Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by Ire »

Organizacijski odbor Devete istarske konvencije fantastike i SF-a
“ISTRAKON 2008” raspisuje

NATJEčAJ ZA KRATKU SF&F PRIčU

1. Na natječaj se mogu slati samo neobjavljene SF ili fantasy priče, do 5 kartica dužine (do 9000 znakova, uključujući i razmake, ni znaka više), pisane na hrvatskom jeziku.

2. Tekst mora biti otipkan ili isprintan u jednom primjerku, na pisaćem stroju ili PC-u, a obavezno je priložiti i elektronsku verziju teksta na disketi ili CD-u. Svaki autor može poslati najviše tri priče. Nepotpune prijave neće se uzimati u obzir.

3. Natječaj je anoniman.

4. Rad mora biti obilježen šifrom. Rješenje šifre - puno ime i prezime, adresu i broj telefona, te e-mail adresu, treba priložiti u zasebnoj i zatvorenoj koverti.

5. Dodjeljuju se tri novčane nagrade:

- Prva nagrada u iznosu od 1.500,00 kn
- Druga nagrada u iznosu od 800,00 kn
- Treća nagrada u iznosu od 500,00 kn.

6. Ocjenjivački odbor zadržava pravo ne dodijeliti nagrade ako tekstovi ne zadovolje kvalitetom ili uvjetima.

7. Krajnji rok za slanje radova je 15. 01. 2008. godine.

Radovi se šalju poštom na adresu:

PUčKO OTVORENO UčILIŠTE U PAZINU (za Istrakon)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52000 PAZIN

8. Nagrade će biti uručene u ožujku 2008. godine na Devetoj istarskoj konvenciji fantastike i SF-a "ISTRAKON 2008" u Pazinu.

9. Posebna nagrada dodijelit će se za priču koja najbolje obradi neku istarsku temu

10. Ako prosudbena komisija veći broj pristiglih radova ocijeni iznimno kvalitetnima, odabrane priče objavit će se u zajedničkoj zbirci kratkih SF priča.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by davors »

Izvjestan broj priča je već stigao, no znajući kako je bivalo dosada, evo podsjećam: rok za slanje priča na Istrakonov natječaj ističe 15. siječnja. Ne morate, naravno, čekati zadnji čas (iako će ziher biti onih koji će reći da "nisu stigli", ili da su "prekasno čuli" za natječaj...).

Ma samo vi pišite!
*Istria is a state of mind*
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by niniane »

Sve se spremam poslati, al eto, vrijeme leti kao ludo :dum:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by ratchet »

Eto ja imam jednu. A upravo danas sam počeo pisati još dvije. S obzirom da ih moram poslati jedno tri dana ranije, imam čak 11 dana za napisati dvije priče. Već vidim da će biti ludo dobre. Ljen sam priznajem.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by Nazir »

Mislim da ne moras poslati tri dana ranije, gleda se zig na koverti, jel da? :zubo:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by Ire »

tak, glavno da je datum slanja na koverti prije ili zaključno 15.1.
i kako to obično biva šalje se na glavnoj pošti oko 23:45h 15.1. dok te teta na šalteru mrko gleda :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by ratchet »

Mislim da je slanje mailom ipak bolje. Ionako se šalje cd omotnici. Iako mi je jasno da to ne ide zbog šifri i nagrada, mail je preočit. Doduše meni prošle godine u pošti nije htjelo primiti omotnicu bez povratne adrese. Jedva sam se nekako nagodio da napišem samo adresu bez imena.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by Nazir »

Da, nezgodno je ak saljes postom kad se mora, a anoniman natjecaj. Da bi slao preporuceno moras napisat tko salje, a oicno pismo je malo nezgodna stvar... Ono, možemo se samo nadat da hr. posta nikoga nece zajebat :kava:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by Klara »

Nazir wrote:Da, nezgodno je ak saljes postom kad se mora, a anoniman natjecaj. Da bi slao preporuceno moras napisat tko salje, a oicno pismo je malo nezgodna stvar... Ono, možemo se samo nadat da hr. posta nikoga nece zajebat :kava:
Ma ne kompliciraj s preporukom. Nije mi se nikad u životu desilo da pismo nije stiglo zato jer nije proporuka. (Čak sam se jednom kao klinka htjela izvuči na to kad pošiljku nisam poslala, ali mi nisu vjerovali)
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by davors »

Puuuuno je priča stiglo, baš sam zadovoljan. Još ih nisam stigao prebrojiti, ali ima toga par kila! Bravo pisci!
*Istria is a state of mind*
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by ratchet »

Što ćeš, kad je jedina para koja se da zaraditi pisanjem SF-a, poslati ih na Istakonski natječaj. Iako osobno bi mi bilo draže, ako ikad uspijem biti među prva tri, dobiti nekakvog jarca ili kozu u astronautskom odijelu, možda pored neke rakete ala Hugo. I da se zove Iskan, Iskon ili Ikan, tako nešto. Čuj lova se brzo potroši a mjesta na regalu uvijek ima.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by niniane »

Klara wrote:
Nazir wrote:Da, nezgodno je ak saljes postom kad se mora, a anoniman natjecaj. Da bi slao preporuceno moras napisat tko salje, a oicno pismo je malo nezgodna stvar... Ono, možemo se samo nadat da hr. posta nikoga nece zajebat :kava:
Ma ne kompliciraj s preporukom. Nije mi se nikad u životu desilo da pismo nije stiglo zato jer nije proporuka. (Čak sam se jednom kao klinka htjela izvuči na to kad pošiljku nisam poslala, ali mi nisu vjerovali)
Ja sam poslala preporučeno i anonimno bez ikakvih problema :zubo:

Znači, konkurencija je veeeeeelika... :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by Nazir »

U koju si ti to sumnjivu postu onda isla? :zbunj:

A ono, nadajmo se sto brzem odgovoru...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj Istrakona 2008. (do 15.1.2008.)

Unread post by niniane »

Nije sumnjiva pošta; teta mi jest rekla da u pravilu mora pisati ime i adresa pošiljatelja, ali kad sam joj objasnila da se radi o anonimnom natječaju, nije radila probleme :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
Locked