Fejsbuk

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Fejsbuk

Unread post by davors »

Eto, nagovorili ste me, a kako vidim da tamo ima bar petnaestak ljudi odavde, sad ćete malo trpjeti zapitkivanja i traženje savjeta. Evo recimo:

- Jel vam se to čini korisno, ima li smisla lansirati ikakve ozbiljne/informativne/svrsishodne sadržaje (pozivanje ljudi na nekakve događaje, objava izlaska neke knjige, za što nam uostalom već služi NOSF ili blogovi), ili je pravi smisao toga samo za*jebancija?
- Sve su aplikacije na engleskom, koliko sam vidio, ili ima i nešto lokaliziranoga?
- Mogu li se umetati vlastite slikice i kako, gdje ima neki help oko toga?
- Vidim da se nudi masa aplikacija u vezi filma i glazbe; ima li nešto u vezi knjiga, a pogotovo da se može nadograditi našim stvarima?
- Vidio sam opciju "create your own quizz" ili tako nekako, je li netko već probao?

Iako svi govore da "tamo ima puno ljudi" s kojima se "odavno izgubio kontakt", nisam baš našao nekoga koga znam odavno, a da ga davno nisam vidio/čuo, ; opcije school/college su mi jako čudne za naše uobičajene nazive i kratice (na naziv mog bivšeg faksa nema nikakvog feedbacka? pogotovo nema nikakvog učinka upisivanje raznih varijanti naziva moje bivše srednje škole iz vremena usmjerenog obrazovanja...)... Ispada da taj fejsbuk služi da bismo se mi, koji se i inače ovdje poznajemo, malo zabavljali i igrali...
*Istria is a state of mind*
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Fejsbuk

Unread post by niniane »

Davors se navukao :D :lol:

Bez brige, proći će... :angel:

Za stavljanje slika imaš opciju na lijevoj traci, piše baš "Slike" ili "Pictures" ili tako nekako...

Ozbiljni/informativni/svrsishodni sadržaji se zasad, koliko vidjeh, pojavljuju u vidu najave događaja (bilo i za Istrakon i za SFeraKon). I, eventualno, kroz grupe - SFera ima svoju grupu, kao i npr. Prizma i 3.Zmaj.

Ima neka aplikacija naziva iRead vezana za knjige, nisam se još aktivno pozabavila s njom.

Kviz ne probah napraviti.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: Fejsbuk

Unread post by Chrisette »

Osim iReada ima, barem meni, puno jednostavnija i ljepša aplikacija I'm Reading, pa preporučujem.

SciFi Centar je nedavno napravio svoju službenu Facebook stranicu (baš "page", ne grupu) pa isto tako mislim da bi i NOSF-u dobro došlo. Ljudi se javno mogu deklarirati kao fanovi NOSF-a pa u neku ruku možete i pogledati tko sve prati vaš sajt. Naravno uz to ide i prednost da, kad god netko postane vaš fan, to vide i njegovi frendovi pa i oni mogu bacit pogled, što je lančana reakcija.
Image
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Fejsbuk

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja se još uvijek uspješno držim podalje od te navlakuše. Pitanje je do kad ću uspjeti, ali srećom, imam čvrstu volju. :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Fejsbuk

Unread post by Zeljko »

pih
ja sam tamo skoro 10mjeseci :zubo:

ako se pravilno koristi moze biti super stvar
uostalom kao cijeli internet


redovno dobivam pozive za razne aktivnosti izlaske koncerte...
sjajno :angel:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Fejsbuk

Unread post by Xaotix »

Wejstbuk? :lol:

Hrpa frendova koja se prijavila na Facebook je trajala kojih mjesec dva, ali je onda odustala. Uglavnom, onih par preostalih ga koriste kao servis za obavijesti, kao Željko.
Ja se nisam prikvačio, niti imam namjeru.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Fejsbuk

Unread post by Zeljko »

kažem
ako se pravilno koristi polučuje rezultate

mozete se malo iznervirati kad vidite nečije slike s putovanja ili tako... ali ne mnogo sve zavisi kakvi ste vi :D :zubo:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Fejsbuk

Unread post by Ire »

ua fejs!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Fejsbuk

Unread post by Nazir »

Savrsen time waster :puca: Fala bogu da ga bas i ne koristim. No kako ljudi kazu, moze posluzit ko ok informator za neke evente...
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: Fejsbuk

Unread post by Ariel »

da,samo kako na facebooku doć do ljudi koji su na nosf-u? jel ima grupa ili šta? :scratch:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Fejsbuk

Unread post by niniane »

Nema, trebalo bi je napravit :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Fejsbuk

Unread post by Zeljko »

:zubo: ajmo admini napravite grupu

pa da vas mogu gledati :D kako izgledate :cheers:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Fejsbuk

Unread post by Nazir »

Pa ima grupa sfera, skoro pa isto :zubo:
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Fejsbuk

Unread post by Tanja.C »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ja se još uvijek uspješno držim podalje od te navlakuše. Pitanje je do kad ću uspjeti, ali srećom, imam čvrstu volju. :zubo:
Pazi ovo: visim ja na FB-u, gledam profil od poznanika i u tom trenutku mi dragi pogleda preko ramena na monitor i izjavi veseli "Oooooooooo!!!". Ja ga pitam koji mu je, a on meni: "Jel to Samsung?" Kažem mu da nije (fakat ti je XY čovjek sličan), ali da bi se i ja isto tako veselila Samsungu na fejsu. :D Eto, pola sata nakon toga tu pročitam tvoje shvaćanje. (Jel ti volja još uvijek tako čvrsta, ha? Ha? :hehe: )

Meni inače FB dođe kao zezancija i vrlo malo kao informativni medij. Međutim u grupu Prizma se je upisalo nekoliko ljudi koji su grupu našli baš na FB-u i čekaju da tamo objavljujem evente, povezane sa Prizmom. :dontknow: Dakle ipak ima ljudi koji tamo traže i ozbiljne informacije.
Post Reply