Zlo dolazi / The dark is rising

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Zlo dolazi / The dark is rising

Unread post by niniane »

Ovako, preksinoć gledah spomenuti film i osjećam veliku potrebu upozoriti sve koji su ga eventualno namjeravali gledati. Dakle - NEMOJTE. Film je otprilike desetak puta (barem) lošiji no što bi se očekivalo na temelju trailera i plakata. NEMOJTE GA GLEDATI. Ima više rupa u logici priče nego ementaler. Ȓak i ako zanemarim izlizani zaplet dobro-vs-zla-i-odabrani-dječak-koji-treba-spasiti-svijet (jer, budimo realni, čak se i izlizani zaplet može dobro obraditi), film je toliko šupalj da smo Merlin i ja proveli sljedeća dva sata komentirajući rupe i promašaje i nelogičnosti i klišeje itd.

Ako nekoga baš silno zanima, mogu zaspojlati film i navesti točno o kojim se propustima radi.... ovog trenutka nemam živaca za to.

Ako se nekome film svidio, neću se ispričavati na ovom napadu na dotični uradak - ali očekujem dobr argumentaciju zašto bi film mogao biti probavljiv.

Dakle, na skali od 1 do 10 - 2, i to samo zato što su neke scene dosta spektakularno napravljene i zato što u filmu ima masa keltskih simbola.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

pa ovaj glavni lik je 10 godišnjak....a ko iza njega neki opaki tip na crnom konju....zar nisi mogla sa postera to zaključiti?? :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Ma da, još sa postera sam skužila da će biti shema o posebnom i odabranom klincu bla bla bla... Ali sam se ponadala da će film ipak biti barem zeru bolji. Očekivala sam da će drugo dvoje sa plakata (koji baš nisu klinci) imati veću i, ahm, drugačiju ulogu. I da će glavni bad guy biti opakiji i sposobniji. (mislim, da je Zlo zbilja tako nesposobno kao u filmu, svima bi nam život bio puuuuuno lakši i bolji...)
Al ono, vidjeh plakat, poradovah se još jednom fantasy filmu i eto... :pale:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Khalleb
Ewok
Posts: 3
Joined: 22 Nov 2007, 11:46
Location: ispod peke
Contact:

Unread post by Khalleb »

Ja taj film nikada ni nisam htio gledati...
Po svemu sudeći, nikada ni neću... Plačem, od sreće i radosti... :D
Strašno...
...nema od toga ništa, dječaci...
Post Reply