Istra na rubu znanosti, 11. prosinca u 23:25

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Istra na rubu znanosti, 11. prosinca u 23:25

Unread post by davors »

Evo službene najave s HTV-a:

Na rubu znanosti: Istra - Terra magica
HTV1 11.12.2006. 23:25

Duhovi šuma i rijeka u Istri su još uvijek živi, usprkos turizmu i prometnicama. Razglednica iz jurskog parka, drevna kamena zvjezdarnica i drugi tragovi neke drevne civilizacije, istarske mumije, tragovi čovjeka stari milijun godina... sve to u Istri se nalazi jedno do drugog. Gost emisije je Davor Šišović, novinar Glasa Istre.

Urednik i voditelj: Krešimir Mišak


Koncepcija emisije je slična mojim predavanjima kakva sam pod naslovom "Mitološki vodič kroz Istru" držao po SF konvencijama i u drugim prilikama u zadnjih pet-šest godina. Naravno, kao što su i ta predavanja bila svaki put drukčija, tako ni emisija ne bi trebala biti dosadna kako onima koji su me već slušali, tako i onima koji nisu. U emisiju su uključena i tri priloga s terena: Korado Korlević pokazat će istarske megalitske spomenike - kalendare, Drago Orlić govorit će o štrigama, štrigunima i ostalim nadnaravnim bićima iz istarske tradicije, a treći je prilog o dinosaurima s područja Bala. Ako ste doma u to doba dana, i ako vam se ne bude previše spavalo, bacite oko, baš me zanima kakvi će vam biti dojmovi. A mogao bih, već me mnogi opominju, napokon i knjigu o tim temama napisati :-)

Davor
*Istria is a state of mind*
Locked