Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

erm .. "Sto godina samoće" nije razlomljen .. to je kontinuirana priča
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ali ne prati samo jednog lika.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

istina, ali likovi se protežu kroz roman i kad završi jedna priča o nekom liku nije nužno da se taj lik više ne spominje u daljnjoj radnji, osim ako ne umre ili štoveć. dakle to nije set priča o raznim likovima spojen u roman. stoga, loš primjer.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ire wrote:istina, ali likovi se protežu kroz roman i kad završi jedna priča o nekom liku nije nužno da se taj lik više ne spominje u daljnjoj radnji, osim ako ne umre ili štoveć. dakle to nije set priča o raznim likovima spojen u roman. stoga, loš primjer.
Ne, upravo odličan primjer, jer isto vrijedi i za "Izvršitelje"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Zoran wrote:
Ire wrote:istina, ali likovi se protežu kroz roman i kad završi jedna priča o nekom liku nije nužno da se taj lik više ne spominje u daljnjoj radnji, osim ako ne umre ili štoveć. dakle to nije set priča o raznim likovima spojen u roman. stoga, loš primjer.
Ne, upravo odličan primjer, jer isto vrijedi i za "Izvršitelje"
okej ak ti tak veliš
po do sada izrečenom, ne bi se moglo isto zaključiti
:uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ire wrote:
Zoran wrote:
Ire wrote:istina, ali likovi se protežu kroz roman i kad završi jedna priča o nekom liku nije nužno da se taj lik više ne spominje u daljnjoj radnji, osim ako ne umre ili štoveć. dakle to nije set priča o raznim likovima spojen u roman. stoga, loš primjer.
Ne, upravo odličan primjer, jer isto vrijedi i za "Izvršitelje"
okej ak ti tak veliš
po do sada izrečenom, ne bi se moglo isto zaključiti
:uzdravlje:
To je zato što kod mene ti likovi češće umru ili štoveć. :P
Ali se spominju, a akcije koje su poduzeli utječu na likove koji se pojavljuju u budućem vremenu.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

A neki se, he he, čak i pojave kansije u knjizi (al neću previše spojlat)
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Kad smo već kod tog dijela; isti nije baš najjasnije razveden. Možebitno je meni koncentracija popustila (nisam li isto ovo izjavio za Geto :zubo:), ali mislim da je Zoran to mogao malo bolje. :angel:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Bahod wrote:Kad smo već kod tog dijela; isti nije baš najjasnije razveden. Možebitno je meni koncentracija popustila (nisam li isto ovo izjavio za Geto :zubo:), ali mislim da je Zoran to mogao malo bolje. :angel:
Kod kojeg točno dijela? :dontknow: Pojave se neki likovi nanovo više puta :dontknow:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Spojlamo, znači?.... :D
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

niniane wrote:Spojlamo, znači?.... :D
Pa nisam iznio nikakvu informaciju... a nije ni Bahod. Možemo komunicirati u šiframa, konspirativno navodeći stranice i redove :angel:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Uglavnom, ja ću sad probat objasnit tako da nitko tko nije čitao ne shvati.

Ako se to odnosi na onaj dio kad Pero ima u ruci autobusnu kartu i misli se ukrcat na Autotransov bus kojim se treba vratiti u Dubrovnik, ali se tada pojavi Ćiro koji mu želi otet kartu i otić u Dubrovnik mjesto njega, međutim kad smo pomislili da Pero više nikad neće u Dubrovnik pojavi se čurđica i pregazi Ćiru viljuškarom i Pero se ipak ukrca na bus, taj dio je nejasan zato jer ni Pero ni Ćiro ni čurđica ne znaju kako točno funkcionira poduzeće "Autotrans". To, zapravo, ne zna nitko živ. I onda taj dio mora bit mutan i nejasan.

Ako je to to.

A toga i nije bilo u onoj verziji koju je Niniane ranije čitala, tako da je podjednako misteriozno na što ona misli :scratch:

Ali Bahode, ti si sve ovo što sam napisao razumio, jel'?
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Zoran wrote: Kod kojeg točno dijela? :dontknow: Pojave se neki likovi nanovo više puta :dontknow:
pa onaj zadjni zadnji ;)

-e-

ovo s Autotransom je klistal klil
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Zoran wrote:Uglavnom, ja ću sad probat objasnit tako da nitko tko nije čitao ne shvati.

Ako se to odnosi na onaj dio kad Pero ima u ruci autobusnu kartu i misli se ukrcat na Autotransov bus kojim se treba vratiti u Dubrovnik, ali se tada pojavi Ćiro koji mu želi otet kartu i otić u Dubrovnik mjesto njega, međutim kad smo pomislili da Pero više nikad neće u Dubrovnik pojavi se čurđica i pregazi Ćiru viljuškarom i Pero se ipak ukrca na bus, taj dio je nejasan zato jer ni Pero ni Ćiro ni čurđica ne znaju kako točno funkcionira poduzeće "Autotrans". To, zapravo, ne zna nitko živ. I onda taj dio mora bit mutan i nejasan.

Ako je to to.

A toga i nije bilo u onoj verziji koju je Niniane ranije čitala, tako da je podjednako misteriozno na što ona misli :scratch:

Ali Bahode, ti si sve ovo što sam napisao razumio, jel'?
:scratch: Niniane vrlo dobrovoljno priznaje da NIÅ  ŽIVO nije skužila... :scratch:
Post Reply