LR-17 Phlatline

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

LR-17 Phlatline

Unread post by Nimrod »

PUTOVANJE NA MARS
Boris Hrženjak
2007-01-24

Hugh je bio vrlo uzbuđen što putuje na Mars. Na stranu to što je oduvijek htio vidjeti prvu vanzemaljsku, ljudsku koloniju nego je sad imao i pravi razlog za put. Planitia Olmont bila je prva marsovka koju je on ikad upoznao. Doduše, bilo je to u virtualnom forumu no zakunula mu se da je njena holoprojekcija bazirana na stvarnom izgledu. Možda su joj bokovi malko veći. Planitia je imala smisla za humor.
Nakon godinu dana susreta u virtualnosti dogovorili su se da bi sljedeći logičan korak trebao biti upoznavanje uživo. Hugh je to oduševljeno prihvatio. Zaista mu se sviđala, nadao se da će se iz susreta izroditi nešto...konkretno. Nekoliko mjeseci mu je trebalo da prikupi sve potrebne papire kako bi ga pustili da ju posjeti. Nije mu to bilo teško izdržati jer znao je radi čega sve to radi.
Kad je napokon dobio sva dopuštenja, ukrcao se na svemirski brod i putovao više od četiri mjeseca da bi stigao do crvenog planeta. Prvo što je primjetio da nije tako crven kako svi govore. Više je bio smeđe-zelenkasti, no možda je teraformacija kriva za to. U svako slučaju, stigao je u grad pod kupolom, sretan kao nikad u životu. Imao je jasnu predodžbu što želi, sve je imalo smisla i njegov život mu se učini na korak do ispunjenja.
Pronašao je javni holovid i pozvao Planitiu te su se dogovorili da će se naći kod velike fontane, na Trgu Zemaljske zahvalnosti.
Sreća se pretvorila u ekstazu dok je čekao na ugovorenom mjestu s velikim buketom cvijeća i promatrao u išćekivanju.
Kad se Planitia napokon pojavila Hugh je ostao oduzet od iznenađenja. On je inače volio iznenađenja ali ovo ga je dotuklo. Planitia je stvarno imala velike bokove, kako je i rekla no nije rekla da je i sve ostalo na njoj veliko! Bila je to najveća...žena, pretpostavio je Hugh, koju je ikad vidio. «Možda su ti bokovi veći?» uspio je prosiktati prema njoj.
Ona samo slegne ramenima: «Pa, da sam ti rekla istinu ne bi nikad došao.»
Bijes ga je toliko obuzeo da je ostao nijem i samo je neartikulirano ispuštao zvukove pokušavajući složiti rečenicu.
«Naravno da ne bi došao. Pustila si me da vjerujem da si nešto što nisi. Kako ti je to palo na pamet; zar nisi pomislila da mene ovo putovanje košta? Došao sam ovdje tek toliko da vidim da si me zajebala!»
«Ja sam sve ono što sam rekla da jesam, samo što ne izgledam onako kao na forumu.» branila se Planitia no Hugh se ljutito okrene i baci cvijeće u fontanu.
«Prokleti ljudi su svugdje isti!» prumumlja on samome sebi i okrene se prema svemirskoj luci. Bio je toliko utučen i obeshrabren da nije ni primječivao nepregledna polja zelenih biljaka sličnih mahovini koje je toliko želio vidjeti dok je bio na Zemlji; velike tornjeve tvornica što su izbacivale tone i tone stakleničkih plinova i čudnovatu opremu koja je omogučavala ljudima da skaču i po nekoliko metara u zrak zbog manje gravitacije. Ništa od toga mu sad nije bilo važno. Samo se želio vratiti natrag na Zemlju.
Službenica u svemirskoj luci ga je iznenađeno pogledala kad je došao potvrditi kartu nakon samo sat vremena provedenih na površini Marsa no nije ništa rekla nego je udarila štambilj i pustila ga da se ukrca.
«Dosta mi je žena za čitav život. Sve su lažljivice.» zaključio je i ušao u brod.
Nije ni znao da će na putu natrag upoznati slatku, malu kineskinju, Qiao iz Hong Konga. S njom će provesti skoro čitavo vrijeme povratka, a kad se vrate na Zemlju proći će samo nekoliko mjeseci nakon kojih će izmjeniti zavjete. Nakon deset godina braka imat će četvero djece, nakon trideset osmero unučadi, a Hughove zadnje riječi na smrtnoj postelji bit će: «Život je stvarno čudesan i nepredvidljiv.»
Last edited by Nimrod on 23 May 2007, 00:56, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Evo još jedne simpa pričice.
Uočio sam jedino par greškica "č i ć" tipa, ali to se ispravi.
Sve u svemu pitko i lijepo napisano.


:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Phlatline
Puppeteer
Posts: 107
Joined: 02 May 2004, 15:01
Location: Osijek
Contact:

Unread post by Phlatline »

Bubba Zanetti wrote:Evo još jedne simpa pričice.
Uočio sam jedino par greškica "č i ć" tipa, ali to se ispravi.
Sve u svemu pitko i lijepo napisano.

:uzdravlje:
ah :oops: :oops: iskreno mislim da ću uzeti pravopis jer mi već počinje bit neugodno zbog ije- je i č-ć :wave:
Image
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Više kao sinopsis …
Nisi opisao ono najvažnije- najbitniji dio priče- što to nije biilo u redu s Planitiom, i zašto je on tako bijesno otišao?
I taj Hugh…kakav jer to čovjek? Ȓim vidi žensku, na osnovu prve pojave samo je odj..e I bijesan ode… Ni na kavu nije otišao s njom.
A Plantija zašto ga je samo tako pustila, a navukla ga je da potegne od Zemlje do Marsa…
Po mom mišljenju bi trebao doraditi ovu priču.
Baphomet
Ewok
Posts: 42
Joined: 20 Aug 2006, 12:07
Contact:

Unread post by Baphomet »

Previše sam kritičan da bih ocjenjivao priče no usudio bih se dati jedan savjet za ovu priču.

Mislim da bi ova priča imalo puno veći efekt i bila bi SF-ičnija ako bi se negdje u priči dodalo da je ta punašna žena odrasla na Mjesecu gdje zbog manje sile teže nije imala problema sa velikom težinom a da je kasnije, na neki način, dospjela na Mars.
User avatar
Phlatline
Puppeteer
Posts: 107
Joined: 02 May 2004, 15:01
Location: Osijek
Contact:

Unread post by Phlatline »

primljeno na znanje ali ističem da se na 2 kartice ne da puno toga nadrobit, a da ima određeni slijed...e sad da je bilo 3-4 kartice... :scratch:
Image
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Odlična priča s jako zanimljivom idejom koja je dobro ispričana. Ima sve i glavu i rep. Meni se stvarno sviđa. Bravo majstore.

I molim autora ove krasne priče da malo češće navrati na forum.
Mah - mah
User avatar
Phlatline
Puppeteer
Posts: 107
Joined: 02 May 2004, 15:01
Location: Osijek
Contact:

Unread post by Phlatline »

hvala hvala... :oops:
odnedavno sam često na forumu pa nema beda :wave:
Image
User avatar
Panonsky
Puppeteer
Posts: 127
Joined: 19 Oct 2006, 23:13
Location: Planet Zemlja

Unread post by Panonsky »

E ovdje mi se najviše svidjela sama ideja priče koja je preslika ovdašnjih on-line sastanaka tipa iskrica i sl. Vjerujem da je bilo dopušteno koristiti više znakova (barem tri kartice) neke nelogičnosti bi bile pojašnjene primjerice zašto bi netko krenuo na put dug 320 milijuna kilometara čak na drugi planet a da ne provjeri na bilo koji način da li se to isplati, već samo vjeruje na riječ. E da, pred kraj imaš jednu čudnu rečenicu ;
čudnovatu opremu koja je omogučavala ljudima da skaču i po nekoliko metara u zrak zbog manje gravitacije
Vjerujem da im na marsu ne treba dodatna oprema za takvo što jer je tamo slabija gravitacija od zemljine pa samim time možeš bezbrižno skakutati i bez opreme visoko, visoko, visoko…
?
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Lijepa stilska vježba.
Kao što je već spomenuto, možda si malo previše pismena potrošio na uvod pa ti je falilo na kraju. ;)

Malo doraditi (pogotovo kraj) i postari u ȒM
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zgođušna priča. Trebao bi napisati i nastavak. Kako je Planitia, budući da se nije mogla pomiriti s tim da ju je Hugh samo tako otkantao, došla na Zemlju u potrazi za njim. Pa odmah imaš zavrzlame oko njene težine i Zemljine gravitacije i sl. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Phlatline
Puppeteer
Posts: 107
Joined: 02 May 2004, 15:01
Location: Osijek
Contact:

Unread post by Phlatline »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Zgođušna priča. Trebao bi napisati i nastavak. Kako je Planitia, budući da se nije mogla pomiriti s tim da ju je Hugh samo tako otkantao, došla na Zemlju u potrazi za njim. Pa odmah imaš zavrzlame oko njene težine i Zemljine gravitacije i sl. :D
:D :D :D :D :D :uzdravlje:
Image
Post Reply