SF kratka prica u Zarezu

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by Tomislav Sakic »

Zarez 235/236 od 10. srpnja 2008. donosi kratke priče Mirka Karasa ("Program uživo", s Macanove fantastične mučionice) te Arthura Clarkea (klasična "Zvijezda"). Ima i zgodnu esefičnu naslovnicu, naslovljenu Arrival (zaboravih ime autora).


Kako je riječ o ljetnom dvobroju, ovaj Zarez će biti dulje u prodaji - iduci dvobroj izlazi oko 1. rujna.


Btw, prošli broj je imao esej Marija Kovača o maskiranju na SFeraKonu: http://www.zarez.hr/pages/234/z_esej.html
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by Tomislav Sakic »

Izišao je prvi jesenski broj Zareza, pa je ljetni dvobroj sada na webu:

Mirko Karas: Program uživo - http://www.zarez.hr/pages/235/temabroja7.html
Arthur Clarke: Zvijezda - http://www.zarez.hr/pages/235/temabroja8.html
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by Tomislav Sakic »

U 241. Zarezu, od 16. listopada 2008, na 41. stranici je kratka priča Eda Barola "Sve moje želje".
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by Nimrod »

Tomislav Sakic wrote: Btw, prošli broj je imao esej Marija Kovača o maskiranju na SFeraKonu: http://www.zarez.hr/pages/234/z_esej.html
A kako mu je promakla Tajana Štasni?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by Tomislav Sakic »

Zarez se pomaknuo i objavio neke zaostatke (sto je pak meni promaklo) - prosli dvobroj (bozicni), od 11. prosinca (dakle ne najnoviji dvobroj, novogodisnji, od 8. sijecnja), ima kratku pricu Danijela Bogdanovica KUCKAJU na str. 58. Rijec je o dvobroju 245-246, 2008.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by Izitpajn »

Mirko Karas: Program uživo - http://www.zarez.hr/pages/235/temabroja7.html
Hej! Ovo sam tek sad vidio i uopće nije loše! :thumbup:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by Tomislav Sakic »

Zar ja objavljujem lose stvari?

Istina, u Ubiqu je bio neki kapetan Quentin... Jeb*ga, kad mi je autor susjed... :P
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by ratchet »

A-ha! Tko će kome.. i komišija... i tako to.
Ej. Meni se Quentin svidio. Gdje su ti nastavci? Bilo je riječi da je to samo početak serije. Ajmo, hoću još.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by Tomislav Sakic »

To jest pocetak serije, ali je prequel :)

Znaci, vec postoje nastavci koji su napsiani ranije, ali im se radnja zbiva nakon ove novele:
VESELA DRUŽINA KAPETANA QUENTINA

# Quentinova pravila - Ubiq br.2, 2008.

# Cijena reputacije - Futura br. 110, 2002.

# Zakon skupine - Futura br. 58/59, 1997.
Izvor: http://www.sfera.hr/perkovic/bibliografija.html
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by Izitpajn »

TŠ wrote: Istina, u Ubiqu je bio neki kapetan Quentin... Jeb*ga, kad mi je autor susjed...
Mda, tipična priča iz Hrvatske... Nepotizam i protekcija... Tužno je kad korupcija dođe i do takvih grupa u društvu kao što su ljubitelji SF-a...
Ratchet wrote: Ej. Meni se Quentin svidio. Gdje su ti nastavci? Bilo je riječi da je to samo početak serije. Ajmo, hoću još.
Uh, nemoj sad, već mi je nekoliko ljudi reklo da sam dosta pisao Quentina i da bih sad mogao prijeći na nešto pametno... :zubo:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by ratchet »

E sad sam se sjetio onih iz Future. Zato sam, kad sam čitao Ubiq, imao osjećaj da mi je to odnekud poznato. 110 Futura, prije koliko je to godina bilo? A što ćeš kad sam došao dotle da se uputim iz jedne prostorije u drugu i putem zaboravim što sam htio. :lol:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by mcn »

>već mi je nekoliko ljudi reklo da sam dosta pisao Quentina i da bih sad mogao prijeći na nešto pametno... :zubo:[/quote]

Ne mora biti pametno, al' da je makar SF ... :vrag:

mcn
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: SF kratka prica u Zarezu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Tomislav Sakic wrote:Zarez se pomaknuo i objavio neke zaostatke (sto je pak meni promaklo) - prosli dvobroj (bozicni), od 11. prosinca (dakle ne najnoviji dvobroj, novogodisnji, od 8. sijecnja), ima kratku pricu Danijela Bogdanovica KUCKAJU na str. 58. Rijec je o dvobroju 245-246, 2008.
Nisam ovo ni skužio. Sad sam pogledao na netu taj broj i pretpostavljam da je to samo greška u elektronskom obliku jer mi od priče ima samo prvih par rečenica. Ostatak fali. Jel tako i u tiskanom obliku?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply