Muke po Stand upu

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Mr.Piton
Ewok
Posts: 6
Joined: 01 May 2007, 12:42
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Mr.Piton »

Porto wrote:
niniane wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:@ Niniane

Kak se zove onaj lik što nas je zabavljao u subotu u sitne sate u holu? Onaj stand-up dude. Tip je legenda.
He goes by the name of Goran. As in "Goran i ne-Goran". Ali ne znam je li mu to pravo ime, ekšli. On je na Istrakonu imao stand-up comedy show u Bri-Innu (koji smo napustili zbog prezentacije spotova za "Izvršitelje - Zorane, o Zorane, vidiš li ti koliko je vjernost tvoje pastve... :shock: ) i bio je GENIJALAN, ljudi su mu rikavali od smijeha. I Seinfield bi se mogao sakriti pred njim (doduše, nikad nisam smatrala Seinfielda naročito duhovitim)
možete ga pratiti na njegovu blogu:

http://standup.blog.hr/

i sve si nešto mislim, ako se sad počne pripremati mogao bi nagodinu izvesti nekakve skečeve na temu SF-a :D
Porto, prvo bi tebe zamolio da svaki dan kada izlazis iz kuce pogledas moju sliku da se ne moramo upoznavati svaki puta kada se vidimo i da ljudima ne bi davao krive informatije.
Tko god taj Goran bio on nije bloger koji se skriva iza adrese http://standup.blog.hr/ vec sam taj bloger ja - Aleks.

Porto, ja sam onaj kojeg si upoznao na druzenju u Rijeci, u subotu. Spomenuti Goran je ne znam tko i vjerujem da ni njemu nije drago sto je doslo do mjesanja identiteta pogotovo jer ste ga pomisjesali sa nekim amaterom poput mene.

Inace cestitke svima onima koje ono "Jerry sayz - stand up Alex" nije smetalo da misle da to pise Goran :)

I jos poruka Ire, ja sam onaj Aleks koji se upoznao sa tobom uz Nelchee iako se ne sjecas ;)

P.S. dopustite postanje gostima, morao sam se registrirati da bi ovo rascistio.
It's all funny until somebody gets hurt, then it's hilarious!
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Unread post by Porto »

mr. piton/aleks,

ta zar je netko drugi, veli niniane neki goran, na sferakonu uveseljavao ekipu stand-upom, a da to nisi bio ti? kaj je previše previše je... sferakon je premali za obojcu... ima da ga smjesta izazoveš na stan-up dvoboj :D

there can be only one!!! - the last one will receive all the power of all the standupers who ever lived...

:drunken:
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

netko tko je dotičnog Gorana slušao na istrakonu kaže da je malo previše "inspiriran" Pablom Franciscom. ako je to istina, onda ne sumnjam u pobjednika ;)
Mr.Piton
Ewok
Posts: 6
Joined: 01 May 2007, 12:42
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Mr.Piton »

Porto wrote:mr. piton/aleks,

ta zar je netko drugi, veli niniane neki goran, na sferakonu uveseljavao ekipu stand-upom, a da to nisi bio ti? kaj je previše previše je... sferakon je premali za obojcu... ima da ga smjesta izazoveš na stan-up dvoboj :D

there can be only one!!! - the last one will receive all the power of all the standupers who ever lived...

:drunken:
Iako mene uopce ne dira sto su me zamjenili za nekoga tko je duhovit tuzno je malo sto ljudi u Hr toliko nisu navikli na stand up komicare da cim vide jednog, taj mora da je jedini :)
Ali samo sam htio rascistiti identitete i to je to. Drago mije da jesam, tebi Porto pozdrav do sljedeceg upoznavanja ;) (sto se toga tice, nsi jos vidio moj nastup pa mi ne smeta sto se ne sjetis da si me upoznao :)
nelchee wrote:netko tko je dotičnog Gorana slušao na istrakonu kaže da je malo previše "inspiriran" Pablom Franciscom. ako je to istina, onda ne sumnjam u pobjednika ;)
:hug:
It's all funny until somebody gets hurt, then it's hilarious!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Mr.Piton wrote:Iako mene uopce ne dira sto su me zamjenili za nekoga tko je duhovit tuzno je malo sto ljudi u Hr toliko nisu navikli na stand up komicare da cim vide jednog, taj mora da je jedini :)
Ma nije do toga - ja niti ne znam kako se taj Goran zaista zove niti da li mu je to pravo ime, znam samo da smo umirali od smijeha dok smo ga slušali i gledali....
Onda - dvoboj na idućem Istrakonu? :blob:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

nelchee wrote:netko tko je dotičnog Gorana slušao na istrakonu kaže da je malo previše "inspiriran" Pablom Franciscom. ako je to istina, onda ne sumnjam u pobjednika ;)
Pa ne znam, ja sam jučer gledala neke snimke Pabla Francisca i rikavala od smijeha.... Meni osobno se taj tip humora sviđa :D
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

niniane wrote:
nelchee wrote:netko tko je dotičnog Gorana slušao na istrakonu kaže da je malo previše "inspiriran" Pablom Franciscom. ako je to istina, onda ne sumnjam u pobjednika ;)
Pa ne znam, ja sam jučer gledala neke snimke Pabla Francisca i rikavala od smijeha.... Meni osobno se taj tip humora sviđa :D
ne govorim ja protiv Pabla (koji je i meni super), nego o manjku originalnosti ;)
Mr.Piton
Ewok
Posts: 6
Joined: 01 May 2007, 12:42
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Mr.Piton »

Kako već neko vrijeme sam u ovim "stajaćim" vodama moram reći da postoji tanka linija izmedu kopiranja nekoga i jednostavno slicne ideje.
A kako nisam svjedocio spomenutom nastupu nisam uopce u poziciji da sudim, ali mogu reci da je Pablo jako poznat, a 100% poznat stand up komicarima onda bilo kakav nastup koji se moze dovesti u povezanost sa nekime tako poznatim - ogromna greska iz razloga ovdje spomenutog, a taj je - da li je on plagijator?

Nadam se da nije, ali eto, Denis Leary je jedna od primjera kako se moze zivjeti i lijepo zaradivati na kradi drugih kolega stand up komicara.

Kako bi rekli decki Metallice - Sad but True :headbang:
It's all funny until somebody gets hurt, then it's hilarious!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Mr.Piton wrote:Kako bi rekli decki Metallice - Sad but True :headbang:
Yes!!!! :headbang:

Istina, i meni se, koja sam u ovim vodama istinski laik, čini da je teško odrediti granicu između plagiranja i jednostavno korištenja sličnog tipa humora.
Naposljetku, nije li krajnji cilj nasmijati publiku? Kako ja na to gledam, koga briga je li neki stand up komičar plagirao drugog, ili je samo razvio slične ideje, ili je sasvim originalan, dok se ljudi smiju?...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Pitaj komicare koji ZIVE od ulaznica.
A zatim pitaj one koji su plagirani.
Bavio sam se stand upom dok su Sve5 bili Savski galebovi i nastupali za vjezbu, cast i slavu, a ne za lovu. I opet kad bi skuzili da smo jedni drugima maznuli ideje nije nam bilo svejedno, iako smo materijale uvjezbavali i poboljsavali jedni pred drugima. No dobro, poanta je bila usavrsiti se i pomoci ljudima pa nikom to nije bilo previse bitno.

I sad zamisli da radis svoj nastup i mukotrpno ga smisljas, usavrsavas detalje i finese, i onda ga neki mamlaz pokupi i izvede negdje?
:cussing: :boxing: :puca:

Kad smo vec kod stand upa u Hrvata, prvi problem je taj sto stand kao forma nema jake temelje kod nas, pa se stand upom proglasava sve, od citanja viceva iz knjige do imitiranja <unesi>. Ne kazem da kod nas nije bilo vrlo kvalitetnih komicara koji su radili cisti stand up, ali uvijek ih se trpalo u isit kos sa drugim zabavljacima. Treba proci dosta vremena da se to isprofilira.

Drugi problem je problem samih komicara, a to je materijal.
Ne govorim o kvaliteti i tiup materijala jer svatko ima i dobrih i losih stvari. Rijec je o raznovrsnosti i kolicini. Najbolji primjer je Pervan. Ima genijalnih stvari, ali nastupa takvim tempom da je velika vecina toga odavno potrosena. Slusao sam dosta domacih komicara i "komicara" i nakon sto sam vidio drugi ili treci nastup, tesko sma nalazio nesto novog u njemu. To ponekad i nije bitno, ali ako si jedan od rijetkih koji se time bave, postaje problem.
Randomness is strong with this one!
Mr.Piton
Ewok
Posts: 6
Joined: 01 May 2007, 12:42
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Mr.Piton »

niniane wrote:Naposljetku, nije li krajnji cilj nasmijati publiku?
Ne, nikako ne, ne i nikako ne!

Ja osobno imam jebenog materijala koji uopce se ne moze povezati sa niti jednim poznatim komicarom jer sma iih gledao na desetke i da vidim da netko izvodi moje fore i kupi slavu - lagano bi mu skalp skinuo kao i svi drugi.

Ja pisem satima neke fore koje traju po minutu i pol i onda ih testiram tejdnima i onda opet preprevljam satima. Nije to bas da su vicevi pa me boli piton ako netko prica isti kao i ja.
Xaotix wrote:.....
Zao mi je sto si odustao jer uvijek ima mjest aza jos komicara u Hr, ali eto. Znas kako to otprilike ide i koliko je tesko amaterima se probiti. Najgore je sto nas se iskoristava. Zuhra je prvi koji iskoristava/o sa onim svojim stand up standom.
Dodi u Purgeraj ponedljekom u 21:30 pa eto pogeldaj nas koliko nas se skupi.
Ali ako ces biti jedan od onih kretena koji su kao vidjeli kako to sve ide i sada doci tamo, vidjeti moj nastup i poceti mi djeliti savjete i neke pozitivne kritike onda mi se nemoj ni javiti. Ako to nisi ti onda dodi i castim cugom! :) :uzdravlje:
It's all funny until somebody gets hurt, then it's hilarious!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Xaotix wrote:I sad zamisli da radis svoj nastup i mukotrpno ga smisljas, usavrsavas detalje i finese, i onda ga neki mamlaz pokupi i izvede negdje?
:cussing: :boxing: :puca:
You do have a point there.... :scratch:
Mr.Piton wrote:Ja pisem satima neke fore koje traju po minutu i pol i onda ih testiram tejdnima i onda opet preprevljam satima. Nije to bas da su vicevi pa me boli piton ako netko prica isti kao i ja.
Razumijem.... Me sorry - kao što rekoh, po pitanju stand-upa sam potpuni laik...
:oops:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja imam dodira sa stand apom utoliko što sam na snimanju VHS-a kao maturant (onda dvd-i još nisu bili u uporabi, ako se ne varam) imao nekakve skečiće koje sam smišljao doma, budući sam bio razredni claun. U redu je kad to izvodiš pred ljudima koji te znaju i poznaju tvoj humor i smiješan si im, al kad to moraš izvesti pred nepoznatom publikom... e, tu skidam kapu svim komičarima kojima to uspijeva. Pratim pomalo njemačku stand-up scenu, pa vidim kako to kod njih funkcionira. Ima hrpa mÜchtegern komičara, ali samo ih se desetak profiliralo kao uspješni (čitaj: koji mogu živjeti od toga). A sve to na osamdeset i dva-tri milijuna stanovnika. Naravno, tih par kolega imaju svoje osebujne stilove, koji ih međusobno razlikuju, ali zato ima masa komičara koji imaju vrlo sličan stil humora i teško izranjaju iz mora istih (a jesam ovo dobro napisao! :D).
Hrvatska je manja zemlja od Njemačke (ozbiljno! Ne zezam se! :drunken:) i ne treba ni spominjati da se kud i kamo teže profilirati kod nas (uz, naravno i činjenicu da sam pojam hrvatskog stand-up komičara, na žalost, kod mnogih izaziva podsmijeh koji nema veze s humorom dotične osobe, jer je to profesija u začecima kod nas), budući nas je tako malo, a i još uvijek smo narod kojemu je najsmješnije kad "komičar" počne svoj "program" riječima: išli Mujo i Haso... ili: bili Rus, Amerikanc i Bosanac...
Na žalost, ne živim u Zagrebu, gdje bih se mogao malo bolje upoznati s tom scenom koja postoji, ali iz onoga što sam uspio vidjeti na tv-u (govorim najviše o Zuhri), kod nas ima kvalitetnih ljudi. Najveći je problem u tome što tip izvali neku foru i publika šuti, a kad bi istu tu foru rekao npr. u Quatsch Comedy Clubu u dojčland iber ales, publika bi rikavala od smijeha. Većina naše publike još nije dovoljno sazrela za takvu vrstu komedije, što ne znači da entuzijasti trebaju odustati od toga. Dapače, malo po malo i kod nas će se probuditi taj duh. Dakle, samo naprijed, držim palčeve svima koji se hvataju ukoštac s čudovištem zvanim Humor!

Ovaj tekst je zaštićen kopirajtom i svako neovlašteno presnimavanje, vulkaniziranje ili ljepljenje u album sa samoljepljivim sličicama predstavlja kazneno djelo, te će se počinitelja istoga skuhati u kazanu i poslužiti kao predjelo okruglicama od koker španijela u korejskom restoranu.

Hvala
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Oprostite, ali ono sto sam vidio od Stand Up-a na Zuhri je bilo lose. Ne, nisam gledao svaku epizodu, mozda je bilo i dobrih nastupa, ali ono sto sam vidio bilo je lose, iz jednostavnog razloga, nije bilo smijesno.
nema me.
Post Reply