Mozgalica s bocama i noĹževima

Igre na forumu.

Moderator: Xaotix

Post Reply

U vezi mozgalice:

VeĂŚ sam znala/znao [?]tos
1
50%
Lagan - odmah sam rije[?]ila/rije[?]io
0
No votes
Trebalo mi je manje od 15 minuta
0
No votes
Trebalo mi je vi[?]e od 15 minuta
1
50%
Nisam uspjela/uspio
0
No votes
 
Total votes: 2

User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Mozgalica s bocama i noĹževima

Unread post by Klara »

Danas sam odgonetavala (tj. slagala) jednu [?]tosnu zagonetku. :D Prijateljica je na stol sloĹžila ?etiri iste boce, u oblik kvadrata. Na stolu je tako?er bilo pet noĹževa (jednaka, iz servisa za ru?ak) i ?a[?]a puna vode. VaĹžno je da su noĹževi bili malo kra?i od udaljenost dvije susjedne boce (stranice kvadrata).

Zadatak je bio:
SloĹžiti konstrukciju od noĹževa tako da na njoj STABILNO moĹže stajati ?a[?]a, naravno s vodom unutra. Nije obavezno koristiti sve noĹževe, ali oni ne smiju dodirivati povr[?]inu stola. :?

(Ne smije se koristiti ljepljivu traku, ?avle, magnete, magiju, ili sli?ne sitne prevare :twisted: ).

Nadam se da sam dovoljno objasnila zadatak. Meni je trebalo neko vrijeme da ga rije[?]im ali sam uspjela. Poku[?]ajte!
:wink:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ha, nitko nezna rje[?]iti :wink: :lol: :wink: :mrgreen: :wink: :mrgreen: :wink: :lol:
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:Ha, nitko nezna rje[?]iti
Pa, ja sam cuo za taj stos, odn. citao negdje davno u Politikinom Zabavniku ili slicnom. Ne sjecam se rjesenja, a ovako iz glave ne pada mi nista na pamet. Za konstrukcije s nozevima i bocama nemam bas vremena ni prostora (boca bi se naslo), pa cekam da se neko javi s rjesenjem :)
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Na mjesto gdje se spajaju 2 boce (pravi kut) postaviti nozeve tako da skupa s bocama tvore trokut i onda staviti casu na njih?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Alien2dio wrote:Na mjesto gdje se spajaju 2 boce (pravi kut) postaviti nozeve tako da skupa s bocama tvore trokut i onda staviti casu na njih?
To ne bi i[?]lo jer je udaljenost susjednih boca ve?a od duljine noĹža. Imam sliku s rje[?]enjem, ali ne znam kako bih je stavila na forum da je vidite. :?: Za sada ?u vam re?i pomo?: sjetite se kako biste zatvorili kartonsku kutiju (bez upotrebe selotejpa) :wink:
Post Reply