The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by scorpius »

The Void je fanzin sf-fantasy-horror tematike, koji uskoro treba dobiti svoj prvi broj on-line (web link ćemo objaviti uskoro, stranice su u izradi)

Natječaj za: Cyberpunk priču ili strip

Neka posebna pravila natječaja:

-priča treba biti pisana na hrvatskom jeziku
-broj kartica teksta nije ograničen
-priča treba biti cyberpunk ili srodne tematike sa obilježjima cyberpunka
-potrebno je poslati svoj kratki životopis, poželjno i neku fotografiju
-pisane priče ili stripove pošaljite na e-mail adresu: pip_boy3000@yahoo.com
-pobdjednicima natječaja objavljujemo radove, sva autorska prava na predane materijale ostaju autorima djela
-veličina slike za strip nije ograničena, ali bi bilo zgodno da sve table ili stranice pošaljete zajedno u jednom file-u u .rar formatu, a literarna djela u .doc, .rtf, ili .txt formatu

Natječaj vrijedi do 15.01.2008.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by Ire »

cool :kava:

a može možda koja informacijica više?
tko stoji iza fanzina i tako to?

:cheers:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by scorpius »

Pa za sada iza fanzina stojim ja osobno i par prijatelja iz Osijeka voljnih ulaganja truda u sve to skupa, ovaj projekt je osoban i nikakva udruga ne stoji iza njega :x . Za koji tjedan planiram napraviti web stranicu sa svim točnim podacima i još nekim zanimljivostima, pa će te moći pronaći što vas zanima.

Fanzinn je zamišljen za početak u besplatnom :( elektronskom obliku, i treba zahvatiti nekoliko različitih područija koja obuhvaćaju sf, fantasy i horror, npr. knjige, stripovi, filmovi, igre, rpg itd.



Jedan kolumnist bi jako dobro došao...
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by Ire »

pa po nekoj teoriji fanzini bi trebali biti besplatni, ako se ne varam

a svaki je početak težak. ja se nadam da ćete imati uspjeha isprofilirati se, a to je, govorim iz vlastitog iskustva, što dovodi autore i tekstove :happy1:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by Izitpajn »

Fanzini uopće ne moraju biti besplatni. To što Hrvati imaju naviku fektati sve što se može, i živo i mrtvo, to je druga stvar...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by Dagi »

Točno. U starim "Parsecima" je znalo biti pregleda strane fanzinske scene, pa je cijena po primjerku htjela ići do deset dolara, i to bez pol problema.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by Ire »

okej, moj bed
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by Dagi »

Nije bed. Druga je stvar percepcije što fanzin jest, a što nije. No, evo definicije za dodjelu nagrade Hugo.
Constitution of the World Science Fiction Society, Article 3.3.12: wrote:Best Fanzine. Any generally available non-professional publication devoted to science fiction, fantasy, or related subjects which by the close of the previous calendar year has published four (4) or more issues, at least one (1) of which appeared in the previous calendar year, and which does not qualify as a semiprozine.
Najbolji fanzin. Svaka opće dostupna neprofesionalna publikacija posvećena znanastvenoj fantastici, fantasyju, ili povezanim temama, koja je do kraja prethodne kalendarske godine izdala četiri (4) ili više brojeva, od kojih se najmanje jedan (1) pojavio tijekom prethodne kaledndarske godine, a koja se ne kvalificira kao semiprozin.
A kad je već definicija negativna glede semiprozina, evo i definicije istog.
Constitution of the World Science Fiction Society, Article 3.3.11: wrote:Best Semiprozine. Any generally available non-professional publication devoted to science fiction or fantasy which by the close of the previous calendar year has published four (4) or more issues, at least one (1) of which appeared in the previous calendar year, and which in the previous calendar year met at least two (2) of the following criteria:
(1) had an average press run of at least one thousand (1000) copies per issue,
(2) paid its contributors and/or staff in other than copies of the publication,
(3) provided at least half the income of any one person,
(4) had at least fifteen percent (15%) of its total space occupied by advertising,
(5) announced itself to be a semiprozine.
Najbolji semiprozin. Svaka opće dostupna neprofesionalna publikacija posvećena znanastvenoj fantastici, fantasyju koja je do kraja prethodne kalendarske godine izdala četiri (4) ili više brojeva, od kojih se najmanje jedan (1) pojavio tijekom prethodne kaledndarske godine, i koja je tijekom prethodne kalendarske godine ispunila najmanje dva (2) od sljedećih mjerila:
(1) imala je prosječnu nakladu od najmanje tisuću (1000) primjeraka po broju,
(2) platila je svojim suradnicima i/ili osoblju na način različit od (plaćanja) primjercima publikacije,
(3) priskrbila je najmanje pola prihoda bilo koje osobe,
(4) imala je najmanje petnaest posto (15%) svojeg ukupnog prostora poopunjenog oglašavanjem,
(5) proglasila se semiprozinom.
Eh, sad vidi koji časopis u Hrvata zadovoljava kriterije barem za semiprozin.

Uzgred, o besplatnosti samih primjeraka nigdje ni riječi.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by Nimrod »

Vidim svi su pukli na 15. 01.Ne znam ja kaj je to... Em istrakon, em Eridan, em sad i VOID.

Elem, sjukz me, vidim da se Eridan mudro pomaknuo 2 tjedna kasnije. :cheers:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by nelchee »

jest pomakao se, a sad ovisi samo o sreći hoće li nam tiskara OPET sve odgoditi ili će Eridan stići do Istrakona... :)

samo priče ili stripovi, njah ništa za mene :)
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by scorpius »

Nimrod wrote:Vidim svi su pukli na 15. 01.Ne znam ja kaj je to... Em istrakon, em Eridan, em sad i VOID.

Elem, sjukz me, vidim da se Eridan mudro pomaknuo 2 tjedna kasnije. :cheers:
Pa, čini se da živimo u zanimljivim vremenima.
nelchee wrote:jest pomakao se, a sad ovisi samo o sreći hoće li nam tiskara OPET sve odgoditi ili će Eridan stići do Istrakona... :)

samo priče ili stripovi, njah ništa za mene :)
Pa čuj, neki esej ili kolumna nisu na odmet. Jedino je problem kod tih rubrika što moraju biti aktuelne, a ne zastarjele. Ako si zainteresirana za takvo nešto, slobodno se javi i možemo surađivati, ako imaš volje i vremena. Meni fanzin zauzme otprilike 4-5 sati dnevno (nekako znam iz prve ruke kako se Ire osjeća pred izlazak novog NOSF-a), pokušavam još lagano složiti cijeli broj i sve rubrike u jednu složnu cijelinu.

Ako sve prođe dobro planiram izlazak krajem sječnja ili prvom polovicom veljače 2008.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by nelchee »

scorpius wrote:Pa čuj, neki esej ili kolumna nisu na odmet. Jedino je problem kod tih rubrika što moraju biti aktuelne, a ne zastarjele.
krivo si me shvatio, ja sam likovnjak :) a ne pišem scenarije za strip tako da od toga ništa.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by Ire »

magazin mi oduzima i više vremena nego bih željela. što misliš zašto je prošli broj kasnio nekoliko mjeseci ;)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: The VOID fanzin - cyberpunk natječaj

Unread post by Nimrod »

scorpius wrote:
Nimrod wrote:Vidim svi su pukli na 15. 01.Ne znam ja kaj je to... Em istrakon, em Eridan, em sad i VOID.

Elem, sjukz me, vidim da se Eridan mudro pomaknuo 2 tjedna kasnije. :cheers:
Pa, čini se da živimo u zanimljivim vremenima.
gle, svakom svoje, to je ok... :kava:
ovo je samo moje neurotično, PRovsko ja koje ne razumije zašto bi se svi gurali u siječnju, pogotovo kad Istrakon osim objavljivanja dijeli i pare i pršut tako da mu fanzini i nisu neka konkurencija, što u mojoj glavi znači da je vrlo vjerojatno da će kvaliteta priča poslana fanzinima s istim rokom biti znatno niža, i naravno u znatno manjim brojkama. a to mi je u startu žao.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Locked