Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by niniane »

ratchet wrote:Kupio sam Ubiq, tamo su i mail adrese i poslao dvije priče. Sad što su odbijene je jedna stvar, ali Žiljak se jako brzo javio da je dobio priče i ubrzo se javio i sa komentarom i objašnjenjem i ponekim savjetom. Sve u svemu jako pošten pristup.
Kako to d aja onda čekam povratnu informaciju za jednu priču već, ahm, godinu dana (a tu sam čak poslala uz preporuku), a za drugu par mjeseci?.... A slala sam i mailove-podsjetnike.
Čini mi se da pristup ipak nije sasvim jednak prema svima.
ratchet wrote:Osobno mislim da bi Ubiq mogao objaviti i neki godišnji specijal, samo sa par romana kad ih već ima, uz nešto veću cijenu. Valjda bi našli interes ( čitaj: pozitivnu nulu ).
S tim se slažem.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by ratchet »

Stvarno neznam kako odgovoriti na to pitanje i u čemu je stvar. Ali nema tu nikave protekcije ili nečeg drugog. Žiljka nikada nisam upoznao i prvi put smo se dopisivali u vezi priča. Uz to niti ne živim u Zagrebu, niti sam član Sfere.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Tomislav Sakic »

niniane wrote:Kako to d aja onda čekam povratnu informaciju za jednu priču već, ahm, godinu dana (a tu sam čak poslala uz preporuku), a za drugu par mjeseci?.... A slala sam i mailove-podsjetnike.
Čini mi se da pristup ipak nije sasvim jednak prema svima.
Godinu dana? Ubiq načelno postoji od nakon sferakona, arealno od interlibera... Mejlove podsjetnike? Preporuku? Ja nisam dobio nikad pricu s preporukom, a kamoli podsjetnik. Mislim da nam to ipak ni ne treba, preporuka nikom nece pomoci ni odmoci.

Mislim da je ova rasprava bespredmetna, Ubiq radi transparentno koliko to casopisi rade, a svatko je ili dobio neki odgovor, ili ce dobiti kada proces zavrsi. Pa tako i niniane (tko god bio taj "ja koji ceka" iza imena niniane) kada dodje na red. Nitko nije tiskan a da nije to odobrio, niti je itko odbijen a da to ne zna.

Prvi broj, buduci da je radjen kao pilot-broj, uredjen je vise-manje pozivno, i nije citano nista sto je bilo poslano jer submission-guidelines i nije bilo prije nego je izasao prvi broj. Svi autori su bili ili pozvani, ili je čitano ono što je SFERA imala na lageru (sferakonska zbirka). To znaci da dosta materijala je tek u razmatranju za drugi broj, koji izlazi za tri mjeseca, dakle je jos dosta rano. A i ne zna se sto ide dok se broj ne zakljuci, dakle ako je stavr ok, ali ima bolja, ne znaci da nesto ne ostavljamo za iduci broj. Pa tako i drugi Ubiq tek odradjuje dugove od prvoga broja, pa neke autore vec treba zamoliti da cekaju treci broj.

Ovo s linkovima je bezveze i zakljucujem ovu raspravu. U prvok broju Ubiqa je uputa kaom slati priloge, i odmah je ista stavljena na forum. Kako je sajt tek u izradi, tek u impressumu drugoga broja moze biti naveden sajt s uputama - koje su ionako tiskane u impressumu.

Podsjetit cu samo da se u "profesionalnim" casopisima odgovor najcesce i ne dobije, a na objavu se ceka i vise od godinu dana, a placanje - tad ili nikad. Sve ovo ovdje je lakrdija i mislim da je ispod razine. Nismo mala djeca ni uvrijedjene velicine.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by ratchet »

He,he. Ono sa tko god se krije iza Niniane me podsjetilo na epizodu Mućki kad su čistili kristalne lustere. Kad već ne znaju tko si itd. A ista u prirodi kao na slici, stvarno. Ali ipak kad već pisac uloži trud u priču, pa makar bila loša, jedno e-pisamce nakon par mjeseci, makar šablonsko, tipa hvala ali ne hvala bi ipak bilo pristojno. Eto nakraju se rasprava o jednom Irskom časopisu odmetnula u skroz druge vode. A nije loš časopis, zbilja. I stariji brojevi se mogu kupiti preko interneta sa paypalom za sitne novce. Za download kao pdf. Što će vjerojatno biti budučnost i naših časopisa.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by niniane »

Tomislav Sakic wrote:Godinu dana? Ubiq načelno postoji od nakon sferakona, arealno od interlibera... Mejlove podsjetnike? Preporuku? Ja nisam dobio nikad pricu s preporukom, a kamoli podsjetnik. Mislim da nam to ipak ni ne treba, preporuka nikom nece pomoci ni odmoci.
Da razjasnim: radilo se o priči koja nije prošla za prošlogodišnju sferakonsku zbirku (zbog žanra, kako mi je rečeno, ne zbog kvalitete) i Tanja Jambrišak je preporučila tu moju priču Žiljku za "novi časopis" (nisam ziher jel se tada uopće znalo koji će biti naslov; bilo je to na književnoj večeri u Močvari, negdje u 1.mj. 2007. ako se ne varam). Ja poslala priču Žiljku i nikad dobila odgovor niti kritiku - a poslala sam mail-podsjetnik Žiljku jedno dva ili tri puta, čisto ono "Please, daj mi ju bar iskritiziraj da znam gdje griješim" - however, on ju još nije stigao pročitati.

Eto - ne napadam ja nikoga, zaista, samo se slažem s Ratchetom - mi mladi pisci jako cijenimo svaku konstruktivnu kritiku.
... characters, personalities, stories and larps...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Tomislav Sakic »

Koji nisu dobili odbijenicu, jos su u razmatranju, to znaci to :) Ja jos citam neke novele pune Jure(ta) Granda :(
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Nimrod »

ratchet wrote:Stvarno neznam kako odgovoriti na to pitanje i u čemu je stvar. Ali nema tu nikave protekcije ili nečeg drugog. Žiljka nikada nisam upoznao i prvi put smo se dopisivali u vezi priča. Uz to niti ne živim u Zagrebu, niti sam član Sfere.
am going to frame this :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

svi moji komentari dolaze iz PR-ovskog kuta, ali sad nemam vremena natipkavati dalje, vidimo se u petak pa možemo potegnuti i tu temu. :zubo:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

ratchet wrote:Dobro za zaključak, kod NOSF-a je sve zbilja kristalno jasno što se tiče slanja priloga i u tome je najbolje organiziran. Iako bi bilo zgodno znati kakvi su planovi izdavanja. Je li prošle godine bio jedan ili dva broja? što se planira ove godine? Ima li, naprimjer, dovoljno materijala na lageru, treba li još priča i priloga, i posebno što je sa onima koje su poslane, koje su prihvaćene a koje odbijene? Mislim, to bi trebali nakon par mjeseci javiti osobno autorima. Znam nije lako urednici koja besplatno obavlja sav taj posao, ali NOSF je značajno podigao kvalitetu otkako ga Ire vodi i nadam se da će imati volje i ubuduće.
odgovori na pitanja su ovdje
:kava:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Izitpajn »

Nimrod wrote:vidimo se u petak
Što je u petak?
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Aleksandar Ziljak »

niniane wrote:
Tomislav Sakic wrote:Godinu dana? etc...
Tomislav je odgovorio: još su u razmatranju. Na žalost, proces uređivanja u jednom ovakvom polugodišnjem časopisu će biti prilično dug. Imamo ograničen broj stranica, imamo materijala (što ne znači da ne tražimo još) s kojim moramo žonglirati, a na žalost izlazimo kako izlazimo, tako da bilo kakvo prebacivanje u sljedeći broj znači čekanje 6 mjeseci.

Moram upozoriti kako iz mojih iskustava vani situacija nije puno bolja. Brzi odgovor najčešće znači odbijenicu. :D Ja sam ih razaslao već nekoliko, a savjete ću načelno dijeliti samo ako smatram da autor i/ili tekst imaju tzv. razvojnog potencijala. Pa si vi sad mislite što mi je to. :kava: Oni loši dobit će samo zahvalnicu tipa "nije za naše potrebe", jer ih inače moram vrijeđati. Oni koji imaju potencijala za objavljivanje će, na žalost, vjerojatno morati čekati.

A sad, kad me se već proziva, da vratim lopticu: Što je s one dvije priče koje su svojevremeno otišle u Argentinu? Meni do danas ni A ni B. (Tko zna o čemu govorim, zna!) :vrag:
A. Ziljak
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by niniane »

Aleksandar Ziljak wrote:
niniane wrote:
Tomislav Sakic wrote:Godinu dana? etc...
Oni koji imaju potencijala za objavljivanje će, na žalost, vjerojatno morati čekati.
Eh, sad mi je lakše :D :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply