na projektoru, pa ću potražiti kablove i adaptere (Petra? Ako je projektor kod nje...).

Kad završimo s njim, ima da pušća filmove sa svega što nam padne pod ruku :vrag:
Randomness is strong with this one!
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by Quicksilver »

Aleksandar Ziljak wrote:Možemo staviti i Caligarija, ako bude termina, a shvatio sam da bi moglo biti. Inače, planiram Frankensteina i Frankensteinovu nevjestu u paketu (ukupno cca 145 minuta, mislim da nije predugo)
Odlično! Vidjela sam da je gledaonica za dva utorka, pa dolazim tada (Frankensteina & suprugu mu nisam još gledala) i dopeljavam još svoje kaj nađem. King Konga nažalost nemam na DVD-u.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: SF Vintage u SFeri: uto, 2.12., 19:30, "Žena na Mjesecu"

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Xaotix wrote: Hmmm.. Nemamo li nekakav video na Kajzerici? Mogu i ja donirati player ako taj ne radi. Što se tiče spajanja, mislim da se sjećam video konektora na projektoru. U svakom slučaju, može li mi netko poslati fotku ili popis konektora na projektoru, pa ću potražiti kablove i adaptere (Petra? Ako je projektor kod nje...).
OK, ako se to dade nekako riješiti ...
A. Ziljak
Post Reply