Srce Oriona

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Angel of Fantasy
Ewok
Posts: 3
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Location: Zagreb
Contact:

Srce Oriona

Unread post by Angel of Fantasy »

ovo je ulomak iz mojeg fantasya. govori o proročanstvo koje najavljuje rođenje djeteta koje će razbiti moć mraka.

U proročanstvu stoji: '' Dijete rođeno petnaestog dana mjeseca klovoza na granici smjene sunca i mjeseca godine 2370. razbit će moć mraka i donijeti mir i ravnotežu svijetu.''
Ali Kathryn nije jedino dijete rođeno na taj dan – reče Josephine. Tisuće djece diljem zemaljske kugle rođeno rođeno je na taj dan. Da to je istina reče Anthony, ali samo dvoje djece rođeno je na granici smjene sunca i mjeseca, odnosno u suton. Kathryn i jedan dječak u Engleskoj koji je umro tri mjeseca nakon rođenja. Tako da to samo može biti Kathryn.
Ȓekaj malo – vikne Josephine – Govoriš nam da je naše dijete nekakv spasitelj i mi bi ti trebali samo tako vjerovati?! Å to hoćeš od nas?
Hoću da ju sakrijete negdje, ona ima tek deset godina i još nije ni svjesna svojih moći. Pošaljite ju negdje gdje nitko osim vas dvoje neće znati. Kako ne bi bila u doticaju ni sa tamnom stranom ali ni sa stranom svjetla. Kad doraste na njoj će biti da odabere stranu. Ako izabere vašu ispunit će proročanstvo, a ako ne . . . svijetom će zavladati strah, teror, mržnja i tama.
Ovo je sve što sam vam imao reći, a na vama je da odlučite. Ja odlazim i ne znam da li ćemo se više vidjeti. Ȓekaj! – James ga je uhvatio za rame - Nemoj učiniti nikakvu glupost, u redu? I blago ga pogleda.
Ti si dobar čovjek James i zaslužio si sve najbolje u životu, a ja ću se potruditi da to konačno i dobiješ. Ja moram platiti za svoje grijehe. Ȓuvaj sebe, Josephine i napose svoju djecu. Oni su nam jedina šansa da se spasimo. – rekavši to Anthony nestade u oblaku dima.
''Time future and time present are both containeted in time present'' T.S.Elliot
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Unread post by poison »

neće nitko?
mogu onda ja?
neovisno o sadržaju (koji mi miriši na "već viđeno" - mogla bih sada iz glave bar 3 djela nabrojati u kojima se koristi isti motiv, ali dobro, ne znamo u kojem smijeru ide tvoj uradak...) imam jednu veeeeliku zamjerku: čovječe, čemu ta engleska imena? živimo u hrvatskoj. pišeš na hrvatskom. možda ti se čini da će tako cijeli dojam biti nekako... svjetski... ali umjesto toga meni ta engleska imena daju svemu pomalo groteskni okus.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Hm a što reći?
Ajmo ovako da pročitam ovo kao <i>Prologue</i> romana isti sigurno ne bih čitao.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

smells like cliché..
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Osim što se slažem sa svime već rečenim, dodao bih da moraš naučiti kako se piše upravni govor. Ovdje se ne zna tko što govori, tko pije, a tko plaća. Gdje trebau ići navodnici? Gdje treba ići crta? Gdje ne treba ići ništa? Okej, ovdje se sve više-manje shvaća iz konteksta, ali samo zato jer tu nije bitno tko što govori, ovo je jedan upravnogovorni infodump koji se uredno mogao napisati na još desetak načina, ali kad budeš pisala nešto bolje, zahtjevnije, i kad bude bitno tko su likovi i tko što govori, imat ćeš velikih problema. To jest, ti vjerojatno nećeš, ali tvoji čitatelji hoće.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Nadovezujem se. Meni se čini da imaš smisla za pisanje, pa jednostavno, ako se okaniš klišeeja, i uhvatiš svojih ideja, nećeš imati problema :)
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Slažem se sa svime već rečenim. I mene fascinira borba dobra i zla kao tema, ali činjenica je da je već jako puno puta obrađena i teško je smisliti nešto što neće biti klišej (vjeruj mi, ja pokušavam već neko vrijeme :oops: )
Savjet: nađi nekoga tko će ti lektorirati tekst (pravopis i gramatika) prije nego što ga nekamo pošalješ. Inače te nitko neće shvatiti ozbiljno i, kako smo već komentirali, eventualne dobre ideje iz tvog teksta zbog pravopisnih i gramatičkih grešaka uopće neće biti primijećene.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

sve vec receno + mali info

naime, ako gledam svoje iskustvo, mogu ti reci da je puno teze obraditi staru temu na novi nacin nego napisati nesto novo. A napisati staru temu na stari, odavno poznati, nacin jednostavno nema smisla (barem meni).

Samo nastavi sa vjezbanjem i rezultati ce doci ;)
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
Post Reply