WAR CO.

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

SHOOT!!

1
0
No votes
2
0
No votes
3
0
No votes
4
0
No votes
5
0
No votes
 
Total votes: 0

User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

WAR CO.

Unread post by Bubba Zanetti »

Evo jedna friška. Dobar tek.
:uzdravlje:

WAR CO.


Brojka koja se pokazala na ekrančiću dlanovnika nije slutila na dobro. I dalje minus.
- “Mother fuck… shit… good damn it!”
Vojnik je naglo ustao, skinuo kacigu i počeo njome lupati o rub niskog rova. Greška. Metak ga je pogodio u glavu i odbacio unatrag. Mrtve usne poljubile su blato.
- “Glupi amer. Ko ga jebe.” – prozbori Fortron, a zatim se okrene prema svom drugom kolegi Nebojši – “Kakvo je stanje kod tebe?”
Nebojša je ne skidajući svoj kameni pogled sa mrtvog amera samo ugasio dlanovnik i polako ga spremio u džep na hlačama.
- “Ma pusti, neću ni gledat. Još mi samo fali da i ja popizdim i popijem metak u glavu.”
- “Hm, hm ,hm… znači ništa od isplate. Lijepo… jako lijepo.”
Fortron je sjeo do svog zemljaka Nebojše oslonivši se leđima o blatni zid rova. Skinuo je kacigu, obrisao znoj sa čela, a zatim izvukao čuturicu i potegao jedan dobar gutljaj dragocjene tekućine. Topla klima Afrike propisno je cjedila vodu iz živih organizama.
- “Ali mislim… koji je kurac i ovima prijeko.” – ponovno se oglasi Fortron – “Izgleda da jedino snajperisti vježbaju gađanje. Šta misliš, možda i njima kasni plaća? Ha ha ha…”
- “Ne znam. Jedino što mi je sad u glavi jest da sam popušio sa minusom, a to me ne čini nimalo sretnim.” – Nebojši nije bilo do smijeha – “Sjećam se dok sam radio za “Herem”…” – nastavi Nebojša – “… inače mala kooperantska firma, samo prašinari. Radili smo neki biznis za “Pattona”, osvajanje nekog gradića plus čišćenje… ja mislio “Patton” neki gigant, a ono ispade da imaju jedva 30-ak zaposlenih i to samih menadžera koji onda biznis rade preko kooperanata. Uglavnom, za avijaciju su uposlili neke Ruse… isto mala frmica, 10-ak lovaca za zračni fajt i eventualno raketiranje. Trebali su izraketirati protivničke položaje kao pripremu za napad… e ali… “Patton” im nije platio čak ni avans. Oni su ipak poletjeli u akciju jer im je obećana isplata dok su u zraku… pazi debilane. Mi nismo imali pojma što se događa. Možes si zamislit kakve smo imali face dok smo gledali kako obavljaju samo prelet protivničkih položaja, a da nisu ispalili ni pišljivu raketicu.”
- “Ha ha ha… budi sretan da nisu vas izraketirali.” – Fortron je općenito uglavnom bio dobro raspoložen – “Ma jebeš ti sve to… idemo malo nazvat “stožer”.
Fortron je uzeo mali komunikator. Po pitanju jezika sporazumjevanja prešao je na engleski.
- “Ej šta ima?”
- “Bzzzzt, bzzzzzzzt, fiju…. Taksi služba San Franzisca….”
Fortron odmakne komunikator i okrene se prema Nebojši.
- “E jebem li im… ovi prijeko očito imaju malo bolje “komunikacije” od naših. Probili su nam zaštitu i sad nas zajebavaju. Lijepo… jako lijepo.”
Fortron opet primakne komunikator ustima. Jezik engleski.
- “Ej idiote. Daj mi malo da porazgovaram sa svojima. Ajde pliiiizzzzz. Ha ha ha.”
- “>>Ej šta ima>>, zar se tako razgovara u vojsci. Ha ha ha” – odgovori komunikator – “Nego, baci malo pogled izvan rova. Izgleda da ti još nije sinulo što se događa.”
Fortron se osovio na noge i oprezno počeo pridizati. Nebojša je u nevjerici gledao svojeg kolegu.
- “Hej, št…”
Fortron ga ušutka pokretom ruke.
A imao je i što vidjeti. Bijele zastave vijorile su se na obje strane. Fortron se sada u potpunosti ispravio i sa zadovoljstvom počeo protezati. Ustao je i Nebojša.
- “Hm, onaj pad dionica na burzama prošli tjedan izgleda da je malo jače sjebao globalnu ekonomiju.” – promrmlja Nebojša više za sebe.
Fortron ugleda jednog vojnika sa druge strane kako im se približava mašući objema rukama.
- “Hm, možda je netko koga znamo. Idemo.”
Fortron i Nebojša izađoše iz rova i krenuše prema neprijateljskom vojniku. Kako su se približavali tako su im i crte njegovog lica, iako namazanog maskirnom bojom, bile sve jasnije.
- “Joj pa to je Valentino!” – uzvikne Fortron – “Valentino The Fucker”, frend iz srednje… ne znaš ga, ali pričao sam ti o njemu!”
Nebojša samo potvrdno kimnu glavom.
- “Di si buraz!.” – veselo uzvikne Valentino u znak pozdrava, a tanak brk mu zatittra iznad usana. - "Vidjeh te dalekozorom dok si se protezao, pa rekoh da pozdravim."
- “Joj nisam te vidio sto godina!” – Fortron lagano lupne Valentina šakom o rame – “Kako je…”
- “Sve pet. He he he… Imate sreće. Bojim se da bi gadno nastradali da je bilo fajta.”
- “Eh lako je vama. Vi imate i “nacionalku” kao pomoć.”
- “Ma kakva “nacionalka”, drže jedva par položaja u debeloj pozadini. Tek svaki deseti nosi uniformu. Katastrofa.”
- “I vama kasni?”
- “Sve znaš… nego jeste li u sindikatu?”
- “Narafski… he he he. Nego šta ti misliš Valentino? Štrajk ili štrajk plus prosvjedi?
- “Štrajk plus prosvjedi sto posto. Dobro da ste učlanjeni u sindikat. Ako ste za akciju “koordinacija sindikata” plaća prijevoz, a naoružanje… he he he… ja ovu bebicu naravno ne mislim razdužit.” – Valentino nježno pogladi svoj Gatling brzometni top koji je držao u rukama.
- “Uuuuuu, bit će uličnih… he he …Ajd dobro, drago mi je da sam te vidio. Čujemo se.” – Fortron digne ruku na pozdrav.
- “Semper fi.” – prihvati Valentino.
Vojnici se okrenuše i pođoše svaki na svoju stranu.

Štrajkovi vojnika bili su izrazito brutalni. Zbog toga je i solidarnost uposlenika iz ostalih gospodarskih grana uglavnom izostajala.

Kritike molim. Oštre.
:uzdravlje:
Last edited by Bubba Zanetti on 20 Nov 2008, 22:36, edited 4 times in total.
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: WAR CO.

Unread post by Belzebubbles »

Bubba Zanetti wrote:“Glupi amer. Ko ga jebe.”
Dobra, dobra. Å teta što nema fajta(osim glupog amera kojem raznesu glavurdu). :headbang:
Morat ću vam i ja poslat nešto svoje da se malo smijete.
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

Ovo je jedna mnooogo cool pricica! Dobra ideja i realizacija!
Nemam nikakvih vecih zamjerki! Ostru kritiku ces dobiti drugi put! :vrag:
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Odlicna i duhovita pricica. Za 5. Trebala bi biti objavljena negdje. Salji nekome.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Sviđa mi se! Brza, nema praznog hoda, dijalozi odlični. 5 :uzdravlje: :uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Mrstar
Ewok
Posts: 13
Joined: 25 Nov 2006, 19:30
Contact:

Unread post by Mrstar »

Rado bi rekao nešto loše o ovoj pričici, ali previše sam mamuran da tražim pravopisne griješke.
...eto tako...
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Ja inače baš nisam sklona kritici ali kad si tako lijepo zamolio ja oštro krenula na traženje di si tanak u priči, ali hebi ga ... nisam našla ništa.
Sorry ali priča ti štima, sve pet.
Mah - mah
Post Reply