Što trenutno gleduckate?

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Ire »

meni ima taman epizoda. što? sve mora biti trčanje i ubijanje? ostavite meso na miru. serije trebaju imati meso. meso daje dubinu.

dobra je sezona, nije kao children of earth, ali je dobra.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Xaotix »

Falling skies.
Jedna polovica mozga kaže da je serija dobra, druga lupa vijugom po kaloti lubanje. Ne znam koja je koja.

Karakterizacija likova u prvoj epizodi zahtijeva apaurin (profesor povijesti koji ne može ni na šekret a da to ne poveže sa starim rimljanima,tek tolko da se zna što mu je struka... itd).
No, borbe s Skittersima su mi ok. Ima u svemu daška partizanskih filmova.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Brumiko »

Netko gledao Super 8? Krilatica bi mogla glasiti: Gooniesprotiv Aliena - ili ipak ne? Film je relativno zanimljiv, dječje-pustolovni. Reći bilo što drugi značilo bi debelo zaći u spojlere.
Usput, Super 8 je puno pametniji od Kauboja i svemiraca. :D
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by ratchet »

Pa, više manje je film za djecu. Ali nije bedast, sasvim je pristojan, pogledao sam ga sa sinom i kakva sve sranja prodaju pod blockbustere i hitove isl, ovo je dobar film.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Xaotix »

Brumiko wrote:Netko gledao Super 8? Krilatica bi mogla glasiti: Gooniesprotiv Aliena - ili ipak ne?


Kad si već spomenuo kids vs aliens, na to-do listi mi već duže vremena stoji Attack the Block. Čuo sam dosta dobrih stvari, a i riječ je o Englezima a ne o Amerima, pa su šanse da je stvar bolja ipak malo veće.
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

Dobar je Attack the block, valjda najbolji monster movie zadnjih ohoho godina...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

Pilot Terra Nova. :x Tko mi krene tvrditi za ovo da je dobar sf ili dobra serija ili da valja jer je eto, odmak od star trekastih stvari koje se inače vrte na tv, slobodno nek se obrati ovom krvavom zidu, ja ga ne slušam, glava me boli i ne zanimaju me nategnuti argumenti zašto ovo valja kad ne valja nikako.

Par sitnica koje zapinju za oko, tipa 22. stoljeće, svijetu se klima raspada, okoliš nepostojeći, jedina nada leži 85 milijuna godina u prošlosti. Dakle što, imaju dovoljno napredni tech da putuju kroz vrijeme ali ne i da poprave okoliš i klimu...population control policija kuca na vrata i pretražuje stanove u najboljoj maniri gestapa. Okej, očito se radi o svijetu gdje vlasti mogu raditi što hoće, prava građana not so much, zašto se onda ne provodi prisilna privremena sterilizacija pa da se djeca mogu samo uz dozvolu uopće začeti?...osiguranje postrojenja koje čuva i održava jedinu vezu s pretpotopnim rajem vrijedi samo do trenutka kad Jason O'Mara treba ući unutra, onda se uveze viseći ispod kamiona i nitko ga ne skuži. Kako je pobjegao iz zatvora je isto mumljmumljnijebitno...pukovnik Quaritch se nekako smekšao, ljubazan je prema kolonizatorima no s druge strane stol mu je staklena ploča namontirana na postolje od tiranosaurove glave :notworthy: ...hej klinci smo i našli smo tragove mogućeg postojanja napredne civilizacije koja nema veze s nama, naravno da nikom ne spominjemo...

Generalno filing imam da se radi o scenariju koji su htjeli još tokom 90ih snimiti ali bi animatronički dinosauri za tadašnji budžet izgledali komično :lol2: :lol2: pa su sad uvalili cgi up the wazoo ali zadržali radnju i karakterizaciju likova i takoto...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Milena »

LordShaper wrote:Kako je pobjegao iz zatvora je isto mumljmumljnijebitno...
Meni je najbolje kako je to riješio Jim Jarmusch u Down by Law...

Scena 1, zatvorska ćelija
Zatvorenik 1: I know how we can escape!
Zatvorenik 2: How?
Zatvorenik 1: Like in American films!

Scena 2: Njih trojica trče poljem...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

:lol2: :lol2: :lol2: thanx, needed that :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Ire »

nisam izdržala do kraja epizode, pa me zanima sljedeće kao potencijalni razlog da odgledam:

ima li to što Familija ima dijete viška i to što je Otac bio u zatvoru te bježao iz njega ikakve veze ili utjecaja na radnju serije?

fala na odgovorima
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by LordShaper »

Ne. Malu viška prokrijumčare u torbi i to je to, od trenutka kad završe u prošlosti nikome ništa, zapovjednik baze ni sam ne odobrava taj population control a definitivno im nema namjeru probleme raditi oko male. A s Ocem postane najbest prijatelj čim im se oči sretnu i zaposli ga kao security.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Ire »

#facepalm :x :( :puca: :dum: :krepan: :fuj:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Brumiko »

Dobrinja Nikitič i Zmaj Gorinič. Za one koji žele guglat i bingat o tome na engleskom, brijem da se na engleski transkribira kao Dobrynya Nikitich i Zmey Gorynych. Divan crtić, klasično animiran, prekrasna animacija i boje. Vrlo slobodna prerada staroruske legende, s drugim likovima iz staroslavenske mitologije poput Babe Jage. Interesantni su dijelovi koji parodiraju Matrix i jedan kratak kadar s Alienom. :zubo:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Xaotix »

Xaotix wrote:Falling skies.
Jedna polovica mozga kaže da je serija dobra, druga lupa vijugom po kaloti lubanje. Ne znam koja je koja.
Zadnja epizoda je sve odlučila... W.T.F.???. Ignorirat ću rupe u zakonima fizike, ignorirat ću neke bizarne odluke (kraj svijeta pa se malkoc puca po šavovima), evo čak ću ignorirati i što uredno zaboravljaju brdo stvari iz svih prethodnih epizoda, ignororat ću najbijedniji cliffhanger u zadnjih neznamkolko godina... I onda mi ostane samo uvodna špica o kojoj nemam kaj za reć.
Randomness is strong with this one!
Post Reply