BESPUĆA: rasprava (Zajednički svijet *klap* treći put)

Literarna radionica / RPG / neuspjeli pokušaj / joint effort /štogod. Ako naletite na ovo, malo pogledajte. Ako vam ništa nije jasno, pitajte.

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by niniane »

A da svatko jednostavno uzme jedan planet u tom svemiru i napravi na njemu što hoće?... :D
Ja želim kloniranje. I pokuse. I brisanje pamćenja. (dosta gledam Dosjee X u zadnje vrijeme :angel: )
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Ma može svemir, zašto ne, ali dobar komad planeta je opustošen ili na rubu egzistencije. Već sam počeo pisati prvo poglavlje na svemirskoj stanici, ne vidim ništa loše u tome. Što vi kažete? Možemo započeti tako da su nam likovi razbacani i onda im nekako spojiti puteve.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

niniane wrote:A da svatko jednostavno uzme jedan planet u tom svemiru i napravi na njemu što hoće?... :D
Ma što jedan, uzmi pedeset :D

Ali poanta je da uzmeš likove i s njima nešto radiš.

Dakle, ljudi, oće neko počet il šta? :P
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Sad mi palo na pamet, možemo ovdje postati odlomke, komentirati ih i zatim prebaciti gotove verzije na novi Topic, tako da oni koji žele pročitati imaju lijepši pregled.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Nebelwerfer »

gud finking...
jer sam baš htio napisat kako me za napisat za sutra i prekosutra čekaju:
slika pokreta i pokret slike (medijska kultura)
srednjoeuropski identitet kod krleže (europski studiji)
realizam, moderniza i naturalizam u afroameričkoj književnosti
richard wright (afroamerička knjiž.)
5 strana higly advanced vježbi iz eng.
i za naučit klingonski (da i to učimo), rune, glagoljicu, fenički i hebrejski za kolokvij iz povijesti pisma. :lol:
i naravno sve u zadnji čas se radi... :boink:

edit: a baš bih rado calebu smjestio neki random encounter na postaji :zubo:
Image
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Nebelwerfer wrote: ...baš bih rado calebu smjestio neki random encounter na postaji :zubo:
Aha. Great minds do think alike :D
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

scorpius wrote:Skočne stanice bile su zapravo ostaci nekada velikih trgovačkih raskrižja, u vrijeme kada nije postojala nadsvjetlosna brzina, kada su brodovi na putu od sustava do sustava prolazili kroz niz skočnih vrata. To je bilo vrijeme zlatnog doba međuzvjezdane ekonomije, vrijeme kada se na ovakvim stanicama moglo dobro zaraditi. Danas one su samo okupljališta najvećeg taloga ološa, pirata, krijumčara, plaćenika i drugih propalih slučajeva u potrazi za novim ili boljim životom. Ovo je mjesto tjekom godina steklo određenu reputaciju unutar određenih krugova, njen naziv "Ivanova Zemlja" često je izazivao strahopoštovanje. Od svih mogućih rupa u svemiru ova je bila jedna od najgorih.
Zaplet mi dajte, zaplet! Neću infodumpove! Ovo je RPG, a ne literarna radioica! :dum:
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Ups! RPG? Ja sam mislio da pišemo priču, ali po principu played by forum RPG-a...
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Krivo si mislio :zubo: A što se tiče prepravljanja, nema prepravljanja, prepravljat ćete poslije, ako ikad ispadne nešto smisleno od svega. Ja razdvojio, a vi smišljajte zajednički naziv.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Hm, okej, ako netko misli da sam previše ubrzao, recite.

Inače, da pojasnim, ne bih rekao da pišemo priču po RPG pravilima, nego da igramo RPG po pravilu literarne radionice :D
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by niniane »

Izitpajn wrote:Zaplet mi dajte, zaplet! Neću infodumpove! Ovo je RPG, a ne literarna radioica! :dum:
Alaj si se zapalio... :D

Moj uvod:

Lorena je dahtala poput životinje dok je trčala mračnim, opustošenim ulicama koje su se prostirale, činilo joj se, unedogled. Bili su joj za petama, osjećala ih je čak i u tom mraku koji je gušio njena osjetila. Njihov dah palio joj je gola leđa i nisu pomagala ni nagla skretanja, ni visoki skokovi, ni prolijetanje kroz rupe i šupljine; lovina je nepogrešivo osjećala svoje lovce, a žigovi koje su joj udarili pekli su poput žeravice.
Spretno je skočila na vrh polusrušene zgrade, osjećajući ono poznato, usporeno istezanje mišića, dok se svijet oko nje usporavao, poput starog hologramskog filma. Doskok je bio mekan, nečujan, a kad je sa te zgrade skočila na sljedeću, i opet na sljedeću, vrelina na leđima je malo oslabila. Ohrabrena time, ispružila se na ravnom krovu, umirujući svjesno svoje srce koje je bubnjalo, izazivajući joj metalnu škripu u ušima. Duboko je udahnula par puta, povlačeći sve svoje oznake što je dublje mogla, a zatim naćuli uši, istežući ih do maksimuma.
Topot teških, vojnih čizama se udaljavao. Odahnula je s olakšanjem.
Mrzim ovaj planet, pomisli po tko zna koji put.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Nego, Scorpiovu priču sam stavio u poseban topic bez da sam ga pitao pa mi je palo na pamet da možda nisam trebao, bar ne prije nego što njega pitam. Ajde da se sad dogovorite(mo), ja predlažem da daljnje ovakve stvari idu na taj topic, a ovdje ostavit raspravu.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Tako bi bilo preglednije... Prebaci onda i od Niniane
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Ok, ali ako je ovo RPG, tko nam je onda GM? Netko nas mora usmjeravati, ili nam javiti kada idemo predaleko od glavne radnje, koju još btw nemamo.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
Post Reply