Liburnicon: Natječaj za najbolju sliku (do 17.07.2007)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Liburnicon: Natječaj za najbolju sliku (do 17.07.2007)

Unread post by nelchee »

http://www.kulturnifront.hr/liburnicon/news1.html

Ukoliko imate svojih likovnih uradaka iz područja Fantasy-a ili SF-a ovim putem vas pozivamo da sudjelujete u ukrašenju naših prostorija vašim umjetničkim djelima. Pošaljite vaše uratke u .JPEG ili sličnom formatu na mail: phraxes.dave@hotmail.com
Mi kao organizatori od pristiglih radova izabrali bi do 20 najkvalitetnijih radova i izložili ih u sklopu Liburnicona.
Na samoj konvenciji posjetitelji bi glasovali za najbolju sliku od ponuđenih i po završetku Liburnicona, prva tri mjesta dobila bi prigodne nagrade koje bi bile uručene na mjestu događaja ukoliko dolazite na konvenciju. Natječaj traje do 17.07.2007

PRAVILA IGRE:

- Pošaljite slike SF Fantasy ili slične tematike
- Slikovni format .JPEG, .BMP i sl. (može i scan slike)
- Također slike nam možete slati poštom ili donijeti osobno po dogovoru
- Ne šaljite tuđe uratke
- U slučaju otkrivanja plagijata autor će se diskvalificirati iz natječaja i kontaktirati će se pravi autor tog djela
- Ukoliko svoje uratke imate izložene negdje na Web-u navedite stranicu na kojoj se nalazi i po mogućnosti pošaljite dokaz da ste upravo vi autor tog uratka
- Naš stručni :) žiri nepristrano će izabrati do 20-ak najboljih radova
- Slike će biti izložene na zidovima unutar prostorija ICEJ-a
- Na A4 fotopapiru
- Posjetitelji konvencije pri ulasku dobiti će listić na kome će moći glasovati za jednu od ponuđenih slika
- Po završetku konvencije prebrojat će se glasovi i proglasiti pobjednik

MAIL MORA SADRŽAVATI NAJMANJE:

- Ime i Prezime autora
- Ime slike ili slika koje se šalju
- Godinu rođenja autora
- Osobne stranice i stranice neke galerije na web-u na kojoj je autor prisutan (Nije obavezno!!)
- Godinu kada je koja slika naslikana
- I dakako same slike u attachmentu koji nesmije prelaziti 5 MB

Za sve dodatne informacije obratite nam se putem gore navedenog maila
Slike koje izaberemo bit će izvješene na našem sajtu za sve da ih vide :)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Obrada u Corelu, Photoshopu i sl. dopuštena?... :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

da, ne kužim
jel to moraju biti naslikane slike, fotošopirane, fotke, što? :scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Jer, obrađenih imam sasvim dovoljno... :headbang:

I da, kako pobogu da dokažem autorstvo ako su ta moja umjetnička nedjela na siteu "Izvršitelja" (do tad će valjda bit :dontknow: ) i Poetic License Forumu, tj. na podforumima dostupnim samo članovima koji sudjeluju u izradi istoimenog multimedijalnog CD-a?... :pale:
... characters, personalities, stories and larps...
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Unread post by Nebelwerfer »

ma ša te briga, samo šibaj slike... ko još pazi na autorska prava n shit? :D
Image
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Zapravo, nije li činjenica da je neka slika objavljena na nekoliko mjesta zapravo ZAÅ TITA autorstva?... Mislim, na svakom od tih mjesta je moje štovano ime ili nick koji mi je svuda isti, paaa... :headbang:
... characters, personalities, stories and larps...
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Unread post by Nebelwerfer »

onda? ša se brineš? :shaking:
Image
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

gore je mail na koji se sve to može pitati, nemam veze s organizacijom natječaja.
Phrax
Ewok
Posts: 3
Joined: 27 Jun 2007, 23:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Phrax »

Evo ovako slike mogu biti rađene u photoshopu, corelu ili kojim god se programom vi koristili. Isto tako slike mogu biti skenirane sa komada papira ukoliko nisu kompjuterske, ali neka bude dobar scan.
Što se tiče provjere autorskih prava mi zaista nemamo ni vremena ni mogućnosti provjeravati svaku pristiglu sliku na autentičnost, ali ako prepoznamo neku sliku i znamo da je nacrtana od nekoga drugoga definitivno nećemo prihvaćati takve radove.
Nemojte slati fotografije.

Eto to bi bilo to u natječaju je sve potanko objašnjeno. Dođite na sajt i posjetite galeriju i vidite dosad pristigle radove da znate otprilike što se traži.
Mislim da je najvažnije da će vaši radivi biti izloženi na našoj konvenciji i da će ih velik broj ljudi vidjeti.
Image
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Ȓekaj malo, ja sam onda nešto krivo shvatila; ja inače u dotičnim programima obrađujem fotke (nekad i do takve neprepoznatljivosti da se ni ne kuži da su fotke, a nekad malo umjerenije). To znači ne može ili?...
... characters, personalities, stories and larps...
Phrax
Ewok
Posts: 3
Joined: 27 Jun 2007, 23:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Phrax »

Ovako
Mislim da su i neki radovi od nelchee foto manipulacija donekle(sorry ako griješim).
Tako da to prolazi samo mora biti SF, Fantasy i sl. tematike.
SAmo nebi htio da nam ljudi počnu slati fotografije munje kako sijeva u daljini malo promjeni boju pozadine u ljubičastu i nazove sliku ''Aliens are landing''

Dakle ako je foto manipulacija prolazi ako se vidi da to nije obična fotografija
sa 15 minutnim radom u photoshopu (odnosno ono što si rekla da se teško vidi da je to nekad bila fotografija)
Image
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Ok, thanx :wave:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

da, neki moji radovi su fotomanipulacije (čiste ili s više ili manje crtanja, overpainta itd.)
mislim da Phrax želi reći da su fotomanipulacije okej ako su kolaž, a ne samo obrađena fotografija.
User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by biljana »

baš ću poslati nešto, ne zato što mislim da bi konkurirale za ikakavu nagradu, nego raznolikosti radi ':blob:'
':blob:'
Locked