LR-17 Buba Zanetti

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Budući da je onaj science dio uvijek vrlo zanimljiv, evo i par linkova:

http://www.smh.com.au/articles/2004/08/ ... 23198.html
http://www.msnbc.msn.com/id/12595508/

Treba reći da ova casual večernja odjelca napuštaju onaj dobro znani princip punjenja zrakom radi eliminacije onog dekompresijskog efekta (or something :scratch: :D ) sa time da ću tu sigurno biti još brdo dorada i u vidu dizajna i konstrukcije i u vidu korištenih materijala.
Nonsens bi definitivno bio da se 2 astronauta jedno sat vremena napucavaju po pvršini Marsa, a gdje jedan od njih ima rupu od metka. Nesretni Ivan u ovoj priči treba poživjeti samo minuticu kako bi sve ispalo OK po pitanju moje priče, pa sam nekako sklon konstataciji da je to ipak moguće. Ovdje mi se čini da bi tako nešto mogla provjeriti jedino empirija i to tek na nekoj konačnoj verziji skafandera. :dontknow:

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

TB wrote:
Xaotix wrote:Duhovi s Marsa? Opsjednutost? Meni vuče na to..

Pazi, Jack nije ubio svoje kolege astronaute kako bi bilo normalno da se astronauti između sebe ubijaju. Nije im po noći napunio rezervoare za zrak plinom, niti im je olabavio cijevi na skafanderu. Nije ih čak ni gurnuo u provaliju pa poslije rekao da je to bio nesretan slučaj. Nije razbio kamenom glavu, nego baš iz pištolja. On je ponio “Magnum” sa Zemlje, prokrijumčario ga je u prtljazi, a zna se kako se za svemirske letove važe svaki gram tereta. Dakle, to je bio I te kakav predumišljaj. On zna da će istražitelji odmah shvatiti da je on kriv. To mi liči na ritualno ubojstvo.Zašto je to učinio, zašto je to tako dugo još na Zemlji planirao, to mene zanima.
Očekujem objašnjenje autora! :o
Dobro ajde kad se već traži nekakvo objašnjenje da ipak ne ostanem dužan.
U prvom postu si u biti pogodio stvar. Glavni fokus je na samom događaju, a nekakva pozadina je manje bitna. Mogu biti i duhovi s Marsa i alieni, ljudski faktor ili životinjski, snijezi ili čador Hasanage. No kada si sam ponudio mogućnost malo ću se hipotetski poigrati sa takvom postavkom. :D
Solo varijanta planiranja mi je malo klimava. Iako je sve moguće, da čovjek potpuno sam složi ovakvu akciju ipak je malo vjerojatno. No ukoliko imaš više ljudi, recimo nekakav kult ili skupinu fanatika sa tko zna kakvim ludim idejama onda je samo važno imati prave ljude na pravim mjestima, iskoristiti propuste u sigurnosti kojih uvijek ima, i stvar šljaka.
Ondak i ritualni karakter ovog ubijanja dobiva neku bolesnu logiku.
Don't ya think. :o

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Meni je ovo jako dobra priča. Vrlo stratosferična. Samo čemu američka imena? Zašto ne Božuljko, Rastislav i Draženka, npr?
I još jedna stinica: nemoj miješati prezent i prefekt. Gubi se na atmosferi, a i stilski baš ne sjeda najbolje. Trebao si sve rečenice ostaviti u prezentu.
Meni uopće ne smeta što nema pravog objašnjenja za ubojstva, to joj daje onu stratosferu.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply